Šest penalt na Jakuba Řezníčka (21.6.2017) – juniorský reprezentant, navrátilec do A-týmu Gamaspolu


Penalta 1: Kdy a jak si se dostal k futsalu?
K futsalu mě přivedl můj taťka. Tuším, že mi bylo 14 let a on v té době chytal za Závodní Česká Ves Olomoucký krajský přebor. Hrával jsem fotbal od dětství a v Závodní mě začali brávat na futsalové zápasy. Hned po mojí první sezóně mě oslovil trenér Gamaspolu Jiří Gnida, jestli bych nechtěl zkusit hrát juniorskou ligu za Jeseník, což jsem rád přijal a dá se říct, že jsem se začal futsalu podstatně více věnovat.

Penalta 2: Strávil jsi více než sezónu v nejvyšší soutěži v Tangu Hodonín, co ti hostování dalo pozitivního a naopak najdeš nějaké zápory?
Tuhle zkušenost mohu hodnotit jenom pozitivně. Hned první tréninky byly obrovská škola, když jsem poznal trenéra Mariana Berkyho a hráče jako Chadzidis, Buršík, Vlk a Belej, který v té době ještě působil v Tangu, ale bohužel už jsem si s ním nezahrál, neboť zrovna odcházel do Benaga. Na hotelu jsem byl s Markem Hudáčkem ze Slovenska, se kterým jsme se potkávali jako kapitáni juniorských reprezentací, takže s adaptací nebyl velký problém. Ze začátku jsem byl ze všeho hodně nervózní, ale v tomhle mi hrozně moc pomohl pan Chadzidis starší, za což mu patří můj velký dík. Hned v prvním zápase na Spartě mi dal trenér důvěru do první čtyřky a celkově mi dával hodně prostoru, čehož si nesmírně vážím. Na svůj první ligový gól proti tehdejšímu Rádiu Krokodýl Brno nezapomenu už asi nikdy.

Penalta 3: Za rok a půl na prvoligových palubovkách jsi potkal spoustu osobností, prozradíš nám ty největší dle tvého názoru?
Na prvním místě jednoznačně Dimo Chadzidis. Neskutečný hráč, kterému jsem snad za celou dobu nedokázal vzít na tréninku balón, ale především skvělý člověk. Svým způsobem už legenda Tanga, ale nikdy se nepovyšoval a naopak se mi snažil vždy pomáhat. Co se soupeřů týče, tak hlavně cizinci jako Max, Dentinho, Brahimi, Marcelo, Capeta a z Čechů ještě Sláma, Cupák a Záruba.

Penalta 4: Do Tanga jsi z Jeseníku neodcházel za zvuku fanfár, věříš, že se věci urovnali a nebudou vznikat třecí místa?
Pro mě to byl v té době jednoznačný krok nahoru. Tudíž jsem se soustředil na své výkony a tohle jsem při odchodu vůbec neřešil. S trenérem jsme si vše vyříkali, věřím, že je vše vyřešeno a pojede se od nuly, s čistým štítem. Navíc jsem starší a určitě i rozumnější (smích…)

Penalta 5: Tvoje rodina sportem žije, prozraď, kdo ti nejvíc fandí a podporuje tě?
Rodina je vždycky na prvním místě, ať se děje cokoliv! S taťkou řešíme snad úplně všechno a každé rozhodnutí je minimálně z poloviny i jeho. Sice je občas přehnaně přísný a slyšet od něj pochvalu je takový menší svátek, ale nevím, co bych bez něho v tomhle směru dělal. Zahráli jsme si spolu ve druhé lize, když střídal v zápase v Brně, teď ho hecuju, aby na sobě makal a abychom si spolu zahráli i první ligu (smích…) S mamkou jezdili na zápasy v Hodoníně, podporují mě a toho si moc cením.

Penalta 6: Jak odhaduješ možnosti Gamaspolu v nejvyšší soutěži a jaké konečné pořadí na stupních vítězů tipuješ na konci této sezóny?
Všichni kluci jsme věkově blízko a známe se spoustu let z futsalu a většina i z velkého fotbalu. V tomhle bude naše hlavní síla. Zažil jsem už jedno play-off a chtěl bych ho hrát každou sezónu. Na to je potřeba dostat se do první osmičky, ale samozřejmě primární cíl bude určitě záchrana, což pro nás ten první rok bez domácí haly nebude jednoduché. Věřím, že pokud budeme hrát to, na co máme, tak záchrana by to nemusela být problém. Ohledně celkového vítěze jasno nemám. Roky kraluje úplně jednoznačně Era-Pack Chrudim, ale v nové sezóně to bude nejspíš boj tří, možná čtyř týmů. Ostatní kluby posilují vydatněji než mistr, a tak se to asi dost vyrovná. Pro Era-Pack bude zásadní udržet brazilce Maxe a Felipeho, když se jim to podaří, asi pro mě bude zase favorit.