Starší zprávy roku 2016VESELÝ A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK !!!


Funkcionáři, hráči i hráčky všech kategorií AC Gamaspol Jeseník přejí všem fanouškům a sponzorům našeho klubu, všem soupeřům i všem ostatním příznivcům futsalu šťastný, veselý a úspěšný rok 2017.10.12.2016

AC Gamaspol Jeseník – FC Baník Ostrava 5 : 3 ( 2 : 1 )
Branky: Macura 2, Vavrač, Plhák, Zrník – Manďák 2, Stebel
Poslední kolo podzimní části druhé ligy východ nabízelo souboj dvou aktuálně nejlepších týmů soutěže. Nešlo o nic nového, na tento scénář si domácí příznivci s povděkem začínají zvykat. Shodou okolností se soupeři Jeseníku v tabulce řadí patrně podle toho, kdy se mohou těšit na půdu druholigového favorita. Byť se množí informace o komplikacích při výběrových řízeních na stavbu nové haly, stojí mladí jeseničtí hráči před novou zkušeností, poprvé v druholigové historii klubu totiž hrají reálně o postup do Chance futsal ligy a zatím tuto situaci zvládají bravurně. Opět velmi hustě zaplněná tribuna v Mikulovicích tak mohla s optimistickým očekáváním sledovat, jak si Gamaspol poradí s další překážkou, která stojí ve snaze Jeseníku probojovat se do elitní soutěže potřetí v řadě.

Zatímco předcházející soupeři z horních pater tabulky Vyškov i Hodonín dorazili na palubovku obhájce s nečekaně otevřenou hrou, Baník chtěl k bodovému zisku dokráčet jiným způsobem. Duel tak tentokrát nabídl přesně to, co lze od konfrontace vyspělých týmů v důležitém zápase očekávat. Taktická bitva o každý metr založená na důsledné obraně a snaze trestat chyby soupeře nepřinášela sice tolik vzrušujících momentů, přesto si diváci na své přišli. Do nejzajímavějších příležitostí se oba týmy dostávaly po zachycení míče při postupném útoku soupeře a rychlém protiútoku do ještě nepostavené obrany. Lépe si vedl Gamaspol, který poslal dvěma góly do vedení Macura. Nejprve ho v brankovišti našel od pomezní čáry přihrávající Furik a podruhé těžil z dobré práce Vavrače, který přetlačil v souboji na středu dva protihráče a autora gólu našel nehlídaného na hranici brankoviště. Obrana domácích šance Ostravanů bezprostředně k Růžičkovi téměř nepřipouštěla, první větší nebezpečí znamenala až tyč po střele Ference z dálky v patnácté minutě. Od tohoto momentu se ale začal zahřívat i jesenický gólman, neboť Baník reagoval na nepříznivý stav zvýšenou aktivitou a začal být nebezpečný. Na konci poločasu se Ostravě podařilo korigovat po brejku Manďáka a klasický gól do šatny mohl zvýšit sebevědomí hostů do druhého dějství.
Snížení stavu ale domácím nijak neublížilo. Hned v první minutě dostal Vavrač prostor od couvajícího obránce a chytrou skrytou střelou zaskočil gólmana Myšku z dvanácti metrů. Jeseník pak mohl hrát to co potřeboval. Nejnebezpečnější zbraň hostů je rychlý přechod po zisku míče, možnost těchto herních variantu ovšem domácí odmítli zjednodušením hry a vynecháním rizika. Baník pak sice získal optickou převahu a Růžička se musel několikrát vyznamenat po střelách ze středních vzdáleností, ale s přispěním obránců precizně dokazoval svůj obrovský přínos pro tým. Bezpečná hra domácích nepřinášela nijak vzrušující podívanou, ale kýžený efekt se dostavil. Na konci 33.minuty se prosadil střelou z ostrého úhlu kapitán Plhák, který ve čtvrtek odstoupil z tréninku už po pěti minutách a v pátek hrál se sebezapřením. Jistotu tří bodů dal Jeseníku drzý slalom Zrníka, zakončený kolem brankáře Myšky, jenž své spoluhráče za nedůslednost spontánně odměnil sprškou ostrých slov. Hosté se logicky uchýlili ke hře s brankářem v poli, za což byli odměněni a dali výsledku přijatelnou podobu. Baník Ostrava v Mikulovicích výkonem obhájil oprávněnost svého postavení v tabulce a lze ho nadále považovat za velkého konkurenta Jeseníku v boji o druholigový primát. „Čekali jsme velmi náročný zápas, což se také potvrdilo. Síla Baníku je v rychlosti a přímočarosti v přechodové fázi. Toto nebezpečí se nám dařilo opatrnější, ale zodpovědnou hrou minimalizovat, což rozhodlo, že jsme si pro tři body došli v úplném poklidu.“ zhodnotil zápas trenér Milan Novák a připomenul: „Výtečně zachytal Růžička, ale všichni hráči do jednoho odvedli opravdu dobrý výkon. Taková výhra s disciplinovaným soupeřem je cennější než nějaká bláznivá kanonáda.“

AC Gamaspol Jeseník potvrdil v podzimní části roli, do které byl pasován odbornou futsalovou veřejností. Do odvetné fáze půjde ve velmi dobrém postavení, zároveň však s vědomím, že obhajoba do klína zadarmo ještě nikdy nikomu nespadla. Pokud budou schopnosti jesenických radních a zastupitelů, v souvislostech se stavbou nové sportovní haly, v podobné kondici jako dovednosti jesenických hráčů, může se město dočkat nevídaného počinu. Účast klubu z Jeseníku v nejvyšší celostátní soutěži není nic, co lze nějak jednoduše napodobit a také se nelze spoléhat, že útočit na postup půjde donekonečna! „Zaručené“ zprávy o výběrovém řízení ohledně bourání ruiny, která je úředníky dlouhá léta velmi nekorektně nazývaná sportovní halou, sportovcům ani jejich příznivcům libozvučně rozhodně neznějí!

Sestava AC Gamaspol Jeseník: Růžička Martin, Řezníček Jan – Macura David, Novák Vladimír, Vavrušák Radim, Zrník Richard, Furik Martin, Marcinov David, Plhák Patrik, Schneider Daniel, Vavrač Jan, Kozelský Marek
Sestava FC Baník Ostrava: Myška Pavel - Neumann Marek, Romaněnko Jan, Mandák Jan, Maleňák Marek, Ferenc Jan, Blahuta Matyáš, Stebel Libor, Polhoš Ladislav

08.12.2016

Jesenické futsalisty přijede v pátek přibrzdit Baník Ostrava
Futsalové hody fanoušků Gamaspolu nekončí, naopak vyloženě gradují! Před měsícem přijel do Mikulovic Vyškov v roli lídra druhé ligy, před třemi týdny zase druhý Hodonín jako celek snažící se Jeseník z první příčky sestřelit. Domácí hráči se nenechali ukolébat pohádkami o jasném favoritu soutěže, který to má víceméně jisté a s vysokým sebevědomím, ale zároveň také s respektem k soupeři přistoupili k zápasům naprosto soustředěně. Odměnou jim pak byly pohodové výhry a bouřlivý potlesk jejich příznivců po skončení zápasů. Šlo ale o úvod sezóny a postavení v tabulce nemělo tak silnou vypovídací hodnotu jako dnes. V posledním střetnutí podzimní části už ovšem polemizovat o objektivitě umístění na prvních dvou místech nelze a sportovní hala v Mikulovicích tentokrát bezpochyby uvidí vrchol druholigového futsalového podzimu. Z pětibodového náskoku Gamaspolu na čele tabulky přijede ukrojit druhý ostravský Baník, který se netají ambicemi brzy doplnit v nejvyšší soutěži pražské kluby Spartu a Slavii, tedy další týmy známé z fotbalového prostředí.

Poslední vzájemné střetnutí pátečních protivníků utkání skončilo remízou 4:4, když se vedení přelévalo ze strany na stranu a o dělbě bodů rozhodl až vyrovnávací gól jesenického kapitána při hře Gamaspolu bez brankáře. V úplném závěru navíc úspěšně čelil gólman Růžička střele z desetimetrového kopu, takže i z tohoto lze usuzovat, že jesenické příznivce čeká v pátek večer atraktivní podívaná a velký boj. Pokud se řadíte mezi příznivce Gamaspolu, nebo pokud patříte mezi sportovní příznivce obecně, neměli byste si tento atraktivním zápas nechat ujít. Loučení s vydařeným rokem 2016, ve kterém již měl jesenický klub úřadovat mezi absolutní republikovou elitou, nemohlo nabídnout lepší zápletku!
Zápas se hraje v Mikulovicích, jako tradičně v pátek od 20.00 hodin.

V pozvánkách pro futsalové weby se k zápasu vyjádřili představitelé obou klubů:
Jiří Gnida (předseda AC Gamaspol Jeseník): V dosavadním průběhu druhé ligy jsme si vybojovali pozici, která dostává naše přímé konkurenty v boji o prvenství pod tlak. Baník se s bodem nemůže spokojit, my samozřejmě také budeme chtít uspět, takže předpokládám zajímavou podívanou. Všichni hráči budou připraveni nastoupit, drobné šrámy doléčí až v měsíční pauze, která následuje a která nám přijde rozhodně vhod.
Karel Murín (trenér FC Baník Ostrava): Čeká nás vrchol první poloviny 2.ligy východ, který dost možná rozhodne o osudu celé soutěže. V případě vítězství domácích by jeho hráči měli v polovině soutěže luxusní náskok 8 bodů, což by byl velmi dobrý počin pro obhajobu prvenství a tak uděláme maximum pro to, abychom jeho náskok stáhli na 2 body a dostali se tak do hry o první místo a zároveň, tak zdramatizovali a zatraktivnili celou soutěž. Ze základní sestavy budeme postrádat Davida Poláška jinak bychom měli být kompletní.

05.12.2016

UTB Futsal Zlín – AC Gamaspol Jeseník 4 : 5 ( 1 : 3 )
Branky: Slobodian, Juhás, Kalus, vlastní – Plhák 3, Macura 2
Jeseničtí futsalisté cestovali v neděli k druhému venkovnímu utkání v řadě. V minulém kole ztratili v poslední minutě výhru na palubovce vysokoškolského týmu z Ostravy, při závěrečné hře soupeře v pěti v poli. Na palubovce zlínského univerzitního celku měli hosté jiné záměry než hazardovat podobně jako v Ostravě, přesto nakonec hodně podobně se vyvíjející utkání v hale Euronics odehráli, naštěstí však bez zbytečné bodové ztráty. Tým UTB na prahu letošní sezóny uspěl v Mikulovicích v rámci utkání Poháru FAČR, když Gamaspol z této soutěže vyřadil a patrně i díky tomuto úspěchu pomýšlel na výhru také tentokrát. V ligovém střetnutí se ale projevily herní zkušenosti a vyspělost Gamaspolu, dirigovaného navrátilcem do sestavy Patrikem Plhákem. Jesenický kapitán se i přes zdravotní komplikace v průběhu soboty rozhodl nastoupit a nejen svou přítomností, ale i hattrickem pomohl svému týmu k tříbodovému zisku.

Úvodní minuty patřili tradiční oťukávané, ale oba týmy se snažili hrát kombinačně a v dobrém tempu. Skóre otevřel v páté minutě Plhák, který po narážečce se Zrníkem z bezprostřední blízkosti procpal míč pod gólmanem Zlína. V jedenácté minutě našel Schneider na hranici brankoviště Macuru, který s ledovým klidem zvýšil vedení Jeseníku. Domácí často stříleli z nepříliš dobře připravených pozic a mimo nastřelení brankové konstrukce se dočkali i snížení, když po teči bránícího hráče zamířil míč do protipohybu Růžičky. Před odchodem do kabin vyzpovídal jesenický kapitán Plhák domácí obranu individuálním slalomem a po pohledné sólové akci vrátil severomoravanům dvougólový náskok.
Z druhé půle neuběhla ještě ani celá minuta a Zlín se znovu přiblížil na rozdíl jediné branky. Po signálu z rohu se trefil nechytatelně Slobodian. Jeseník odpověděl brzy také secvičenou akcí a Macura podruhé v utkání osamocen před Vitáskem nedal tvrdou a přesnou ránou domácímu strážci svatyně sebemenší šanci vyniknout. Dvoubrankové vedení Jeseníku ale vydrželo jen tři minuty. Hostující obránce se na místě posledního během několika sekund pokusil třikrát vyjet z obrany, dvakrát svoji bohorovnost ustál, ale následující třetí hloupý pokus už zlínská družina vystihla a bez rozpaků potrestala dalším ukrojením z vedení lídra tabulky. Gamaspol ovšem jako pokaždé v duelu, když se Zlín přiblížil na dostřel, zapnul na vyšší obrátky a opět ve skóre odskočil. Po závaru okolo brankoviště UTB procpal na třetí pokus jesenický kapitán míč do sítě, čímž zároveň zkompletoval svůj hattrick. Přes oboustranně poměrně slušně vedené utkání nasbíral Jeseník brzy pět akumulovaných chyb. Po naivně teatrálním pádu zlínského Postavy se zdálo, že rozhodčí ukáže domácímu hráči za trapné divadélko žlutý kartónek, ovšem k překvapení hostů daroval Zlínu desítku. Dlouhá penalta sice mířila mimo, ale to jak rozhodčí zbaštil návnadu i s udicí donutilo hosty úplně upustit od sebemenšího důrazu. Přesto byl ještě jeden zákrok jesenického hráče posouzen jako faul, ale hostující střídačka tento moment nijak zvlášť nerozporovala. Tentokrát byl již Kalus úspěšný a Jeseník vedl znovu pouze o jediný gól. V závěrečné pětiminutovce mohl Gamaspol svého soupeře několikrát dorazit, stejně jako mohl o plný bodový zisk přijít. Přes závěrečnou hru Zlína s brankářem v poli se ale skóre již neposunulo ani jedním směrem a Gamaspol připsal do tabulky další tříbodový zisk.

V pátek dorazí do Mikulovic nejbližší pronásledovatel Jeseníku, aktuálně druhý Baník Ostrava. Pro regionální příznivce futsalu půjde o třetí zápas v řadě, kdy mohou vidět přímý souboj dvou vedoucích celků soutěže.
Sestava UTB Zlín: Michal Huťka – Lukáš Juhás, Vojtěch Kalus, David Kostka, Jiří Kovář, Pavel Krajča ml., Václav Křepelka, Michal Nevřala, Pavel Postava ml., Rostislav Slobodian, Roman Vitásek
Sestava AC Gamaspol Jeseník: Martin Růžička – Patrik Plhák, Daniel Schneider, Richard Zrník, David Macura, Martin Růžička, Jan Vavrač, Vladimír Novák, Radim Vavrušák, David Marcinov, Martin Furik

26.11.2016

Juniorské týmy Gamaspolu vstoupily do nejvyšší soutěže na třinecké palubovce
Moderní sportovní hala Stars v Třinci hostila v sobotu 25.11. úvodní kolo 1.celostátní ligy juniorů v kategoriích do 17let a do 19let. Letošní sezóna bude pro oba celky Gamaspolu specifická, dalo by se říci, sezóna bude přípravná. S výstavbou nové haly ve městě plánuje totiž jesenický klub získání pořadatelství juniorského Final Four 2017/18 a bylo by žádoucí, aby se v něm objevily oba výběry Jeseníku. Proměnění tohoto přání v realitu by mělo pomoci i omlazení obou celků. V letošním ročníku budou oba týmy hrát v totožných sestavách, ve kterých by měli o ligový triumf bojovat i za rok. Reálně tedy letos v soutěži U19 hraje Gamaspol U18 a v U17 hraje Gamaspol U16. Jak ukázalo první kolo, neměl by to být pro hráče zase tak veliký problém. Starší junioři odehráli velmi dobré zápasy, se zjevným herním systémem. Týmu ale chyběli dva střelecky velmi disponovaní hráči Mráz s Kadlecem a to stálo devatenáctku lepší výsledky. Mladší kategorie se prezentovala jednodušším, spíše fotbalovým, ale zato naprosto účelným způsobem hry. Své vrstevníky přehrála až nečekaně snadno a díky lepšímu skóre pojede o víkendu na horkou půdu do Chrudimi jako vedoucí tým ligy.

AC Gamaspol Jeseník U17 je v nové sezóně téměř nově poskládaný tým. V týmu mladších juniorů zůstal jen brankář a jediný hráč do pole. Důležité bylo pro kvalitu tohoto týmu posílení tří juniorů ze spřáteleného klubu Roub Vítkovice, které do Jeseníku v případě potřeby vždy ochotně uvolňují hráče na střídavý start. Tato výpomoc má nejen okamžitý sportovní efekt, ale především pomáhá vedení jesenického klubu ke stabilizaci týmu a tlaku na domácí hráče, kteří pak daleko lépe rozumí podmínkám, za kterých mají možnost se do Gamaspolu dostat a posléze se v něm také udržet. Ostravští hráči skvěle do týmu zapadli a podstatnou měrou přispěli ke kvalitnímu výkonu, kterým se jesenická sedmnáctka na prvním ligovém turnaji prezentovala.
Oba zápasy měly podobný průběh, v obou jednoznačně dominovali jeseničtí hráči. Proti domácímu Třinci otevřel skóre již ve čtvrté minutě Firášek. Po dalších brankách Kopeckého a Kmínka se hosté lehce zatáhli a chtěli hrozit z brejků. Tato taktika se ukázala jako velmi účelná, což potvrdily trefy Cekurase a Kopeckého, v poslední minutě první půle. Luxusní pětigólový náskok hosté kontrolovali a ocelářům povolili čestný úspěch až na konci zápasu z penalty za ruku v brankovišti. Smolný moment doprovodila červená karta pro Martina Bráblíka, jenž posléze nemohl nastoupit proti Vyškovu. A to byla jediná komplikace na pohodovém vstupu Gamaspolu U17 do sezóny.
Ve druhém zápase proti Vyškovu se jesenické sedmnáctce podařilo udělat krůček dopředu v organizaci týmu a obraz hry se posunul k lepšímu. Gamaspol daleko více kontroloval míč a zaslouženě šel do vedení. V utkání střelecky exceloval Hamřík, který si v rozmezí šesté a dvanácté minuty vystřílel čistý hattrick. Jeho galapředstavení sice přerušil korekcí výsledku vyškovský Omanyan, ovšem jesenický kanonýr se dále k defenzívě Amoru choval značně nevybíravým způsobem a ještě do konce poločasu zaznamenal čtvrtý a pátý gól svého týmu. První část uzavřel svou trefou Kopecký a definitivně určil, že tři body mají svého majitele. Druhá půle se dohrávala jen z povinnosti a po šestém střeleckém zápisu Hamříka a po trefách Cekurase s Kopeckým se skóre zastavilo až těsně pod dvojciferným výsledkem.

SKP Ocel Třinec – AC Gamaspol Jeseník 1 : 7 ( 0 : 5 )
Branky: Puczok (p.) – Firášek 2, Kopecký 2, Kmínek, Cekuras, Křižák
SK Amor Lazor Vyškov – AC Gamaspol Jeseník 1 : 9 ( 1 : 2 )
Branky: Omanyan – Hamřík 6, Kopecký, Cekuras, Křižák
Sestava Jeseník U17: Balčirák Petr - Bráblík Martin, Cekuras Marek, Kmínek Patrik, Hamřík Lukáš, Firášek Patrik, Kopecký Patrik, Křížák Jan, Minář Martin

Krátké hodnocení trenéra Milana Nováka: „Turnaj se hodnotí jednoduše. Všichni kluci jsou velice šikovní a věřím, že to dotáhnou v tabulce hodně vysoko, možná až na finálový turnaj. Hráči se těší na naše další vystoupení, ale je potřeba si uvědomit, že nyní nás čekají o mnoho ostřílenější protivníci. Turnaj v Chrudimi nám teprve ukáže, jak na tom jsme. V každém případě do východních Čech pojedeme se zvýšeným sebevědomím.“

AC Gamaspol Jeseník U19 je tým zkušených hráčů, kteří jsou vicemistři republiky v žákovské kategorii U12 a jako jednotlivci mají rozhodně ambice dostat se již brzy do sestavy mužů. Do devatenáctky se těsně před startem sezóny vrátil Karel Bajza, oproti tomu ale scházel nemocný Jirka Mráz, který mimo juniorskou sezónu nastupuje poměrně pravidelně za druholigové áčko a také neúnavný Honza Kadlec, jehož letošní starty však budou letos spíše výjimečné. Nové je vedení juniorského týmu U19, hlavním trenérem je Jan Vavrač a vedoucím týmu Patrik Plhák.
Podobně jako mladší junioři, také hráči starší kategorie sehráli v Třinci dva hodně podobné zápasy. V nich dokázali předvádět o poznání futsalově vyspělejší výkon, ale efektivita bohužel končila převážně na hranici soupeřova brankoviště. Skóre duelu s Třincem otevřel Prachař, který se kličkou zbavil bránícího hráče a přehodil domácího gólmana. Oceláři odpověděli prohozením na pivota, jenž dostal prostor k zakončení a po otočce toho využil k vyrovnání. Ve druhém dějství rozhodl zápas brzký počet nasbíraných akumulovaných faulů. Domácí šestý faul využili k proměnění desítky a chvíli poté využili otevřenější hry hostů k správně vyřešenému brejku. V závěru Gamaspol tlačil, ovšem více než na snížení po pěkné individuální akci Jatiho již nedosáhl.
Ve druhém zápase s Vyškovem se na gólovou radost dlouho čekalo. Až minutu před koncem poločasu se šikovně uvolnil Prachař a připravil dobrou pozici pro Janíčka, který neměl problém otevřít brankový účet. Nedůrazu dvou bránících hráčů využil soupeř k uvolnění u pomezní čáry a prostřelil jesenického gólmana dvě vteřiny před odchodem do kabin. Branka do šatny Vyškov povzbudila a krátce po obrátce se Amor Lazor prosadil podruhé. Na tuto branku Jeseník odpověděl stejně rychle jako Vyškov na konci poločasu. Gnida si vyměnil míč s Novákem a střelou na zadní tyč vyrovnal. Když se tři minuty před koncem prosadil ze signálu z trestného kopu Jati, zdálo se, že Jeseník získá zaslouženě tři body. To ale vyškovští odmítli a minutu před závěrečným klaksonem prostřelili Schildnera střelou z hranice brankoviště. Jeseník byl herně lepším týmem, Amor se v útočné fázi spoléhal především na náhozy do brankoviště, přesto to na výhru nestačilo.

SKP Ocel Třinec – AC Gamaspol Jeseník 3 : 2 ( 1 : 1 )
Branky: Nieslanik 2, Wilk - Prachař, Jati
SK Amor Lazor Vyškov – AC Gamaspol Jeseník 3 : 3 ( 1 : 1 )
Branky: Martinéz 2, Adler – Janíček, Gnida, Jati
Sestava Jeseník U19: Schildner Jan – Bajza Karel, Bráblík Martin, Gnida Adam, Janíček Martin, Jati Filip, Novák Patr, Prachař Josef

Hodnocení trenéra Jana Vavrače: Musím kluky pochválit, určitě jsou tam vidět futsalové znalosti, máme se tak od čeho odrazit. Pro nás je nejdůležitější posouvat se ve způsobu hry a dělat pokroky. Líbil se mi výkon brankáře a taky mě příjemně překvapil Pepa Prachař, který si dovoloval jeden na jednoho a vycházelo mu to. Ostatní hráči předvedli výkon, který jsem od nich očekával, tedy s jednou výjimkou, ale každý má právo vybrat si slabší den. Porážka s Třincem padá na vrub zbytečného brzkého vyčerpání akumulovaných faulů a nutnost výrazně ubrat z důrazu. S Vyškovem jsme byli lepší a remíza je zbytečná. Musíme přidat v přímočarosti na soupeřovu bránu, nevadí trpělivé držení míče, ale pokud se prostor otevře, musíme reagovat lépe.
Hodnocení vedoucího týmů U17 a U19 Patrika Plháka: „Sedmnáctka předvedla velmi dobré výkony, když získala vedení tak hráči chytře přenechali soupeřům aktivitu a trestali jejich chyby z brejků. Musím říct, že ten tým má potenciál, ale opravdové zkoušky nás teprve čekají. Kluci musí být nohama na zemi, přeci jenom stáli proti nováčkům soutěže. Devatenáctka se mi herně moc líbila. Je potřeba vzít si z tohoto turnaje ponaučení, protože s Třincem to nedopadlo jen kvůli nedisciplinovanosti, tak rychlé nasbírání pěti faulů je vážná chyba. S Vyškovem stačilo zabrzdit akci na konci poločasu, tam byl naopak nedůraz a gól inkasovaný s klaksonem nikoho nepovzbudí. Lépe vyhodnotit kdy to tahat až do brány a kdy naopak vystřelit a měli bychom bodů určitě víc. Pokud budu hodnotit turnaj podle toho, co od těchto zápasů očekáváme, tak s výkony a přístupem rozhodně velká spokojenost.“

26.11.2016

VŠB Ostrava – AC Gamaspol Jeseník 3 : 3 ( 1 : 2 )
Branky:Kapsa, Kyselák, Kundrátek – Novák, Furik, Schneider
Každá série jednou končí, ovšem to, že prozatímní stoprocentní výherní bilance jesenických futsalistů bude utnuta na palubovce posledního týmu druhé ligy, to se tedy rozhodně nečekalo. Tato logická úvaha se nabízí, na druhou stranu do ní vstupuje několik stejně logických „ale“. Oba týmy praktikují podobnou hru. VŠB sice hrává své derby s Baníkem, ale zápas s Jeseníkem to je takové malé severomoravské derby a to především z důvodu téměř patnáctileté tradice těchto soubojů. Tak dlouhou a početnou historií vzájemných utkání se nemohou pochlubit žádné jiné druholigové celky. Do Ostravy neodjel zraněný kapitán a tahoun produktivity Patrik Plhák a na lavičce scházel i trenér Jiří Gnida. Pokud připočítáme nečekané problémy favorita s dopravou a příjezd na poslední chvíli, mají akcie obou klubů těsně před výkopem naprosto stejnou hodnotu.
Ostravský tým má za sebou skvostnou historii, několik kapitol dokonce psal i v nejvyšší soutěži. V současnosti ovšem nezažívá nejvydařenější období, což se nedá říct o hostech z Jeseníku, kteří ve druhé lize zůstávají pouze „zásluhou“ svých bývalých zastupitelů. A začátek zápasu aktuálnímu rozpoložení protivníků odpovídal. Jeseník byl o poznání aktivnějším a lepším týmem. Domácí brankář Pospíšil úspěšně čelil nájezdům hostů až do 14.minuty kdy ho po přihrávce Furika poprvé překonal Novák. Hned o minutu později zvýšil vedení lídra tabulky Furik a zdálo se, že jde o zlomový moment zápasu, který může pomoci Gamaspolu v klidu dojít k plnému bodovému zisku. A klíčový moment duelu to opravdu byl, ale ne v tom smyslu jak by si svěřenci trenéra Nováka představovali. Domácí celek dirigovaný zkušeným Kapsou pod dojmem, že nemá co ztratit, odhodil stud a převzal iniciativu. A to do slova a do písmene, neboť zbytek střetnutí patřil jednoznačně ostravanům. Vůdce domácí sestavy Kapsa těsně před odchodem do kabin snížil na rozdíl jediné branky, čímž se mu podařilo vnést do řad hostů nejistotu.
Druhé dějství ex-prvoligový tým již naprosto ovládl. Minutu po Kyselákově srovnání se hostům podařil asi jediný světlý moment druhé dvacetiminutovky, když po rozebrání obrany VŠB vrátil vedení na stranu Jeseníku Schneider. Dlouhých patnáct minut pak Ostrava bušila na vrata Růžičkovi svatyně marně, neboť jesenický gólman má aktuálně fantastickou formu. Vedoucí tým druhé ligy východ nepředváděl výkon hodný postavení v tabulce a minutu před koncem přišel zasloužený trest. Domácí v závěru hráli s brankářem v poli a v této herní variantě srovnali skóre. Znovu se ukázalo, že futsal je spravedlivý sport, protože za svůj výkon si VŠB minimálně bod zasloužila a tento zisk s vyloženým favoritem jí může nastartovat k lepším zítřkům. Jeseník může brát dělbu bodů všemi deseti, neboť přes dobrý začátek předvedl ve druhém dějství tragický výkon a trenér Jeseníku Novák po zápase nevrle poznamenal, že bod je tentokrát pouze šťastný, nikoliv zasloužený. „VŠB na nás byla velice dobře připravena. Snad se na našem slabém výkonu projevily problémy s pozdním příjezdem a nastoupení bez rozcvičení. Hráči si stěžovali, že byli s přibývajícím časem zatavení. To ale určitě o výsledku nerozhodlo, domácí hráli velmi dobře, na dně tabulky podle mého dlouho nezůstanou.“ konstatoval trenér Milan Novák bezprostředně po první bodové ztrátě Jeseníku v nové sezóně.
Sestava Ostrava : Pospíšil - Kapsa, Krzmieň, Kotrla, Janita, Pánek, Mikyska, Kundrátek, Kyselák
Sestava Jeseník: Růžička Martin – Furik Martin, Macura David, Marcinov David, Novák Vladimír, Schneider Daniel, Vavrač Jan, Vavrušák Radim, Zrník Richard

25.11.2016

Junioři zítra vstupují do nejvyšší soutěže turnajem v Třinci
Letošní sezóna je specifická nejen pro A-tým, ale také pro jesenické mládežnické týmy. Komplikovaná situace s absencí sportoviště v Jeseníku se projevila také u celků do 17let a do 19let. Problém je ještě znásoben tím, že většina hráčů jesenických juniorek je přes týden na internátech po republice a v Jeseníku zůstává prakticky jen torzo týmů. Vedení klubu proto zvolilo podobnou taktiku jako u mužů, v letošní sezóně byla příprava ořezaná na minimum a hráči jdou do sezóny jen se skromným cílem - bavit se futsalem. Pokud v minulosti sahaly ambice klubu ve starší kategorii jen k nejvyšším metám, letos půjde vyloženě o maximální důslednost při požadavcích na dodržování herních systémů, absolutně bez ohledu na výsledky. Oba celky budou totiž nastupovat v totožných sestavách, ve kterých budou hrát i za rok. To znamená, že v soutěži U19 bude Gamaspol nastupovat s ročníky jako v kategorii U18 a v U17 budou hrát pouze hráči spadající do kategorie U16. Důvod je prostý, pokud se v Jeseníku postaví nová sportovní hala, chce vedení klubu odstartovat nové mechanismy práce klubu s hráči. Na první sezónu v Jeseníku pak budou hráči lépe připraveni a Gamaspol půjde za navázáním na své historické výsledky v mládežnickém futsalu stejně odhodlaně, jako v minulosti!

„Místo, abychom hráli s muži nejvyšší soutěž a mohli tím motivovat naše mládežníky touhou hrát proti Brazilcům, Španělům a jiným legionářům, musíme v klubu bojovat s motivací vůbec pokračovat. Pokud bude hala stát letos na podzim, nebude problém zapnout na vyšší obrátky. Mám tím na mysli problém pro hráče, ale také pro funkcionáře, protože naše přešlapování na místě neničí jenom zaujetí hráčů, ale vážně se projevuje i na vůli všech, jejichž práce pro klub není vidět a bez nichž to prostě nemůže fungovat.“ konstatuje předseda Gamapolu Jiří Gnida a dodává: „Letos budeme premiérově více zapojovat hráče mužů do realizačních týmů juniorů. Tato sezóna bude prostě ve více věcech speciální. V březnu vše vyhodnotíme a po návratu do Jeseníku půjdeme po dalším mládežnickém titulu jako buldoci. Pro mě osobně to bude priorita, i kdybych kvůli tomu musel z časových důvodů opustit realizační tým áčka. Samozřejmě očekávám, že s novou halou budeme úspěšní i na funkcionářské úrovni a získáme příští pořadatelství finálového vrcholu sezóny Final Four.“

Pro úplnost dodejme, že tým do 17let povede jako trenér Milan Novák a Gamaspol U19 povedou Jan Vavrač s Patrikem Plhákem. Asistovat u obou týmů budou Vladimír Novák, Martin Furik, David Macura, Martin Růžička a Pavel Bráblík. Předseda klubu a trenér Jiří Gnida se bude dále zapojovat do tréninkových jednotek a bude dohlížet na kontinuitu mezi juniorskými týmy a A-týmem mužů.

Sobotní program juniorských týmů na prvním kole v SH Stars Třinec:
SKP Ocel Třinec U17 – AC Gamaspol Jeseník U17 v 9.00hod.
SKP Ocel Třinec U19 – AC Gamaspol Jeseník U19 v 10.40hod.
SK Amor Lazor Vyškov U17 – AC Gamaspol Jeseník U17 v 13.10hod.
SK Amor Lazor Vyškov U19 – AC Gamaspol Jeseník U19 v 14.50hod.

19.11.2016

AC Gamaspol Jeseník – Tango Hodonín B 12 : 1 ( 3 : 0 )
Branky: Vavrač 4, Marcinov 3, Schneider 2, Novák, Macura, Růžička - Černek
Program dalšího kola druhé futsalové ligy připravil pro jesenické příznivce tu nejlepší zápletku, kterou si vůbec lze představit. V Mikulovicích si dali dostaveníčko dva aktuálně nejlepší týmy východní druholigové skupiny, zároveň také poslední dva týmy a to včetně západní ligy, které doposud nepoznaly hořkost porážky. Byť se domácí klub o svých ambicích obhájit loňské vítězství vyjadřuje velmi zdrženlivě, zbytek futsalově alespoň průměrně informovaných příznivců lituje, že si na obhajobu Gamaspolu nelze vsadit u některé ze sázkových kanceláří. Hodonínský futsal uzavřel před sezónou sňatek s brněnským Tangem a to se bezprostředně pozitivně projevilo na jeho výsledcích. Oběma klubům tak páteční duel nabízel reálný pohled do pomyslného zrcadla. Atraktivní scénář podle očekávání přitáhl na mikulovickou tribunu výbornou návštěvu, která překvapeně sledovala, jak si kapitán jesenického týmu a čerstvý futsalový rekordman (čtěte zde) Patrik Plhák sedá jen do hlediště. Spontánní pousmání šéfa hodonínského kluku Jána Lahvičky při pohledu na kulhající ústřední postavu jesenické sestavy pravděpodobně dlouho nevydrželo, neboť se hned od úvodního hvizdu začalo pěkně od podlahy.

Hlavně žádný stres, tak patrně tato slova probíhala před utkáním v obou kabinách, protože diváci marně hledali na palubovce tradiční počáteční oťukávanou. Oba týmy předváděly od úvodu hru, se kterou se budou snažit uspět v celém utkání. Jeseník se dostával do obrany Hodonína svou tradiční kombinační hrou. Hosté se po ztrátě míče zatahovali a z poctivé obrany vyráželi k nebezpečným protiútokům, rychle a přímočaře. Ve čtvrté minutě se individuálně prosadil Marcinov, jeho střelu Parobek ještě zablokoval, ale nejrychleji se orientující Novák poslal míč přes klubko těl poprvé do sítě. Herně sice Gamaspol dominoval, ale na šance byla první půle naprosto vyrovnaná, jeseničtí hráči totiž v rozehrávce poměrně hodně chybovali a několikrát nechali vyniknout fantastického Růžičku v domácí svatyni. V polovině první půle našel Vavrušák zapomenutého Marcinova, který obelstil vybíhajícího Parobka a zvýšil náskok favorita. Tango poté předvedlo závar v brankovišti, který jsou domácí příznivci zvyklí vídat spíše na druhé straně palubovky, ale skvělý Růžička a také solidní porce štěstí změnu skóre nedovolili. Brzy po svém nejlepším momentu zažila hostující družina studenou sprchu v podobě vydařené střely Vavrače, který z dálky nečekaně zaskočil Parobka. Tato povedená rána v součtu s neproměněním mimořádně velké šance jakoby Tango otupila. Do poločasové přestávky se hra uklidnila a začalo být zjevné, že body se ze severu na jih stěhovat nebudou.
Po návratu z kabin zřejmě chtěli domácí hráči předvést hale naplněné jesenickými příznivci, jak důležité bylo, že gólman Růžička odolal vábení nejvyšší soutěže a zůstal v Gamaspolu. Tři naprosto ledabylé přihrávky vzadu a pouze tři fantastické zákroky jesenické hvězdy večera nevrátili zápas na startovní čáru. Koledování o problémy ale zůstaly bez odezvy a domácí celek hrubé chyby probudily z nepochopitelné lehkovážnosti. Zbytek poločasu byl již jednoznačný nejen výsledkově, ale především herně. Souhra Gamaspolu ničila soupeřovu defenzívu jednou hezčí akcí než druhou a skóre narůstalo. Poslední minuty odehrál Gamaspol v exhibičním duchu, když výborně se bavící tribunu potěšila nejen vyvolávaná desítka, ale také celá řada ekvilibristických kousků ze sálovek domácích hráčů. V závěru už skóre lépe bránili rozhodčí, než rozložený soupeř, neboť o dva míče v síti připravilo Jeseník předčasné upísknutí sudí po faulech hostů. Patnáct vteřin před koncem se čestného úspěchu dočkali i hosté. Nutno podotknout, že se v hale asi nenašel jediný fanoušek, který by hodonínské rezervě gól nepřál. Hosté bojovali srdnatě až do konce a svým dílem přispěli k dobré úrovni utkání a to i přes pro ně nepříznivý výsledek. Historie se na skóre při porážce ptát nebude a oproti minulému soupeři zanechalo Tango v Mikulovicích herně o parník lepší dojem.

Domácí příznivci dali po zápase bouřlivým potleskem na vědomí, jak byli s výkonem svého týmu proti druhému celku soutěže spokojeni. Minulým jesenickým zastupitelům se muselo v pátek večer škytat až poskakovali, protože fanoušci při odchodu z haly dávali hlasitě najevo co si o tom, že se Gamaspol nadále „plácá“ ve druhé lize myslí. A jejich nadávky zcela opodstatněně směřovali právě na neschopnost bývalých komunálních politiků v Jeseníku…

Odkaz na textový on-line přenos zde: … najdete ZDE!!!
Sestava Jeseník: Růžička Martin - Macura David, Novák Vladimír, Vavrušák Radim, Zrník Richard, Furik Martin, Marcinov David, Schneider Daniel, Vavrač Jan
Sestava Hodonín: Parobek Aleš - Černek Lukáš, Bidmon Michal, Kučí Karel, Janulík Tomáš, Konečný Filip, Vanda Filip, Bohun Martin

16.11.2016

V pátek lze v Mikulovicích očekávat futsalový galavečer!
Když v minulé sezóně odjížděli hráči Hodonína z Mikulovic, z konfrontace nováčka s domácím druholigovým favoritem, museli překousnout pořádný brankový příděl. Zatímco na polské hranici neměli sebemenší šanci, v blízkosti rakouské hranice zvládli odvetu o poznání lépe. V pátek dostanou jihomoravané další šanci předvést svůj výkonnostní vzestup. V letní pauze se klub spojil s prvoligovým Tangem Brno, které se do vinařské oblasti přesunulo a jak ukazují výsledky v nejvyšší soutěži, již se i zdárně aklimatizovalo. Mimo možnosti využít hráče A-týmu se hodonínským futsalistům jistě dostává daleko kvalitnější přípravy, což ostatně dokazují letošní výsledky. Tango v dosavadních pěti duelech ve druhé lize zatím nenašlo přemožitele a může se tak velmi optimisticky těšit na opravdovou zkoušku ohněm. A ta bezpochyby přijde, Gamaspol zatím kráčí druhou ligou naprosto neohroženě a pozvolna se mu vyprazdňuje seznam hry neschopných. Po velmi konsolidovaném výkonu celé sestavy z utkání v Brně se jesenickým trenérům hlásí do hry hned tři navrátilci: Furik, Schneider a Mráz, což jsou po delší době příjemné starosti koučů Gnidy a Nováka.
V Hodoníně aktuálně hostuje jesenický odchovanec Jakub Řezníček, ovšem vzhledem k souběžně hranému utkání A-týmu Tanga s Litoměřicemi, které po letošním postupu do Chance futsal ligy angažovali hned šest Brazilců, nemohou domácí příznivci očekávat tohoto juniorského reprezentanta na zdejší palubovce. To ale nic nemění na atraktivitě duelu, ve kterém se utkají poslední dva neporažené týmy soutěže. Hosté mohou hrát naprosto uvolněně, v takový start po loňském záchranářském trápení ani možná nevěřili. Domácí tým je na tom podobně, přestože má nejvyšší cíl, může hrát uvolněně, neboť po čtyřech kolech již vytěžil tříbodový náskok na své nejbližší pronásledovatele. Případné vítězství může Gamaspolu vynést další bodové odskočení v průběžné tabulce a zřejmě nikoho nepřekvapí, že jedině s tímto cílem nastoupí v pátek od 20.00hod. jeseničtí hráči na domácí palubovku. Kdo fandí Jeseníku, neměl by na zápase scházet, neboť přímý souboj o první příčku se nehraje každý den.

13.11.2016

Žabinští Vlci Brno – AC Gamaspol Jeseník 1 : 4 ( 0 : 0 )
Branky: Pokorný – Marcinov, Vavrušák, Plhák, Macura
Velmi složité utkání na palubovce nejnevyzpytatelnějšího týmu východní druholigové skupiny mají za sebou jeseničtí futsalisté. Žabinští Vlci se jako jediní ze současného složení druhé ligy mohli pyšnit domácí neporazitelností v soubojích s Gamaspolem, v dosavadních dvou zápasech v Brně se totiž soupeři pokaždé rozešli smírně. Také v domácím prostředí se Jeseník s Vlky dvakrát trápil a zvítězil jen nejtěsnějším rozdílem. Všechny čtyři zápasy měli mimo výsledkové vyrovnanosti další společný jmenovatel a to nezvykle vyhrocený průběh. Tentokrát bylo vše jinak, zápas se sice odehrál z obou stran důrazně, ale naprosto korektně. Největším překvapením sobotního večera tak byla nula v kolonce udělených karet v zápisu o utkání.

Před sezónou převzal domácí tým trenér Zezulka a jeseničtí hráči mohli od úvodního hvizdu vypozorovat daleko lépe propracovanou defenzívu, než jakou předváděl jejich soupeř v minulosti. Domácí tým také zlepšil držení míče a první poločas nabídl zajímavý futsal, kterému chybělo jen koření v podobě proměnění některých solidních šancí. Domácí ohrožovali Růžičku především střelami z dálky, do nejzajímavějších šancí se dostávali díky šikovnosti Pokorného, který v prvním dějství zařídil několik přečíslení jesenické obrany. Před Pšurným ovšem bylo nebezpečněji, několik zakončení vyloženě volalo po otevření brankového účtu střetnutí, jesenické možnosti však zůstali neproměněny a do kabin se šlo za futsalově nezvyklého stavu.
Smazání nul na výsledkové tabuli zařídil až na začátku druhé půle svým důrazem Vavrušák, jenž vybojoval míč v útočném rohu, předložil do ideální pozice Marcinovovi, který měl v zakončení hodně jednoduchou úlohu. O čtyři minuty později se hosté mohli radovat podruhé. Brněnský gólman Pšurný Vavračovu střelu z dobré pozice ještě vyrazil, ale na dorážku v sobotu všudypřítomného Vavrušáka již neměl šanci. Autor přesného zásahu tak po zařízení první branky druhou sám vsítil a zaslouženě svůj skvělý výkon ozdobil také důležitými zápisy do kanadského bodování. Dlouhé minuty se poté hra přelévala ze strany na stranu. Domácí hledali okénka v obraně hostů, ale nadále hrozili především střelami z větších vzdáleností a ani jesenické šance neměli potřebné parametry. Diváci se však nenudili, oba celky předváděly poměrně kvalitní mezihru. Gamaspol kráčel zdánlivě bezpečně k plnému bodovému zisku, ovšem jesenický kapitán během necelých dvou minut dokázal duel fantasticky okořenit. Čtyři minuty před koncem „našel“ zcela nezištně domácího Pokorného před bránou Růžičky, který si v tu chvíli vystoupil pro přihrávku mimo branku a domácí hráč bez poděkování snížil na jednobrankový rozdíl. Vlky korekce stavu logicky nabudila a přistoupili ke hře s brankářem v poli. Jesenický kapitán jejich snažení však okamžitě utnul vystihnutím rozehrávky a střelou do opuštěné brány. Svému týmu tak rychle odčinil svůj předcházející pokus proniknout do TV Nova jako Borec na konec. Domácí prokládali svou hru s vysunutým brankářem, což ale není pro jesenickou defenzívu nějak složitý problém. Závěrečnou podobu výsledku zařídil Macura, který uplatnil důraz a lob Plháka přes Pšurného dotlačil do brány přes dva dotírající obránce vlků.

„V prvním poločase jsme byli lepší, škoda že jsme toho nevyužili v k získání vedení.“ Konstatoval po zápase předseda brněnského klubu Jachim Leztel a na rozloučení zklamán z výsledku popřál s úsměvem jesenickému zastupitelstvu mnoho zdaru při budování nového sportoviště v Jeseníku: „Už aby tu halu postavili, nemůžeme se dočkat, až zmiznete do první ligy. Za ty roky úsílí si to zasloužíte a podle mého soudu není v lize nikdo, kdo by postup nepřál právě Jeseníku!“
Pohled jesenické lavičky byl na průběh první půle lehce odlišný. „Kluci šli za vítězství zcela podle mých představ. Sebevědomě, cílevědomě, přitom s minimalizováním rizika. V první půli jsme si připravili pěkné šance, několikrát scházeli centimetry k zakončení a domácí jsme pouštěli jen ke střelám ze středních vzdáleností. Po zisku vedení jsme to nezjednodušili, jak se nám někdy nechtěně podaří a pokračovali jsme ve své hře.“ ocenil cestu ke třem bodům trenér Milan Novák a dodal: „Dnes se blýskl výtečným výkonem Radim Vavrušák, ale celý tým pracoval velice správně a poklidná výhra je zaslouženou odměnou.“

V pátek čeká jesenické příznivce opravdová lahůdka. V minulém domácím utkání byl v souboji prvního s druhým Jeseník na horší pozici, tentokrát uvidí mikulovická hala stejně atraktivní souboj, ovšem v roli lídra soutěže bude Gamaspol. Druhým celkem 2.ligy východ je aktuálně rezerva Tanga Hodonín a právě tento celek se pokusí vzdorovat favoritovi soutěže. Mimo souboje prvního s druhým, půjde zároveň o měření sil posledních klubů ligy, které letos ještě nepoznaly hořkost porážky.
Sestava Brno: Pšurný – Vala, Stoklásek, Chroust, P. Svoboda, Starý, Hansl, Pokorný, M. Kratochvíl, Pospíšil
Sestava Jeseník: Růžička Martin - Macura David, Novák Vladimír, Vavrušák Radim, Zrník Richard, Kozelský Marek, Marcinov David, Plhák Patrik, Vavrač Jan

05.11.2016

AC Gamaspol Jeseník – SK Amor Lazor Vyškov 11 : 4 ( 5 : 1 )
Branky: Vavrač 4, Marcinov 3, Zrník, Vavrušák, Novák, Macura - Ševčík 2, Palla, Bačovský
Přestože je druholigová futsalová sezóna kousek za startovní čárou, mohli se futsaloví příznivci těšit na zajímavý souboj se zvláštním nábojem. Na palubovku obhájce prvenství totiž zamířil vedoucí celek soutěže a vzhledem k počtu hry neschopných v domácí soupisce se zdálo, že téměř tři roky trvající ligová neporazitelnost Jeseníku v Mikulovicích může být ve vážném ohrožení. Den před zápasem absolvovali tři hráči Gamaspolu vyšetření na renomované ortopedické klinice v Petřvalu a zatímco Michal Žák a Jaroslav Orel jdou v pondělí na operace kolen, Davidovi Macurovi sdělila uznávaná persona v oboru primář Husták, že je schopen podstoupit zátěž. Jeden z klíčových hráčů Jeseníku se poté v pátek sám rozhodl, že bude hrát. Ve středu a ve čtvrtek již trénoval nejproduktivnější hráč loňské sezóny, kapitán Gamaspolu Patrik Plhák a vzhledem k tomu, že v den zápasu necítil sebemenší obtíže, nechtěl logicky na palubovce scházet. Jeseničtí trenéři sice měli připravenu jinou variantu sestavy, ale který kouč by do složení týmu nesáhl, pokud se mu nabízí taková síla…

Přes velkou konkurenci kulturních akcí v Jeseníku se v hledišti sešla ucházející divácká kulisa, která od úvodního písknutí sledovala absolutní destrukci protivníka v podání domácího výběru. S návratem dvou hvězd ožili i jejich spoluhráči a Jeseník předváděl množství povedených akcí, jednu hezčí než druhou. Kombinační přesnost rozřezávala defenzívu hostů jako nůž máslo a sebedůvěra se významně projevila také při proměňování šancí. To na straně hostů takové nadšení ze hry nevládlo a z jejich hráčů, kteří patrně před duelem uvažovali o úspěšném výsledku, tryskala bezmoc a frustrace, provázená vyčítavými pohledy a rozhazováním rukou. Kouč Amoru Galia sáhl už v čase 2:40min. po oddechovém čase a ve snaze eliminovat drtivou převahu zvolil hru s brankářem v poli. Nebyla to klasická power-play na zvrat v utkání, šlo spíše o držení míče s cílem přibrzdit soupeře. Jeseník trpělivě bránil, nenechal se vytáhnout z bloku a při každém zisku míče byl nebezpečný. Vyškov ohrožoval jesenickou svatyni pouze střelbou ze středních vzdáleností. Divácky neatraktivní průběh oživil v šestnácté minutě Vavrač, jenž zkompletoval první hattrick večera. Gamaspol kapituloval poprvé v 18.minutě, když Pallovu střelu z dálky přizvedl obránce a Růžička se natahoval marně. Nenasytného Vavrače tři branky neuspokojili a krátce před odchodem do kabin už svým čtvrtým gólem zchladil nadšení dočasného lídra tabulky z předcházející korekce výsledku.
Po návratu z přestávky upustili hosté na chvíli od hry s brankářem a v normálním rozestavení se do střelecké listiny zapsali juniorští reprezentanti Jeseníku Zrník s Marcinovem. Vyškov pak znovu při každé příležitosti prokládal hru vysunutím pátého hráče místo gólmana a v tomto duchu dohrál celý zápas. Za zmínku stojí ještě druhý hattrick, tentokrát v podání Marcinova. Jesenický „hračička“ trpěl v úvodních dvou zápasech, při protáčení více hráčů a když nyní dostal na hřišti více času, potvrdil svým výkonem oprávněnost svých připomínek při rozborech posledních zápasů. Málokomu v hledišti ušlo, že se za rozhodnutého stavu začali zbytečně jitřit emoce, což ovšem rozhodčí čtyřmi žlutými kartónky během tří minut úspěšně utnuli a zápas se dohrál v poklidu. Jeseníku se podařilo soupeři vnutit svůj herní styl, zcela zaslouženě vybojoval další body do tabulky a zůstává jediným týmem bez bodové ztráty. Pro hosty není venkovní porážka vážný problém a určitě budou nadále atakovat medailové pozice druholigové skupiny východ.

Hlavním tématem pátečního večera byly bezesporu velkolepé návraty do sestavy Gamaspolu. Kapitán Patrik Plhák, nejlepší nahrávač loňského ročníku druhé ligy a vítěz kanadského bodování, přispěl nejen šesti nezištnými gólovými přihrávkami, ale především svými dovednostmi řídil ofenzivní činnost celého týmu. Neúnavný David Macura pak díky svému fantastickému čtení hry ničil ofenzivní choutky soupeře, to vše za neutuchajícího podpory hry dopředu. Nadšení z jejich návratu neskrýval po utkání kouč Jeseníku Milan Novák: „Pokud se vám do sestavy vrátí hráči takového kalibru, jako jsou Plhák s Macurou a to ještě nečekaně, těsně před zápasem, je to pro jejich spoluhráče obrovská vzpruha. Tím nechci říct, že ostatní hráči nejsou pro tým důležití, to vůbec ne, ale skládáte sestavu a musí tam být určitá symbióza. Oba jsou moc důležití také v kabině a pokud scházeli najednou, bylo to v úvodních zápasech sezóny hodně cítit.“

Na klubovém facebooku najdete již nyní odkazy na komentáře představitelů obou klubů pro web Český futsal, … ZDE!!!

Sestava Jeseník: Růžička Martin - Furik Martin, Macura David, Novák Vladimír, Vavrušák Radim, Zrník Richard, Marcinov David, Plhák Patrik, Vavrač Jan
Sestava Vyškov: Kostelka Ondřej – Bílek Dominik Ševčík Milan, Martinez David, Flachs Dominik, Král Ondřej, Bačovský Ondřej, Lukeštík David, Palla Sebastian

03.11.2016

V pátek večer v Mikulovicích přímý souboj o čelo tabulky, Jeseník přivítá Vyškov!
Pokud chce sportovní příznivec předložit atraktivní scénář k blížícímu se utkání, nelze vymyslet lepší zápletku. Mikulovická hala uvidí v pátek večer zápas jako hrom. Na palubovku favorita soutěže dorazí lídr tabulky Amor Lazor Vyškov a co víc, karty má rozdány vskutku fantasticky. Velká část základní sestavy Jeseníku sice bude přítomna v hale, ovšem na ostře sledovaný duel si může vzít papuče, protože výsledek měření sil bude moci ovlivnit maximálně svými hlasivkami. Ještě před pár týdny by byl Gamaspol asi hodně velkým favoritem, dnes je ale vše jinak a domácí celek půjde do měření sil ve velmi komplikované situaci. Zdravotní trable klíčových hráčů Jeseníku totiž prozatím marně vyhlíží své dno.

Ve Vyškově došlo před sezónou k zajímavému tahu, když druholigový Amor spojil síly s divizním Lazorem. Mnoho se sice nezměnilo, neboť Amor Lazor Vyškov bude hrát a áčkem opět druhou nejvyšší soutěž a s béčkem také třetí nejvyšší – jihomoravskou divizi E. Vyškovský futsal ovšem z tohoto spojení může výrazně profitovat, neboť došlo uvnitř klubu ke kvantitativnímu oživení sestavy a následná větší konkurence hráčů sebou zákonitě přinese i kvalitativní posun.
Vzhledem ke stavu sestavy Jeseníku jsou před střetnutím misky vah lehce nahnuty na stranu hostů, bilance vzájemných utkání ovšem naznačuje, že domácí nejsou pro jihomoravany zrovna oblíbeným protivníkem. Jedinou porážku ze šesti duelů utrpěl Gamaspol v sezóně 2013/14, v poledním utkání sezóny ve Vyškově, které s postavením Jeseníku v konečné tabulce už nemohlo hnout nahoru ani dolů. Pohled do historie by měl smazat lepší aktuální rozpoložení hostů a vracet šance na úspěch na padesátiprocentní hodnoty u obou celků.

Na pozvánky pro web e.futsal.cz a český futsal se k utkání vyjádřili trenéři pátečních soupeřů:
Jiří Gnida (trenér, AC Gamaspol Jeseník): Páteční zápas nás důkladně prověří, přijede velmi zdatný soupeř a navíc bojujeme s nezvykle vysokým počtem zraněných hráčů. Pravděpodobně až do pátečního odpoledne nebudeme znát základní sestavu. Před zápasem prvního s druhým existují v Jeseníku jen dvě jistoty. V žádném případě nepostavíme hráče, který nebude stoprocentně zdravotně v pořádku a nebudu oslovovat hráče, kteří se s námi rozloučili, principy stojí nad výsledkem. Naši příznivci se ale přes komplikace mohou těšit na kvalitní sestavu, okořeněnou premiérou v dresu Gamaspolu. Šance jsou vyrovnané, budou rozhodovat detaily.
Tomáš Galia (trenér, Amor Lazor Vyškov): Nemá moc velký smysl psát, jak těžký nás čeká zápas v Jeseníku, soupeř si jde za svým a letošní cíl má jasně daný. Jedeme do Mikulovic s pokorou, ale ne s poraženeckou náladou. Každý zápas začíná 0:0 a pokud si kluci udrží svoji vůli a nasazení, které předvádějí v domácích zápasech, můžeme uspět. Jeseník jsem měl možnost vidět a věřím, že nám týdenní příprava napomůže k dobrému výsledku.

Pravděpodobná sestava Jeseníku: Růžička Martin, Dostál Jaroslav - Moravec Matouš, Novák Vladimír, Vavrušák Radim, Zrník Richard, Furik Martin, Gnida Adam, Marcinov David, Mráz Jiří, Vavrač Jan

Přijďte od 20.00hod. podpořit jesenický tým do azylu v Mikulovicích, vstup je volný, občerstvení v hale zajištěno.

Pozvánka s odkazem na textový on-line přenos zde: … najdete ZDE!!!

29.10.2016

Atraps Hombres Brno – AC Gamaspol Jeseník 3 : 4 ( 0 : 3 )
Branky: Škárek 2, Do – Furik 2, Žák 2
Druhé vystoupení jesenických futsalistů v nové sezóně nabídlo dramatickou podívanou. Gamaspol si v prvním dějství vytvořil tříbrankový náskok a nic nenaznačovalo na sebemenší komplikace v cestě k plnému bodovému zisku. Ty ovšem přišly velmi brzy po pauze. Hned po změně stran nastřelili domácí břevno a pak dvěma ušmudlanými góly zadělali na drama. Z klidného průběhu se duel řádně vyhrotil a Atraps až do závěrečného klaksonu sahal po překvapivém bodu. A s hodně přimhouřenýma očima se o remízovém zápase dá hovořit.
Soupeři se ještě nikdy nepotkali a tak byla celkem logicky na místě opatrná hra. Atraps předvedli hostům, proč inkasovali ve dvou zápasech pouze pět branek, což je ve futsalu velmi slušné číslo. Na zodpovědné zónové bránění domácích odpovídal Jeseník svou typickou hrou s velkým množstvím přihrávek. Tady ale hostující hráči naráželi. Nešlo ani tak o slušné bránění soupeře, ale umělohmotný povrch prostě a jednoduše způsobu hry Gamaspolu nesvědčí. Míč dostává nepřirozený odskok a hra se zpomaluje. „Měli jsme z povrchu obavu a po pár minutách bylo jasné, že to nebude ono. Navíc soupeř rozebíral hráče poměrně umně a tak to bylo složité. Na každou šanci jsme se nadřeli více než obvykle.“ upozornil po zápase trenér hostů Milan Novák. Přesto se první poločas odehrál podle předpokládaného scénáře. Skóre otevřel ve čtvrté minutě šikovným přehozením brankáře Martin Furik, jehož našel v ideální pozici Jan Vavrač. O tři minuty později autor první branky nejprve provětral Večeřovi rukavice a poté už vyražený míč expedoval do domácí šibenice nechytatelným způsobem. Brňané zvolili velmi zvláštní taktiku, přestože prohrávali, moc se dopředu nehrnuli a místo postupné přechodové fáze se pokoušeli hrozit po ztrátě hostů z rychlých protiútoků. Tu a tam se dostali do zajímavé šance, ovšem troskotali ve finální fázi. Těsně před přestávkou oslavil svůj návrat do Gamaspolu brankou Michal Žák, jenž překvapil Večeřu střelou z úhlu. Při odchodu do kabin se zdálo, že je hotovo. Tomuto zdání však podlehli jen hráči hostů, družina domácích nikoliv.
Soustředění Jeseníku zůstalo v kabině a nepomohlo ani varování ve formě břevna Růžičkovy svatyně po několika úvodních vteřinách. Bezstarostná hra pokračovala a domácí trestali. Brněnský útočník Do sledoval zdánlivě ztracený míč a v bezvýchodné situaci ho z ostrého úhlu plácl směrem na bránu. Hostující kapitán Růžička už patrně spřádal plány na rychlou rozehru, místo toho mu lehký míč proklouzl a odrazem o tyč zaplul do brány. Domácí ožili a o dvě minuty později ztrestali kličku na místě posledního snížením na nejtěsnější rozdíl. Gamaspol se jen pozvolna sbíral z direktu a pár minut byl horším týmem. Pomalu ale dokázal získat kontrolu nad hrou a logickým vyústěním byla další branka Michala Žáka, který při postupu ve dvou na brankáře zvolil kličku místo přihrávky a míč loboval do prázdné brány. Závěrečná pětiminutovka byla spíše o řečnění a diskuzích s rozhodčími. Oba týmy zjednodušili hru a místo kreativity nastoupila bojovnost. Domácí dvě minuty před koncem ještě vykřesali naději, ale místo hry se zaměřili na uhádání šestého faulu, což nakonec ke kýženému efektu nevedlo. „Bylo to zajímavé a dramatické utkání, ovšem s nechutnou třešničkou na dortu. Po zápase došlo na omluvu jak na úrovni hráčů, tak na úrovni vedení. Nechci to tedy pitvat, ale mrzí mě to. Atraps hrál účelně, potrápí většinu soupeřů a doufám, že to co jsme viděli, byl jen úlet jedince.“ konstatoval ještě trenér Novák a dodal: „My se k rozboru zápasu vrátíme jen okrajově, ten povrch pro nás bude vždy problém a proto nechceme ze zápasu dělat nějaké zásadní závěry.“

Start letošního ročníku dává vzpomenout na nejhorší sezóny v historii Jeseníku, co se počtů zraněných týká. Futsalisté jako tradičně platí tvrdou daň, že se většina hráčů věnuje také fotbalu a při pohledu na výčet zraněných v Gamaspolu se chce smát kdysi pravidelnému nářku fotbalových „odborníků“, že na futsalu hrozí hráči zranění. Ano hrozí, v poměru futsal – fotbal asi jedna ku patnácti. Hned v sobotu se na fotbalových zápasech zranil navrátilec do sestavy Michal Žák, jenž si kvůli poranění kolene v sezóně už zřejmě ani nekopne a Daniel Schneider, který si poranil stehení sval a pár kol si také nezahraje. V pátek přijede do Mikulovic vedoucí celek druholigové tabulky a bude zajímavé, jaká sestava vůbec vyběhne na palubovku v domácích barvách. Vedení klubu již od neděle připravuje seznam potenciálních hráčů, které bude v průběhu týdne oslovovat na případné hostování. Futsalový pánbůh má zřejmě Jeseník rád, neboť když se v dubnu rozhodovalo o účasti Gamaspolu v Chance futsal lize, dopadlo vše tak, jak to dopadnout asi mělo!

Sestava Jeseník: Růžička Martin - Furik Martin, Novák Vladimír, Vavrušák Radim, Zrník Richard, Kozelský Marek, Marcinov David, Schneider Daniel, Vavrač Jan, Žák Michal

28.10.2016

Dnes v Brně proti nováčkovi Atraps Hombres
Večerní utkání třetího kola je velkou neznámou. Domácí tým má odehrány dva zápasy a v obou se dokázal svým druholigovým rivalům vyrovnat. V minulém kole Brňané podlehli celku VŠB, když sice inkasovali pouhé dvě branky, ale díky pouze jediné gólové radosti odjeli z Ostravy s prázdnou. Domácí remíza 3:3 s Hodonínem dostala včerejší osmigólovou kanonádou Tanga Hodonín na půdě jiného týmu jihomoravské metropole úplně jinou vypovídací hodnotu. Je jasné, že Atraps bude nepříjemný soupeř a Jeseník čeká zajímavé střetnutí. V dresu Gamaspolu budou nadále scházet někteří klíčoví hráči kvůli zranění ze svých fotbalových klubů, což je ovšem tradiční kolorit začátku futsalové sezóny. Jednu dobrou zprávu však jesenický futsal má, poprvé se letos na palubovce objeví Marek Kozelský. V průběhu týdne se jevil velmi pravděpodobně start nejproduktivnějšího hráče loňské druholigové sezóny, ale kapitán týmu Patrik Plhák nadále zůstává mimo hru. Poměr zranění z fotbalu a futsalu tak nadále zůstává v neprospěch fotbalu v neskutečně tristních číslech! Večerní zápas můžete sledovat prostřednictvím on-line přenosu … najdete ZDE!!!

22.10.2016

AC Gamaspol Jeseník – Nasan Brno 6 : 0 ( 1 : 0 )
Branky: Schneider 2, Vavrač 2, Zrník, Furik
Po jednoznačné herní převaze zvítězili ve svém úvodním vystoupení v nové sezóně jeseničtí futsalisté nad málo nebezpečným soupeřem z Brna. Za absolutní převahy v držení míče dokázali domácí hráči nacházet okénka v urputné obrané hře hostů, ale nespočet vynikajících příležitostí skončilo často až záhadným způsobem mimo svatyni nejlepšího hráče Nasanu, brankáře Černého. Brňané vše podřídili betonování brankoviště a největší šanci si připsali až téměř se závěrečným klaksonem. Čestného úspěchu se ale nedočkali a nutno objektivně vyjádřit, že zaslouženě. Slušná divácká kulisa totiž sledovala monotónní čtyřicetiminutové obléhání brankoviště hostů, v jejichž taktice zjevně nezbylo místo na útočné snažení.
Hosté dorazili do Mikulovic s čerstvým skalpem ex-prvoligového VŠB Ostrava. Oproti tomu domácí tým před pár dny nečekaně vypadl z Poháru FAČR a jeho sestavu drtí celá řada vynucených absencí. Brňané v dosavadních vzájemných soubojích měli k bodovému zisku vždy daleko, ovšem tentokrát byly karty z jejich pohledu rozdány vcelku příznivě. Na palubovce však žádné teoretické úvahy o rozdílném rozpoložení neplatily a favorit se do hostů od začátku zakousl naplno. Od úvodního hvizdu bylo patrno, kdo jde cílevědomě pro plný bodový zisk. Jeseničtí hráči drželi míč a trpělivou kombinací otevírali obranu brňanů. Přetížená defenzíva Nasanu odolávala díky svému brankáři, dobře postavené konstrukci brány a také zásluhou pěkné porce štěstí. Jediný míč, který skončil v brněnské síti, vystřelil Schneider z poza brankoviště a gólman Černý na něj sice dosáhl, ale nezkrotil jej. Při pohledu na hubené poločasové vedení mohlo domácí tribunu alespoň těšit, že Nasan nevyužil svou jedinou šanci k vyrovnání. I tak bylo vyjádření poměru herní převahy a skóre pro obhájce druholigového titulu děsivé.
Všechny střelecké chmury Gamaspolu vzali za své hned v úvodu druhé části hry. Klid do řad Jeseníku vnesli dvě rychlé branky Zrníka a Vavrače, docílené hned v prvním střídání. Ani další přesná trefa Vavrače o tři minuty později nevyprovokovala hosty ke zvýšení útočné aktivity a obraz hry se neměnil. V závěrečné desetiminutovce se ještě prosadil střelou do šibenice Schneider a po smalomu mezi bránícími hráči stanovil konečné skóre duelu Furik. Nasan v posledních minutách přeci jen začal vystrkovat růžky a s přispěním několika po sobě se opakujících rozích a autech zlehka opotřeboval palubovku také na své útočné polovině. Přes nastřelené břevno jesenické brány v posledních vteřinách, opouštěli hosté mikulovickou halu určitě zklamáni, favorizovanému týmu totiž cestu ke třem bodům ztížit nikterak nedokázali. Domácí tým naopak prožil pohodový večer a po slušném výkonu může litovat pouze neskutečně bídné produktivity.
V dalším kole míří Gamaspol na palubovku nováčka do Brna a poté se představí domácím příznivcům v souboji s prozatím vedoucím Vyškovem. A to již bude dozajista zcela jiná zápletka než v pátečním úvodním dějství druholigové sezóny.
Sestava Jeseník: Růžička Martin, Dostál Jaroslav - Furik Martin, Novák Vladimír, Reinelt Michal, Vavrušák Radim, Zrník Richard, Marcinov David, Mráz Jiří, Schneider Daniel, Vavrač Jan, Žák Michal
Sestava Brno: Černý Martin – Rampula David, Burian Luboš, Hoffmann Martin, Jaša Alois, Bartůněk Pavel, Janeček Jaromír, Štefl Lubomír

20.10.2016

V pátek vstupuje Gamaspol do 2.ligy s visačkou velkého favorita!
V minulé sezóně se očekával velký souboj Jeseníku s Třincem o postup do nejvyšší soutěže a předpoklady se bezezbytku naplnily. Souboj Gamaspolu s Oceláři nakonec vyzněl pro jesenický tým, ale… v nejvyšší soutěži hraje třinecký klub a to z notoricky známého důvodu – chybějící regulérní hala v regionu. Není však potřeba připomínat historii, nýbrž je nutné zaměřit se na budoucnost a ta již není pro nejsevernější klub Moravy zase tak úplně černá. Na cestě v tunelu již jesenickým hráčům svítí světlo naděje v podobě zahájení demolice staré městské tělocvičny a brzkého zahájení stavby nové moderní sportovní haly. Na prahu nového ročníku se futsaloví odborníci vzácně shodují a favorita soutěže hledají v obhájci loňského prvenství. Pokud by se jejich prognózy potvrdili a Gamaspol by dokázal obhájit druholigový titul, s velkou pravděpodobností by se odmítnutí Chance futsal ligy potřetí v řadě neopakovalo.

První překážkou Jeseníku v nové sezóně bude brněnský Nasan, který v úvodním kole dokázal doma porazit o jednu branku VŠB Ostrava. Skromně vystupující tým nemá před sezónou přehnané ambice a jeho funkcionáři se netají svým stěžejním cílem, kterým je odehrát sezónu v dostatečné vzdálenosti ode dna druholigové tabulky. V tom se ambice aktérů pátečního večerního duelu podstatně liší. Byť předseda klubu Jiří Gnida v posledních rozhovorech pro e.futsal.cz nebo pro městský magazín zdůrazňuje mentální připravenost hráčů na soustředění se na své výkony a ne na výsledky, je jasné, že touha členů klubu i jejich příznivců bude zaměřena jen na příčky nejvyšší.
Hned první kolo však bude velmi zajímavé, neboť sestava Gamaspolu bude mít vážné trhliny. Vedle kapitána a krále kanadského bodování loňské druholigové sezóny Patrika Plháka usedne na tribunu i nenápadná, ovšem obrovská síla jesenické sestavy David Macura. Zraněný je brankář Jakub Till i Matouš Moravec, kterého sužují dlouhodobé zdravotní problémy a je otázkou v kolika zápasech bývalý hráč šumperské Delty Real vůbec nastoupí. Citelně bude scházet Lukáš Woitek, jenž se rozhodl upřednostnit fotbal a v dresu Gamaspolu se již neobjeví. Příznivci obhájce vítězství by na soupisce také marně hledali bývalého hráče fotbalové Sigmy Olomouc Tomáše Kazára, který na konci minulého ročníku ukončil své občasné působení v klubu. Ztráty v sestavě, které by většině týmů zlomily na prahu soutěže vaz, ale dokáže vyvážit široký kádr Jeseníku a na utkání bude připraveno 12 hráčů. Po třech letech oblékne dres Gamaspolu tvořivý Michal Žák, jenž ve svých patnácti letech platil za největší naději jesenického futsalu. Trable s defenzivními typy hráčů pomůže pro páteční večer vyřešit zkušený Michal Reinelt, jenž sice pracuje v zahraničí, ale aktuálně je v Jeseníku. Domácí tým je na duel, který může mnohé naznačit, dobře připraven a bude chtít dát zapomenout na nepřesvědčivý fotbalový způsob hry z nedávného pohárového vyřazení.

V pozvánce na web Český futsal se představité obou klubů vyjádřili k pátečnímu utkání:
Jiří Gnida (trenér AC Gamaspol Jeseník): „V prvním kole jsme měli volno a musím říci, že nám po pohárové porážce přišlo vhod. V pátek k nám dorazí brněnský Nasan se kterým máme stoprocentně úspěšnou bilanci. Bylo by alibistické netvrdit, že nás zajímá jen plný bodový zisk a já jsem přesvědčen o úspěšném rozjezdu ligové sezóny. Nenastoupí sice zraněný kapitán Plhák a nejproduktivnější hráč minulého ročníku bude na palubovce spoluhráčům rozhodně scházet, nicméně ostatní hráči budou připraveni podat výkon, který dá zapomenout na náš herní projev z Poháru FAČR. Zápas bude hodně důležitý, výkon a výsledek naznačí, jak hráči ve svých hlavách překonali ty dva nešťastné nepostupy za sebou.“
Alois Jaša, vedoucí týmu Nasan Brno: „Jsme rádi, že si nejhorší výjezd na palubovku obhájců titulu odbydeme hned zkraje sezóny. Jestliže jsme v úvodním klání proti VŠB nebyli favorité, tak do Mikulovic jistojistě jedeme jako absolutní outsideři, kteří mohou jen stěží překvapit. Zápas nejedeme odchodit a chceme jej odehrát se ctí, nicméně se musíme soustředit spíše na jiná utkání a prvotním cílem bude návrat domů bez zraněných hráčů či jiných komplikací.“

16.10.2016

Konec v Poháru FAČR! Pomůže políček před sezónou?
Gamaspol vykročil do nové sezóny špatnou nohou, na domácí palubovce podlehl soupeři, kterého ve stejné hale před pár měsíci zesměšnil poločasovým výsledkem 11:0. Tentokrát ale bylo vše úplně jinak a Zlín do další fáze tuzemského poháru postoupil zcela zaslouženě. V první půli Jeseník předváděl solidní individuální výkony, ovšem kolektivní projev příliš kombinační vyspělosti nenabídl a dvoubrankové poločasové vedení bylo spíše z kategorie šťastných. Ani hosté se svými nákopy na pivota nebyli úspěšní v mezihře a hra na obou stranách měla parametry prvního přípravného zápasu v sezóně. O jesenické branky se postarala dvojice Furik a Marcinov. Nejprve se vykombinovali k pohodlnému zakončení Furika a poté si role vyměnili, ovšem Marcinova o gólový zápis připravil dobíhající obránce, který si srazil míč do vlastní brány. Pokud první půle měla s futsalem málo společného, ve druhém dějství šlo o regulérní fotbal v hale. Ani jeden z týmů nedokázal podržet míč a zklidnit hru. Jeseníku chyběli všichni hráči nastupující na pivotu Plhák, Kozelský i Woitek a při nepohledné nahazované se nenašel nikdo, kdo by je adekvátně nahradil. V polovině druhé půle přišel jesenický hráč při kličce na místě posledního o míč, což hosté potrestali. Na sálovky domácích se vkradla nervozita a Zlín začal na palubovce kralovat. Po podobné chybě jako u první branky UTB se hostům podařilo tři minuty před závěrečným klaksonem srovnat stav. V nervózním vyvrcholení duelu inkasoval na začátku poslední minuty Vavrač druhou žlutou kartu a musel do sprch. Přesilovku potrestal Zlín devět vteřin před koncem, čímž ukončil účinkování Gamaspolu v letošním ročníku Poháru FAČR.
„Pokud hodnotím zápas, musím jej rozdělit do tří fází. První poločas byl v pořádku a všichni hráči podali očekávaný výkon. Přípravu jsme letos zkrátili na minimum a nemohli jsme chtít nějaký kombinační galakoncert, takže z mé strany spokojenost. Začátek druhé půle byl z naší strany pokus o profesorský futsal, bez nasazení, plný alibistické hry, přesto to překvapivě vypadalo, že na Zlín bude stačit fantastický Růžička v naší bráně. Po inkasované brance jsme ale předvedli bázlivou kolektivní tragédii, bez nápadu, bez pokusů pomoci si zažitými herními systémy.“ zhodnotil pohárové vyřazení trenér Gnida a dodal: „Utkání jsme brali jako přípravu na sezónu a tento účel nám splnilo do puntíku. V pátek bude stát v Mikulovicích v ligovém zápase proti Nasanu Brno jinak odhodlaný tým. “

AC Gamaspol Jeseník – UTB Zlín 2 : 3 ( 2 : 0 )
Branky: Furik, Marcinov – Juháš, Haloda, Kostka
AC Gamaspol Jeseník: Růžička Martin, Řezníček Jan – Macura David, Novák Vladimír, Furik Martin, Vavrušák Radim, Marcinov David, Mráz Jiří, Vavrač Jan, Zrník Richard
UTB Zlín: Nevřala Michal – Vitásek Roman, Haloda Tomáš, Juháš Lukáš, Kalus Vojtěch, Kostka David, Křepelka Václav, Petrúsek David, Postava Pavel, Slobodian Rostislav

10.10.2016

Sezónu otevře dnešní pohárový souboj se Zlínem
V posledních letech si jeseničtí futsalisté zvykli na pravidelnou účast ve čtvrtfinále Poháru FAČR a ani letos nebudou chtít v nejlepší osmičce scházet. Z různých důvodů, především studijních a pracovních, nebude na pondělní zápas k dispozici několik hráčů. Krátké absence nejsou při šířce kádru Gamaspolu nijak závažný problém, ale těsně před startem druhé ligy hlásí sestava favorita soutěže citelné dlouhodobé ztráty. Zranění jsou brankář Jakub Till a nejproduktivnější hráč loňského ročníku a zároveň kapitán týmu Patrik Plhák. U obou hráčů půjde o dlouhodobější absenci a pro klub nebude jednoduché se s těmito ztrátami vyrovnat.
Již v dnešním zápase bude připraven naskočit v průběhu hry navrátilec Michal Žák, který svého času patřil mezi největší naděje Gamaspolu. Mezi muži pravidelně nastupoval již od čtrnácti let, ale poté před několika lety ze sestavy vypadl z nefutsalových důvodů. Michal Žák se nedávno zotavil ze zranění a restart futsalové kariéry ještě jistě nezahájí v základní sestavě, avšak na palubovce by se měl zcela jistě objevit v průběhu utkání. Základní sestava nominovaná k zápasu je sice složena z převážně hodně mladých hráčů, ale všichni jsou již dostatečně zkušení a více či méně přispěli k loňskému triumfu ve druhé lize východ.
AC Gamaspol Jeseník zahajuje sezónu zápasem, který možná nemá pro cíle klubu tak vysokou hodnotu, ovšem nějaký nedůstojný výkon zcela jistě nehrozí. Generálku na druholigovou sezónu sice můžete sledovat v nepříliš atraktivním pondělním termínu, ale vzhledem ke kvalitám soupeře by mělo jít o velmi zajímavé utkání. Vstup volný, občerstvení zajištěno.

Kompletní rozpis osmifinále celostátní části … najdete ZDE!!!
Předsezónní rozhovor s jedním se Zlínských funkcionářů … najdete ZDE!!!

25.09.2016

AC Gamaspol Jeseník – Dragons Nový Jičín 18 : 5 ( 9 : 2 )
Branky: Furik 4, Marcinov 4, Macura 3, Mráz 2, Schneider 2, Vavrač 2, Novák – Zetocha 2, Fojtík, Šimek, Uhlíř
Po nejdelší letní pauze ve čtvrtstoletí staré historii klubu ukázali jeseničtí hráči, že futsal hrát nezapomněli. Do Mikulovic dorazil nováček severomoravské divize F z Nového Jičína a od úvodních minut byl na palubovce patrný výkonnostní rozdíl. Hosté avizovali absenci několika klíčových hráčů, ovšem také Gamaspol se musel obejít bez několika opor. Mimo zraněného kapitána Plháka se Jeseník v premiérovém utkání sezóny musel obejít například bez Woitka, Zrníka, Kozelského nebo Růžičky. Z důvodu zranění nenastoupila ani jediná posila ze Šumperku Moravec a ze stejného důvodu se na hřišti neobjevil navrátilec Žák, přesněji mladší z bratrů Michal. Poslední dvě jmenované absence a neúčast talentovaného juniora Janíčka z rodinných důvodů mrzely trenéra domácích nejvíce. „Bohužel se nám to dnes sešlo ne úplně ideálně k tomu, co jsme potřebovali. Ve své podstatě jsme dnes testovali osvědčené hráče a mě přitom zajímali spíše výkony hráčů, kteří by měli sestavu okysličit. Na druhou stranu je určitě potěšitelné, jak kluci k zápasu přistoupili. Nebylo to špatné, ale v žádném případě ani ideální i když chápu, že udržet plnou koncentraci za tak jasného průběhu není objektivně možné, zvláště v přátelském zápase. Naši hráči podali velmi slušný výkon a musím přiznat, že nebude jednoduché v takové konkurenci vybírat základní sestavu na mistrovská utkání.“ zhodnotil otevírací zápas sezóny 2016/17 jesenický trenér Gnida.
Střetnutí se hrálo na 4x16 minut a domácí favorit si již v první čtvrtině vytvořil pohodový pětigólový náskok. Hosté nastoupili s velkým respektem, ale s přibývajícím časem se osmělovali a předvedli také několik hezkých momentů. K jejich smůle však dokázal domácí favorit na každou korekci výsledku téměř okamžitě odpovědět a ani na moment nepustil otěže zápasu ze své moci. Jeseník čeká v nejbližších dnech zápas s polským ligovým soupeřem. Další příprava se bude domlouvat až po ujasnění termínu osmifinále Poháru FAČR, ve kterém Jeseník přivítá na domácí palubovce Zlín.

Sestava Jeseník: Till Jakub – Daniel Jan, Furik Martin, Macura David, Marcinov David, Mráz Jiří, Novák Vladimír, Schneider Daniel, Vavrač Jan, Vavrušák Radim
Sestava Nový Jičín: Klýgl Jiří – Ptáček Václav, Zetocha Marek, Fojtík Milan, Štěpjak Milan, Šimek Martin, Uhlíř Lukáš, Kališ Petr, Strbačka Petr

23.09.2016

Nová etapa jesenického futsalu odstartuje soubojem s Novým Jičínem!
Do Mikulovic dorazí v neděli účastník severomoravské divize F Dragons Nový Jičín k prvnímu oficiálnímu zápasu nové sezóny. Přestože půjde o přípravné utkání nelze očekávat nudné představení. Jednak mívají týmy z nižších soutěží zvýšenou motivace ukázat se proti favorizovanému soupeři, jednak startuje nová etapa jesenického futsalu. Ti co sledují dění okolo stavby nové sportovní haly rozumí tomuto termínu, protože Gamaspol tentokrát opravdu stojí před novou výzvou v podobě účasti v nejvyšší soutěži. Chance futsal liga byla v minulosti Jeseníku reálně zapovězena, byť se možnost postupu mezi elitu obrazně zvažovala. Soupeřit s týmy plnými legionářů, sportovními značkami jako Sparta a Slavia Praha, někde na palubovce v Šumperku nebo v Krnově nemělo ani za mák logiky a dvojnásobné odmítnutí postupu bylo jen potvrzení zodpovědného rozhodování. Stavba nové haly ale staví ambice Jeseníku na postup do nejvyšší soutěže do úplně jiné dimenze.

Gamaspol na prahu nové éry začíná změnami ve vedení klubu a to i na místě nejvyšším. V letošní sezóně se dostatečně široký kádr dočká postupně několika přírůstků, protože v sezóně 2017/18 bude B-tým působit v severomoravské divizi F. Zásadní novinka je, že od července příštího roku dojde ve způsobu přípravy k radikálním změnám. To bylo hráčům poctivě oznámeno s předstihem, aby se mohli již nyní stejně poctivě rozhodnout, zda budou v klubu pokračovat i nadále. Není cílem jesenického futsalu odehrát další sezónu, vrátit se do Jeseníku a poté hledat náhrady za hráče, pro které bude podstatně vyšší zatížení neúnosné. Cílem je s kvalitně vybudovaným týmem přejít do Chance futsal ligy a se svými odchovanci tam hrát důstojnou roli. Páteř současného týmu drží žákovské a juniorské tituly mistrů republiky a to je cesta, kterou chce klub pokračovat i nadále. Změny jsou dopředu jasně stanoveny a zda Gamaspol postoupí za rok, dva, tři nebo nikdy nebude mít na nová vnitřní pravidla vliv.

V kádru Jeseníku nelze po úspěšné sezóně čekat žádné „kotrmelce“ a tomu odpovídá i letošní příprava. Hráči dostali dostatek volna, protože důraz byl kladen především na mentální stránku. Trenérské duo snad oprávněně spatřovalo před startem nového ročníku největší nebezpečí ve ztrátě zaujetí a proto vsadilo na dlouhou pauzu hráčů od futsalu. Nejbližší týdny odhalí, zda šlo o správné rozhodnutí a zda budou hráči na futsal opravdu patřičně nažhaveni. Gamaspol se střetne v přípravě ještě s polskými soupeři a říjnové pohárové osmifinále se Zlínem bude generálkou na start sezóny. Cestu za obhajobou načne Jeseník na palubovce Volfířova v polovině října. V nedělní přípravě se nepředstaví jeden nový hráč a to z důvodu zranění a naopak nastoupí hráč vracející se po delší pauze. Oproti těmto příchodům jeden z důležitých hráčů zvažuje, že dá přednost fotbalu. Jména těchto hráčů a více informací o kádru Gamaspolu v nové sezóně přineseme v aktualitách příští týden…

10.09.2016

V nominaci U-21 pro turnaj Visegrádské čtyřky Zrník a Řezníček
Trenér reprezentace do 21let Marek Kopecký zveřejnil nominaci 14 hráčů pro první akci nové sezóny, která proběhne za 14 dní na východním Slovensku v Humenném. S domácím Slovenskem, dále s Maďarskem a Polskem se jistě střetnou jeseničtí univerzálové Richard Zrník a Jakub Řezníček, kterému bylo tento týden prodlouženo hostování v Tangu. Mezi náhradníky zůstal kreativní útočník David Marcinov, který na svém posledním reprezentačním vystoupení nebyl úplně zdráv a z užší nominace prozatím vypadl.

Nominace reprezentace ČR U-21 pro Turnaj 4 zemí (23. - 25.9.2016 - Humenné, Slovensko):

Brankáři: Bartůněk Michal (Gardenline Litoměřice), Ordelt Adam (Mados Hradec Králové)
Hráči: Zdržálek Dominik (ERA-PACK Chrudim), Křemen Jan (Sparta Praha), Sarkózy Ivan (Sparta Praha), Mažári Patrik (Démoni Česká Lípa), Řezníček Jakub (Tango Hodonín), Kubát Jaroslav (Nejzbach Vysoké Mýto), Sedláček František (Gardenline Litoměřice), Jošt David (Sparta Praha), Zrník Richard (Gamaspol Jeseník), Vokoun Jiří (Olympik Mělník), Habrman Vojtěch (Mados Hradec Králové), Žampa Viktor (Gardenline Litoměřice)
Náhradníci: Robert Dang (Radio Krokodýl Helas Brno), David Marcinov (Gamaspol Jeseník), Marek Lukas (ERA-PACK Chrudim), Kubelka Matouš (Sparta Praha), Lidmila Patrik (Radio Krokodýl Helas Brno)

08.09.2016

Gamaspol půjde do sezóny s vidinou návratu do Jeseníku!
Jesenický futsal musel podruhé za sebou odříct vybojovanou účast v nejvyšší soutěži a tato skutečnost může mít neblahý vliv na průběh nadcházející sezóny. Každému a nemusel ani nikdy sportovat je jasné, jak dehonestující je pro psychiku hráče a jeho následné zaujetí vyhrát soutěž a poté „dobrovolně“ odmítnout posun o patro výš. Celou situaci ještě zhoršuje, že by šlo o posun již mezi absolutní tuzemskou elitu. Gamaspol má takovou zkušenost dokonce dvojnásobnou, přesto by mohl tuto sportovní křivdu zvládnout. A důvod je prostý – výstavbě nové sportovní haly ve městě již nic nebrání a hráči se mohou těšit jak na regulérní hrací plochu, tak především na brzký návrat do opravdu domácího prostředí. Jeseničtí příznivci si nacházejí cestu i do azylu v Mikulovicích, ovšem malá kapacita hlediště zdaleka nestačila uspokojit poptávku po vstupenkách na klíčový zápas sezóny s Třincem a ani dvojnásobná kapacita by nestačila na atraktivní pohárové měření sil s cizineckou legií z Chrudimi. Gamaspol hrál naposledy v Jeseníku ve stařičké hale na míle vzdálené regulérnímu sportovišti na výjimku divizní soutěž. Nejen v postupové sezoně 2009/10 si užíval fantastickou atmosféru, kterou mu fanoušci vytvářeli. Od divizní éry udělal jesenický futsal obrovský pokrok, mimo ovládnutí druhé nejvyšší soutěže se stal žákovským i juniorským mistrem republiky, ženy dosáhly na pátou příčku v republice a dokonce již jedenáct odchovanců a odchovankyň klubu obléklo dres se lvíčkem na prsou. S úspěchy přichází logicky větší popularita i renomé a není pochyb, že s návratem do Jeseníku se okamžitě vrátí i bouřlivá podpora plné tribuny nové sportovní haly. Zastupitelé města se hlavně díky úspěchům futsalistů nechali pozitivně ovlivnit a kapacitu hlediště nové sportovní haly zvýšili z původně plánovaných 200 na 500 míst. A toto rozhodnutí radních bylo rozhodně velmi přínosné, pokud totiž budou jeseničtí hráči válet jako v posledních sezónách, má ambice Gamaspolu hrát pravidelně před plnou tribunou velice reálné základy.

Vidina návratu před své fanoušky do bláznivé atmosféry je hlavní motivací, kterou chce vedení klubu vyburcovat hráče k optimálním výkonům. „Ta nešťastná historie s dvojnásobným odmítnutím Chance futsal ligy je minulostí a dnes už jistě víme, že se nebude opakovat. Do nové sezóny musíme jít se stoprocentním odhodláním. Máme k soupeřům velký respekt, především Volfířov, Vyškov, Zlín a ostravský Baník mají potenciál, ale na druhou stranu cítíme, že konečný výsledek blížícího se soutěžního ročníku nejvíce ovlivní naše morálka, naše schopnost překonat ty administrativní negativa. “ konstatuje trenér Milan Novák kterého těší, že vyšší soutěž odlákala pouze jediného hráče a zbytek týmu je odhodlán poprat se o obhajobu a konečně již lze bez pardonu říci, poprat se o postup do Chance futsal ligy!

Další druholigovou sezónu odstartuje Jeseník v pátek 14.10. na nejvzdálenější palubovce Volfířova, který skončil v minulé sezóně na třetí příčce a bezesporu se řadí mezi největší konkurenty Gamaspolu. Domácí příznivi půjdou do Mikulovic na futsal o týden později, 21.10 se favorita bude snažit zaskočit brněnský Nasan.

20.07.2016

Gamaspol ovládl Dobrušský pohár 2016 suverénním způsobem!
Do východočeské Dobrušky se v rámci 26.ročníku populárního letního futsalového turnaje sjela šedesátka týmů z celé České republiky, aby zde soupeřila o nejstarší tuzemskou trofej svého druhu. Gamaspol se v rodišti F.L. Věka objevil poprvé v roce 1999 a od té doby ani jednou nescházel. A není se čemu divit, hraje se za bezchybné organizace, na skvěle připravených travnatých hřištích, zápasy řídí kvalitní rozhodčí včetně ligových a příjemná atmosféra z turnaje přímo sálá. Jeseničtí futsalisté se loňským triumfem vyšvihli do čela historických tabulek turnaje, přesto nejeli jen na výlet a chtěli znovu uspět. Zvláště pak, když na posledním turnaji ve Svitavách nepochopitelně vyhořeli a poprvé za 24 let existence klubu nepostoupili ze základní skupiny jakéhokoliv turnaje.

V úvodním vystoupení základní skupiny narazil obhájce na Frantic Dogs z Hradce Králové, který se v roce 2004 postaral ve stejné fázi turnaje o nejvyšší porážku Gamaspolu ze všech sedmnácti ročníků a to v poměru 1:5. Jeseničtí hráči se hradeckým psům za vysokou prohru z ročníku, kdy nakonec poprvé celkově vyhráli, již stihli několikrát „odvděčit“ a nešetřili je ani tentokrát, protože skóre se zastavilo až na dvouciferném čísle. Střelecký apetit Jeseník neopustil ani v zápase s brněnskými Draky, kteří byli deklasováni naprosto stejným výsledkem. Hlasatel tak mohl už po dvou zápasech „povzbudit“ přítomné týmy zajímavým vstupem obhájce trofeje do turnaje. Gamaspol ve dvou zápasech neinkasoval, nastřílel 22 branek a jako první si zajistil účast v nedělním programu. Skupinu sice dohráli jeseničtí hráči bez toho, aby udrželi čistý štít, ale pohodové výhry nad CA Boca Ústí nad Labem 4:1 i nad Libercem 6:1 se urodili po jasné převaze favorita.
V nedělní ranní skupině číhal na Gamaspol tým pasován pořadateli na černého koně turnaje. V dresu Rapidu Ústí nad Labem bylo několik zkušených futsalistů v čele s nejlepším střelcem ligové a dokonce i reprezentační historie Martinem Dlouhým, nebo se Semerádem, jehož gól ve čtvrtfinále Poháru FAČR 2015 s Vysokým Mýtem znamenal vyřazení Gamaspolu po výsledku 1:2. Zápas ovšem dramatičnost postrádal a Jeseník si bez problémů došel k důležitému tříbodovému zisku po výsledku 3:0. Uklidněný favorit poté demonstroval svoji pohodu kanonádami do sítě týmu z Děčína 7:0 a celku Rangers Brno 11:1.
Na bravurně zvládnuté skupinové fáze ale bylo potřeba zapomenout, zápasy play-off mají svoje specifika! Osmifinálový zápas byl pro jeho účastníky reprízou finále z roku 2009, v němž Jeseník tým z Hradce Králové přehrál 4:1. Stejný průběh a podobný výsledek mělo utkání i tentokrát. LCS Crikets tahal od úvodu za kratší konec , po první obdržené brance uvadl a inkasoval ještě dvakrát. Čtvrtfinále bylo další reprízou dalšího dobrušského finále, tentokrát toho posledního z roku 2015. Choceň se spoléhala na pevnou obranu a patrně od úvodního hvizdu přemýšlela o penaltovém rozstřelu. Jesenické nájezdy končily na obětavé obraně, nebo pozorném brankáři, ovšem tato taktika dostala pět minut před koncem vážnou trhlinu v podobě trefy kapitána Plháka. Choceň se do příležitostí v průběhu zápasu nedostávala a ani zjednodušení v podobě nákopů a nástřelů na jesenickou svatyni nemohlo vést k vyrovnání. Precizní jesenická defenzíva byla v tomto utkání prověřena nejvíc za oba hrací dny, ale nechybovala. V průběhu víkendu předváděli střelecké manévry v jesenickém dresu především tradiční kanonýři Plhák, Vavrač a Macura. Semifinále ovšem rozhodl hráč vracející se letos po dlouhodobé absenci do sestavy až po polovině odehrané sezóny. Martin Furik dva míče do sítě Kladna dopravil a na třetí branku přihrál Woitkovi. Boj o finále nebyl zdaleka tak náročný jako předcházející duel a Gamaspol se mohl po přesvědčivém výkonu chystat na své sedmé finále v Dobrušce. Pražský celek Chvojkovice jezdí do Dobrušky ještě déle než Gamaspol, ovšem na medaili tentokrát dosáhl úplně poprvé. Jesenické zkušenosti z klíčového měření sil turnaje se ukázali důležité a úvod vyšel lépe favorizovanému týmu, který brzy vedl o tři branky. Pražané se ještě vzepřeli osudu a dvěma góly ukázali, že nehrají finále náhodou. Po změně stran a nečekané korekci výsledku jeseničtí hráči procitli z pocitu zdánlivě snadného zakončení turnaje, při vydání zbytku sil předvedli futsalovým příznivcům výkon hodný obhájce trofeje a zvítězili 6:2.

„Troufám si neskromně tvrdit, že jsme si výtečným výkonem s minimem chyb výhru v turnaji absolutně zasloužili. Kluci samozřejmě mají kvalitu a když přidali i odpovídající nasazení a přístup, měli to soupeři nesmírně složité.“ pochválil hráče trenér Milan Novák a zároveň si oddychl: „Přiznám, že na nikoho z nás nepůsobí dobře, že jsme museli dvakrát odmítnout postup do Chance futsal ligy, ale po víkendu věřím, že to hodíme za hlavu a popereme se o nejvyšší soutěž znovu s dostatečným elánem. V Dobrušce jsem viděl, že kluci jsou pořád hladoví a to mě těší víc, než páté vítězství na tomto skvělém turnaji.“

AC Gamaspol Jeseník popáté v historii vystoupal na nejvyšší metu a v příštím roce bude útočit na zlatý hattrick, který mu ve finále v roce 2006 utekl v penaltové loterii!

Bilance AC Gamaspol Jeseník na Dobrušském poháru:
1.místo: 2004,2005,2009,2015,2016. 2.místo: 2006, 2008. 3.místo: 2002, 2014.

Sestava AC Gamaspol Jeseník: Růžička Martin, Till Jakub - Furik Martin, Kozelský Marek, Macura David, Marcinov David, Novák Vladimír, Plhák Patrik, Vavrač Jan, Woitek Lukáš

16.07.2016

Výsledkový servis z Dobrušského poháru 2016
Na oficiálních webových stránkách turnaje mohou, v průběhu soboty a neděle, příznivci Gamaspolu a futsalu obecně sledovat, jak se jesenickým futsalistům vede. Průběžně aktualizované výsledky mužů … najdete ZDE!!!
Průběžně aktualizované výsledky týmu U40 … najdete ZDE!!!

15.07.2016

Jak šel čas na Dobrušském poháru – z pohledu AC Gamaspol Jeseník
Šestnáct let jezdí hráči AC Gamaspol Jeseník na nesmírně populární a oblíbený letní futsalový turnaj ve východočeské Dobrušce. Tato sportovní, ale zároveň také kulturní a společenská akce rok co rok rozděluje sezóny a i tím je Dobrušský pohár pro jeho účastníky něčím speciálním. Šestnáct let, to je kus historie, a přestože z pochopitelných důvodů nezveřejníme ohlédnutí za kulturním programem hráčů v dějišti turnaje, což by bylo zřejmě o dost pikantnějším čtením, nabízíme krátké připomenutí toho nejzajímavějšího, co se událo v rámci sportovních měření sil. Když poprvé v červenci roku 1999 přijeli jeseničtí hráči do Dobrušky a viděli ty kvanta soupeřů, ani je nenapadlo, že jejich následovníci budou jezdit na turnaj v roli nejlepšího týmu historie Dobruškého poháru.

Rok 1999 – Na desátém ročníku Dobrušského poháru se poprvé objevil další jesenický klub, v pořadí již třetí. FPC Skolho při několika startech nikdy nepřekonalo základní skupinu. FC Beton Jeseník vyhrál turnaj v roce 1995, když prošel celé play-off za pomoci penaltového rozstřelu. Gamaspol si ve své premiéře poradil ze základní skupinou, ovšem v nedělní semifinálové jej vyřadil pozdější vítěz brankou v poslední minutě utkání.
Rok 2000 – Hned při druhé účasti na turnaji se Gamaspol prokousal na stupně vítězů. V semifinále nestačil v penaltovém rozstřelu na Drnovice, ale stejnou disciplínu zvládl v boji o třetí místo s Plzní o poznání lépe a bronzem začal sběr cenných Dobrušských kovů. Po tomto ročníku se akce stěhovala do nového, toho současného areálu.
Rok 2001 – V nově otevřeném areálu ještě nebyl trávník tak odolný, aby vydržel vytrvalé deště a pořadatelé byli nuceni po sobotních lijácích přesunout hru na uválcovaný pískový povrch. Gamaspol neměl v sobotu na trávě problém s postupem, ale na pískovišti kde se hráči bořili až 15cm hluboko nebyla ani chuť soutěžit o postup z nedělní ranní skupiny. Konec v nedělní ranní skupině byl brán jako vysvobození.
Rok 2002 – Po předcházejícím ročníku se hráči otrávení z písečného „pekla“ dohodli, že do Dobrušky Gamaspol ani nepojede. Nakonec změnili názor, počasí vyšlo báječně a výsledkem bylo semifinále. V něm už nemohli hrát dva zranění hráči a úzkému kádru došli na vrcholu turnaje síly. Čtvrtá příčka mrzela, ale po objektivních potížích vzrostla víra v zisk netradiční trofeje DOPO v blízkém budoucnu.
Rok 2003 – Velmi poučný ročník! Přílišné sebevědomí znamenalo šok v nedělní ranní skupině. Gamaspol před třemi týdny vyhrál jiný velký turnaj s 50 týmy a do Dobrušky si hráči věřili. Dostatečně široký kádr ale po klidném sobotním postupu nezvládl ranní nepříliš složitou skupinu. Po remíze se spolufavoritem na postup a výhře, přišlo na řadu první okresní Dobrušské derby. Hrálo se na jednu bránu, ale při Betonu stáli všichni svatí a regionální rival vyválčil remízu. V posledním utkání s doposud bezbodovým soupeřem potřeboval Gamaspol vyhrát, ale to se nepodařilo. První generace hráčů jezdících na tento turnaj odjížděla s vyvalenýma očima jak nikdy předtím ani potom! Jesenický Beton se naopak prosmýkl až do finále a v tisku vyšel článek o tom, jak tým co byl za dvacet minut dvakrát na půlce soupeře, válcoval Gamaspol. Následný vztek hráčům v dalších ročnících asi hodně pomohl.
Rok 2004 – V základní skupině uteklo Gamaspolu utkání s jedním soupeřem, ale přes debakl 1:5 postoupil do nedělní skupiny. Po dvou remízách a výhře v semifinálové skupině následovaly dvě těsné výhry ve finálovém pavouku a možnost reparátu za vysokou porážku ze základní skupiny, tentokrát již v semifinále turnaje. Gamaspol prohrál se soupeřem předchozí den o čtyři branky, když všechny góly inkasoval z rychlých brejků. Tentokrát jeseničtí hráči Hradec Králové do vedení nepustili a po získání vedení naopak sami z brejků vrátili soupeři nejhorší porážku Gamaspolu v historii Dobrušského poháru v ten pravý okamžik. Finálovou šachovou partii rozhodla jediná branka Petra Glace. Zodpovědná obranná hra Gamaspolu byla sice v závěru jednou překonána, ale kanonýr ze Slaného předvedl před odkrytou bránou kuriózní minelu, hodnou chvilky slávy v TV Nova – Borec na konec. A tak se putovní pohár mohl po devíti letech znovu podívat do Jeseníku. Tentokrát ovšem v držení AC Gamaspol Jeseník!
Rok 2005 – Obhajobu zvládl Gamaspol s obrovským přehledem, když za celý turnaj jen jednou remizoval a to již s jistotou postupu, v nedělní ranní skupině. V deseti zápasech nastříleli jeseničtí hráči čtyřicet branek a osm jich inkasoval. K tomu všemu soupeři ani nepoznali co to je nad Gamaspolem průběžně vést. Dobruška při jesenické krasojízdě také viděla gólově nezvykle úrodné finále a v něm vůbec nejvíce branek v historii turnaje – celkem osm. Sebedůvěra tehdejšího týmu byla naprosto neotřesitelná a celý turnaj byl nejlépe zvládnutý v historii jesenického futsalu.
Rok 2006 – Vše směřovalo ke zkompletování zlatého Dobrušského hattricku. Sobotní i nedělní ranní skupinou proplul Gamaspol klidně, shodně po jedné remíze. Osmifinále 5:0 a čtvrtfinále 2:0 naznačovalo v týmu velkou pohodu. Semifinále dospělo do úspěšného penaltového rozstřelu a bezbrankové finále rozhodoval také rozstřel tří exekutorů ze šesti metrů. Nezapomenutelný okamžik: Gamaspol proměňuje, domácí tým nikoliv. Druhou sérii otevírá úspěšná rána střelce z Jeseníku, a pokud Dobruška nepromění, získá Gamaspol třetí ročník v řadě. Hráč Dobrušky dává gól, ale Jeseníku stačí skórovat a i podruhé obhájí. Tyč a míč si staví domácí, který udržel nervy na uzdě a prodlužuje penaltovou loterii. Pod tlakem byl tentokrát hráč Gamaspolu, který situaci nezvládl a poslal míč mimo. Dobrušský střelec naopak přesnou ranou ukončil rozstřel, zápas i celý turnaj. Tak to bylo k vzteku, a zatímco mnohé jiné týmy by druhou příčku bouřlivě slavily, jesenická cesta domů moc veselá nebyla.
Rok 2007 – Po výhře v základní skupině s plným počtem bodů a skóre 23:2 uletěla Gamaspolu nedělní ranní skupina. Porážka a dvě remízy s týmy, které nepřešly hned další fázi, byly velkým překvapením, ale to prostě ke sportu patří. Evidentně nejslabší celek skupiny ukopal s Gamaspolem remízu a oběma zbývajícím týmům tak stačilo s Gamaspolem neprohrát. Dva body z nedělních skupin se zapsaly do historie klubu, horší výsledek se uhrát již nikdy „nepodařilo“.
Rok 2008 – Návrat do rodiště F.L. Věka začal stejně tragicky, jako loňský odjezd. Gamaspol utrpěl porážku 0:3 s týmem okolo fotbalového internacionála Ivo Ulicha, ale týmu to spíše prospělo. Následné vítězné tažení turnajem se zastavilo až ve finále. A soupeřem byl stejný celek, který v sobotu ráno jesenické futsalisty deklasoval. Výsledek ze základní skupiny Gamaspol příliš netrápil, protože nevypovídal o obrazu hry, spíše se Ulichovcům vše vydařilo. Ale podobně se jim vedlo i ve finále. Dvoubrankové vedení soupeře se podařilo smazat, ale na gól tři minuty před koncem Gamaspol už nedokázal zareagovat - 2:3. Jednou jedinkrát odjížděl Gamaspol s Dobrušky s pocitem křivdy a bylo to právě po finále 2008. Rozhodčí Ulichův tým lehce tlačil a navíc mu daroval dva neregulérní góly. Jeden basketbalový rukou a jeden po jednoznačném faulu.
Rok 2009 – Již základní skupina naznačila obrovskou chuť uspět na turnaji. Gamaspol všechny soupeře zdemoloval, když nastřílel 24 branek a inkasoval jen jednu. Nedělní ranní skupina svedla proti sobě A a B tým a áčko klubového soupeře nešetřilo - 5:0. A svým spoluhráčům zavařili ještě víc, protože s jistotou postupu vypustili áčkaři důležitý zápas z pohledu rezervy a nečekaně prohráli. Béčko nakonec ale stejného soupeře v pohodě přehrálo a spolu s áčkem šlo do play-off. Všechny čtyři zápasy finálového pavouka prošel Gamaspol A impozantním způsobem, soupeře podělil čtrnácti góly a pouze dvakrát inkasoval. Poločasové vedení 3:0 udělalo i z finále poklidnou selanku 4:1.
Rok 2010 – Plánovaná cesta za obhajobou začala podle plánu tradičním drcením soupeřů v základní skupině, po čtyřech výhrách a skóre 26:6. Ani nedělní ranní skupina nenaznačila sebemenší problém, tři jasné výhry, devět vstřelených branek a jen jediná obdržená. Gamaspol vstupoval do play-off se stoprocentní bilancí a solidním skóre, ovšem play-off to je jiná soutěž. Do cesty se postavil tým, který by z deseti pokusů byl schopný ubránit remízu asi jen jednou, a to se mu podařilo právě v osmifinále. Početná divácká kulisa oceňovala potleskem soupeře za co nejdelší odkop a plynulost hry ji nezajímala. Dobývání soupeřovy svatyně trvalo celý zápas a branku Gamaspol vstřelil až minutu před koncem. Soupeřovi hráči působili i díky projevům, kterými doprovázeli ragbyové nákopy po krajině, lehce retardovaným dojmem a díky tomu si vysloužili absolutní nesoustředění obrany Gamaspolu. Jeden z hráčů Slaného hned po rozehrávce gólu využil překvapení hráčů favorita, že umí kopnout do míče a sólem přes půl hřiště vyrovnal. V penaltách pak asi nejhorší tým, který kdy kde Gamaspol vyřadil, dokonal obrovské překvapení. Až na nesoustředění v posledním minutě posledního zápasu si hráči Gamaspolu neměli na tomto ročníku co vyčítat.
Rok 2011 – Početná výprava se Gamaspolu A, B a žen se v pátek v podvečer ubytovala na horské chatě, ovšem ve 22.30hod. rozeslali pořadatelé sms, že turnaj je kvůli povodni zrušen.
Rok 2012 – V základní skupině zaskočil Gamaspol jeden z domácích týmů a i díky tomu se A tým znovu sešel v nedělní skupině s rezervou. Celou sobotní noc sužovaly Dobrušku vydatné deště a z hřišť se staly po prvních ranních duelech oraniště, které znamenaly pro Gamaspol překvapivou konečnou. V tomto roce se v neděli hrálo na horších terénech než před mnoha lety ve starém areálu.
Rok 2013 – Podobné vystoupení jako v předchozím roce. Tentokrát ovšem nehrál v neúspěchu hlavní roli trapný soupeř rozkopávající míče co nejdál z dosahu a ani terén. Hlavní odpovědnost padá na trenéra Jiřího Gnidu, který rozdělil týmy, tak aby i B tým byl konkurence schopný. Po jednoduché výhře v základní skupině nastupoval Gamaspol v neděli ráno bez jakýchkoliv problémů, které ale přišly záhy. První utkání sice Jeseník vyhrál, ale zranil se brankář. Na lavičce áčka byl připraven pouze gólman jesenické U16, který ovšem chytá pouze futsal a s letními turnaji venku nemá žádnou zkušenost. Přitom jeden z brankářů A týmu chytal za rezervu a jemu kryl záda gólman U18. Chyba v nominaci tak stála zřejmě Gamaspol postup do další fáze. Brankář Růžička odchytal ještě jeden zápas se zraněním, ale Hradec Králové po vydařených brejcích přesto zvítězil. Na klíčový zápas šel do brány čtrnáctiletý gólman U16 a z ojedinělé šance inkasoval. Gamaspol musel jít do power-play a na cestu mu soupeř přibalil ještě trefu do opuštěné brány. Tímto nepovedeným vystoupením ukončil klub účast rezervy na tomto turnaji v nejbližších letech.
Rok 2014 – Gamaspol potřetí za sebou scházel v semifinále, což byla nejhorší šňůra v historii a definitivně ztratil své výsostné postavení na turnaji. Přes porážku v základní skupině postupoval Jeseník s devíti body a skóre 31:2. Nedělní ranní skupina byla zvládnuta bez zaváhání s plným bodovým ziskem a postup do semifinále byl naprosto zasloužený. Duel o finále rozhodla jediná branka, kterou domácí soupeř docílil se závěrečným hvizdem, navíc z brejku po špatné rozehrávce rohu. Gamaspol si finále nezahrál, ale v souboji zklamaných zdolal v nesmírně tvrdém duelu krajského rivala z Prostějova.
Rok 2015 – Jubilejní 25.ročník Dobrušského poháru odstartoval jesenický tým remízou, ovšem ve zbývajících zápasech dominoval a základní skupinu ovládl s deseti body a skóre 17:2. V nedělních zápasech pak Gamaspol s precizní obranou a výtečným Růžičkou v bráně vyhrál všechny zápasy nedělní skupiny, osmifinále a čtvrtfinále, aniž by soupeřům dovolil byť jen jedinou gólovou radost. Poprvé a naposled v neděli kapituloval Růžička z penalty za ruku, ale na pohodovém postupu do finále po výhře 3:1 to nemohlo nic změnit. Finále proběhlo plně v režii Gamaspolu jehož zasloužené vítězství pečetil fantastickou bombou do šibenice Chocně David Macura. AC Gamaspol Jeseník se čtvrtou výhrou posunul do čela historických tabulek tohoto skvělého, čtvrtstoletí starého turnaje.

Rok 2016 – Jako každý rok pojede AC Gamaspol Jeseník do východních Čech s jediným cílem. Jak klub dopadne, se dozvíme v průběhu tohoto víkendu…

04.07.2016

Junioři v Ostravě odvedli poctivý výkon, stačil jen na stříbro!
Juniorský tým Gamaspolu zamířil v sobotu do sportovní haly v Ostravě – Dubině na turnaj OND Futsal Cup 2016. Již dříve před turnajem bylo jasné, že sestavu bude muset vystužit brankář A týmu Martin Růžička. Z původně nominované sestavy na poslední chvíli vypadl Jaroslav Orel a Filip Jati, které narychlo nahradil David Marcinov. Šlo sice o mužský turnaj, ovšem v zahajovacím zápase narazili mladí jeseničtí hráči na dorostence Roubu Vítkovice, které porazili v poměru 3:0. Vítkovice dvakrát nastřelili tyč, ovšem zcela zasloužené vítězství bylo po solidní herní převaze pro Jeseník výborným vstupem do turnaje. V dalším střetnutí jeseničtí junioři zcela přehráli další mladý tým Footballers Ostrava a výhrou 7:0 si s předstihem zajistili účast ve vyřazovací fázi turnaje. V souboji o vítězství ve skupině Gamaspol pohodlně kráčel k další výhře, ovšem tým Inkognito Ostrava nejprve zvládl smazat dvoubrankové manko a na další trefu Jeseníku chvíli před konce odpověděl povedenou ranou do šibenice. Remíza 3:3 díky lepšímu skóre udržela jesenické juniory v čele konečné tabulky. Ráz semifinálového zápasu ovlivnila brzká gólová trefa Jeseníku. Následná hra vabank ostravských panterů byla nekompromisně trestána až do závěrečného hvizdu a výsledkem byl nejvyšší brankový příděl turnaje. Jeseničtí junioři se po výhře 12:0 mohli chystat na finále, ve kterém nastoupili proti druhému týmu moravsko-slezského krajského přeboru FC Edison Ostrava. Fyzicky lépe disponovaný soupeř využil menších rozměrů hrací plochy a po výhře 4:2 zcela zaslouženě získal první místo.
Konečné pořadí turnaje: 1.FC Edison Ostrava, 2.AC Gamaspol Jeseník junioři, 3.FC Panters Ostrava, 4.FC Inkognito Ostrava, 5.FK Rapid Havířov, 6.KFV Roub Vítkovice dorost, 7.Hattrick Ostrava, 8.Footballers Ostrava
Sestava AC Gamaspol Jeseník: Růžička Martin – Gnida Adam, Janíček Martin, Kadlec Jan, Marcinov David, Mráz Jiří, Prachař Josef, Vavrušák Jaroslav

27.06.2016

Áčko se vrátilo z Qanto cupu 2016 s ostudou!
Za celou svou historii nastoupil Gamaspol k nezměrnému počtu obrovských turnajů s více než padesáti účastníky i menších turnajů třeba jen deseti týmy. Klub svou turnajovou kroniku začal psát v době, kdy většina hráčů současného A týmu ještě nebyla na světě a v této opravdu dlouhé době platila dvě pravidla. Pravidlo, že ráno vyjde slunce, platí i nadále, ovšem pravidlo, že áčko Gamaspolu nelze vyřadit v základní skupině jakéhokoliv turnaje je minulostí. Qanto cup ve Svitavách je každoročně velmi kvalitně obsazený týmy, které mají ve svém středu ligové fotbalisty i futsalisty. Tyto celky pak často nastupují pod názvy, které svádějí k podcenění, což se jesenickému týmu dařilo dlouhá léta eliminovat na všech podobných akcích. Zda je za výbuchem ve Svitavách ojedinělý špatný přístup, nebo na hráče začíná padat deka ze situace okolo sportoviště v Jeseníku, se ukáže již v blízké budoucnosti.

Do Svitav zamířila velmi kvalitní sedmička hráčů ze základní sestavy Jeseníku, doplněná o pravděpodobnou posilu do nové sezóny, se zkušenostmi z nejvyšší soutěže v dresu šumperské Delty Real. Další hráči měli sestavu doplnit až na nedělní část turnaje. Gamaspol nastoupil proti obhájci třetí příčky z minulého ročníku Labemfurt Kameničky a přestože v utkání vedl, nakonec odešel poražen 2:3. Naprosto zaslouženě, po mizerném výkonu a nekvalitě především v zakončení. Druhé vystoupení proti týmu ligových fotbalistů Mohelnice bylo vyrovnanou bitvou s gólovým rozuzlením pro Mivardi. Krajský rival vyhrál gólem, který viděl jen rozhodčí. Střela do tyče skončila dva metry od rohu a hlupáček bez sebemenších znalostí fyzikálních zákonů, navíc permanentně stojící na středu bez náznaků pokusů pohybovat se po lajně, k překvapení a zlobě jesenických hráčů ukázal na středový bod. Jak se později ukázalo, tento moment poslal Jeseník domů. Gamaspol sice ještě rozstřílel pražského outsidera skupiny a porazil i jejího vítěze ze Slovenska, ovšem po dvou úvodních porážkách přepsal Jeseník svou historii a s turnajem se loučil již po prvním hracím dnu.
„Určitě jsem nečekal, že do Svitav pojedeme pořadatele a soupeře jen slušně pozdravit a pomažeme domů. Na druhou stranu musím vzpomenout, že než jsme s první generací hráčů začali vyhrávat velké turnaje, odjeli jsme z Ostravy s nezapomenutelnou ostudou. Tehdy nás v Životicích vyřadil v první fázi play-off soupeř, který neuměl opravdu nic. Po gólu z brejku bezostyšně rozkopával míče po okolí a poslal nás domů. Už v dalším zápase prohrál o pět branek. Nikdy nezažít něco podobného tu naši tehdejší generaci v dalších turnajích obrovsky motivovalo.“ zavzpomínal předseda klubu Jiří Gnida a dodal: „Máme mladý tým, kluci toho mohou vyhrát ještě hodně, ale je potřeba si Qanto cup 2016 vrýt do paměti. Na druhou stranu je potřeba brát propadák ve Svitavách jako možný signál. Po té co jsme museli dvakrát odmítnout postup, může se z hráčů vytrácet to pravé zaujetí. Před Dobruškou to budeme muset probrat, stavba nové haly má reálné obrysy, musíme najít všichni další chuť, jak hráči, tak funkcionáři, a samozřejmě i naši fanoušci… “
Nejbližší turnaj se koná v Dobrušce a jeseničtí hráči na něm budou obhajovat prvenství. Zároveň si budou muset dokázat, že druhý nepostup do nejvyšší soutěže v řadě, nezanechal na jejich sportovním odhodlání žádné znatelné šrámy.
Sestava AC Gamaspol Jeseník: Till Jakub – Furik Martin, Macura David, Marcinov David, Moravec Matouš, Plhák Patrik, Vavrač Jan, Schneider Daniel

16.06.2016

Gamaspol opět míří velké letní turnaje
Jesenický tým si v nedávno skončené sezóně zajistil čtyři vstupenky na Turnaj mistrů futsalových soutěží, když vyhrál druhou ligu, krajské kolo Poháru FAČR, Big Holiday Cup v Darkovicích a Dobrušský pohár, přesto se projektu podporovaného Komisí futsalu FAČR v České Lípě nezúčastní a ve stejném termínu dá přednost nejprestižnější tuzemské akci svého druhu - Qanto Cupu ve Svitavách. Tento letní turnaj je pro Gamaspol zakletý, neboť s železnou pravidelností končívá ve čtvrtfinále této nejkvalitněji obsazené fotbalovo-futsalové akce. Téměř stovka týmů se sjede do Svitav na perfektně připravená hřiště již v příštím víkendu a okres Jeseník bude mimo Gamaspolu zastupovat také Závodní Česká Ves, jejíž sestavu patrně vystuží i někteří hráči jesenického klubu. Los Qanto Cupu proběhne v nejbližších dnech.
Výběr šikovných hráčů z juniorských týmů Gamaspolu do 17let a do 19let odehraje v sobotu 2.7. turnaj O.N.D. futsal cup s dvanácti týmy v ostravské hale Dubina. Pokud jeseničtí mladíci v severomoravské metropoli mezi celky mužů z nižších futsalových soutěží uspějí, získají od vedení klubu možnost startovat na populárním Dobruškém poháru. V rodišti F.L.Věka by pak mohli narazit na A-tým, který zde bude obhajovat loňské prvenství i pozici historicky nejúspěšnějšího týmy tohoto čtvrt století starého turnaje. V Dobrušce bude svůj loňský triumf obhajovat také celek žen Gamaspolu a s největší pravděpodobností se ACG Jeseník představí i v kategorii hráčů nad 40let.
Z letního programu vypadl největší severomoravský turnaj Big Holiday Cup, kde Gamaspol také kraluje historický tabulkám. Hlavní pořadatel Tomáš Trávník se v Darkovicích nedohodl na prodloužení spolupráce a letošní ročník odvolal. Jeseničtí hráči se jedou v letní pauze pobavit, ale zároveň budou jako vždy svědomitě reprezentovat klub, město, okres i olomoucký kraj, tak jak je z historického pohledu zvykem…

09.05.2016

Gamaspol nevyužije práva postupu do nejvyšší soutěže!
Jeseničtí futsalisté mají za sebou famózní soutěžní rok. Před deseti měsíci dostali nabídku nahradit z druhé příčky druhé ligy v nejvyšší soutěži odstoupivší Teplice, ovšem kvůli absenci regulérního sportoviště v regionu vedení klubu tuto možnost zamítlo. Hráči pak v letní pauze ovládli dva obrovské turnaje, když na obou z nich dokonce výhrami vystoupali na špici historických tabulek těchto populárních akcí. Z Poháru FAČR 2015/16 vyřadila Jeseník až cizinecká legie z Chrudimi. Druholigovou sezónu Gamaspol ovládl způsobem start – cíl a vyhrál i souboj vítězů druhých lig, přesto museli na úplném konci sezóny sportovci kráčející od úspěchu k úspěchu, spolknout hořkou pilulku. Na nedělní schůzce hráčů s vedením klubu, kde se hodnotili pro a proti účasti Jeseníku v Chance futsal lize, padlo společné rozhodnutí nepřijmout postup mezi elitní dvanáctku tuzemských klubů.
Futsalový Gamaspol bohužel působí ve městě, kde několik posledních zastupitelstev bezostyšně nazývá tělocvičnu o rozměrech hrací plochy 33x15metrů sportovní halou, tento majetek města nechá zdevastovat do stavu, kdy se lidem při vstupu na WC nebo i do sprch zvedá žaludek a celé zařízení může bez úprav ihned sloužit jako památník dob komunistické normalizace. Představa, že se jeseničtí futsalisté budou stavět soupeřům, jejichž dresy oblékají Brazilci, Španělé, Portugalci a hráči dalších národností v Krnově nebo v Šumperku, se nelíbila vedení klubu a po delší debatě tuto variantu odmítli i hráči. „Nemá cenu si něco nalhávat, výkonnostní skok mezi první a druhou ligou je obrovský a to samo o sobě bude pro hráče náročné. Pokud nebudeme mít přehnaně růžové brýle, musíme očekávat, že do Krnova ani do Šumperku by více než několik desítek lidí na futsal z Jeseníku nejezdilo a to není to, co chceme. Pořádná podpora příznivců je pro nováčka určitě velmi důležitá.“ zdůvodňuje rozhodnutí předseda klubu Jiří Gnida a dodává: „Na schůzce jsme společně s hráči projevili obrovskou sebedůvěru a dohodli jsme se, že se o postup popereme také v nadcházející sezóně. To však platí pouze v případě, že od města dostaneme záruky, že nová hala bude v roce 2017 dostavěna. Šest hráčů Gamaspolu má aktuálně nabídku na přestup do dvou prvoligových klubů, pokud nedostaneme jasný důkaz o termínech stavby haly, budou hráči uvolněni do nejvyšší soutěže a AC Gamaspol Jeseník se vrátí do severomoravské divize F.“
Úterní půlnocí padá možnost potvrdit účast Jeseníku v Chance futsal lize a začíná běžet čas na potvrzení startu ve druhé lize východ. V případě, že vedení města nebude mít možnost poskytnout záruky na brzkou změnu současného stavu, čeká jesenický futsal opravdu kritický scénář. A město Jeseník poté bude moci dále čekat na svého zástupce v nejvyšších soutěžích a na zajímavou propagaci regionálního sportu na obrazovkách České televize. Mimo zápasy s celky plnými zahraničních legionářů, mimo měření sil se sportovními giganty AC Sparta Praha, nebo SK Slavia Praha totiž odmítnutím první ligy přichází regionální sportovní příznivci i o možnost pohodlně sledovat jesenické hráče v přímých přenosech na sportovním kanálu České televize. Nyní nezbývá než věřit, že současná radnice bude pokračovat ve hmatatelné snaze napravit opovržení hodné prvenství okresu Jeseník, jenž jako jediný okres v České republice nedisponuje sportovní halou standartních rozměrů. Sportovní fanoušci ale musí zároveň doufat v nalezení dostatku morálních sil u mimořádné generace sportovců, kteří dokázali zhmotnit svůj um, ale neschopností politiků byli o možnost bojovat mezi nejlepšími v republice obráni. Pokud se tyto dvě podmínky podaří naplnit, bude se na vrcholový futsal chodit o rok později… pokud, možná, snad, atd. …

15.04.2016

Dnes druholigové finále: Gardenline Litoměřice – AC Gamaspol Jeseník
Tak trošku exhibice, tak trošku mistrovský zápas a poté slavnostní okamžiky čekají na jesenické hráče v páteční podvečer v chrudimské sportovní hale. Poprvé v historii se vítězové západní a východní druhé ligy střetnou v druholigovém „Superpoháru“ o celkového vítěze druhé nejvyšší soutěže. Z palubovky mnohonásobného českého mistra Era-Packu Chrudim si jeden ze soupeřů odveze do své části republiky pohár za výhru, ale ve hře není jenom toto ocenění. Po letech spekulací a dohadů bude moci od pátečního večera dvanáct klubů na západě nebo východě prohlašovat, že hraje kvalitnější soutěž, než jaká se hraje na druhé polovině země a pro své tvrzení budou mít na celý rok hmatatelnou oporu.

Před dnešním střetnutím se favorit hledá jen velmi složitě. Pokud si někdo přeci jen dovolí na neutrální půdě jednu ze stran favorizovat, patrně se přikloní k papírovým domácím z Litoměřic. Gardenline disponuje podstatně zkušenějším kádrem s několika hráči, kteří za sebou mají odehrány sezóny v nejvyšší soutěži. Gamaspol se s nejmladším kádrem druhé ligy východ bude spoléhat na dvojnásobné mládežnické mistry republiky dirigované nejproduktivnějším hráčem soutěže. „Odjezd k zápasu v pracovní den ve 14.00hod. není ideální. Brzký výkop sice vyřadil některé hráče, ovšem i tak dokážeme postavit silný tým.“ vyjádřil spokojenost se sestavou trenér Milan Novák a dodává: „Bude se sice hrát v komorním prostředí, ale věřím, že se hráči obou klubů budou chtít před vstupem do nejvyšší soutěže ukázat v dobrém světle a duel bude mít dobrou kvalitu.“
Na zajímavý zápas fanoušci obou klubů cestovat patrně nebudou i s ohledem na čas výkopu, ale díky přímému přenosu na sportovní internetové televizi Livesport TV mohou své hráče podpořit alespoň na dálku u svých monitorů. Chvíli před 20.00hod. převezmou hráči a realizační týmy obou klubů poháry a medaile za svůj druholigový triumf. Slavnostní okamžiky budou zaznamenávat kamery ČT4sport a odkaz na záznam těchto slavnostních okamžiků bude později zveřejněn zde v aktualitách a na klubovém Facebooku…

Přímý přenos zápasu Gardenline Litoměřice – AC Gamaspol Jeseník najdete v pátek od 17.30hod. … ZDE!!!

Předseda Gamaspolu v rozhovoru před pátečním zápasem prozradil, že hráči si sami rozhodnou zda postoupí do Chance futsal ligy, nebo počkají na novou halu ve městě … více najdete ZDE!!!
Předseda Gardenline Litoměřice chce před vstupem do Chance futsal ligy posílit … více najdete ZDE!!!
V případě slabého internetového připojení na přímý přenos můžete průběh zápasu sledovat alespoň jako tradičně prostřednictvím textového přenosu … najdete ZDE!!!

10.04.2016

V pátek hraje Gamaspol o druholigový superpohár před kamerami Livesport TV!
Jesenickým futsalistům skončila před dvěma týdny hlavní sezóna, v nejbližších dnech je ovšem čekají další důležitá měření sil. V Poháru FAČR musí Jeseník potvrdit pozici krajského lídra, znamenající zajištění vstupenky do celorepublikové fáze a ještě předtím změří síly s Litoměřicemi v souboji vítězů druhých lig východu a západu. Druholigový superpohár je novinkou letošní sezóny a nahrazuje nepříliš divácky atraktivní utkání vítěze druhé ligy s výběrem soutěže, při kterém se předávaly poháry a medaile týmům na prvních třech místech.

Druholigové finále se odehraje v Chrudimi, ale příznivci Jeseníku ani Litoměřic o něj připraveni nebudou. Přímý přenos budou moci sledovat v pohodlí domova prostřednictvím internetové televize Livesport TV. Dlouhá léta se spekuluje, která soutěž je momentálně na vyšší sportovní úrovni a vítězové lig tak budou hrát nejen za svůj klub a své příznivce, ale za všechny kluby své druholigové skupiny. Gamaspol se v premiérovém finále utká s Litoměřicemi, které disponují velmi zkušeným kádrem. V ambiciózním Gardenline působí několik hráčů s prvoligovými futsalovými zkušenostmi, například Volf, Fitzel i ostrostřelec Filinger, který se příznivcům Jeseníku představil před dvěma lety ještě v dresu pražské Slávie v pohárovém střetnutí v Mikulovicích. Velkou oporou týmu je Tomáš Pešír, sportovním příznivcům známý především ze svého působení ve fotbalové Slávii a který například reprezentoval Českou republiku na fotbalovém mistrovství světa hráčů do 20let v Argentině. Tento kvalitní hráč měl být na druholigový superpohár mimo hru kvůli trestu, ovšem na základě iniciativy předsedy Gamaspolu bude patrně omilostněn. „Není naším zájmem, aby se soupeř musel obejít bez svého klíčového hráče. Všichni chceme, aby týmy v tomto speciálním zápase mohli nasadit všechny své opory a to i do budoucna. Jednak půjde o velmi prestižní zápas, po kterém si všechny kluby jedné ze skupin budou moci říct, že jejich liga je kvalitnější než ta na druhé straně republiky a jednak si jedou hráči pro pohár a medaile, což je slavnostní chvíle kterou hráči nezažívají každý týden.“ vysvětlil svůj návrh na komisi futsalu FAČR Jiří Gnida. Pro doplnění je potřeba uvést, že Gamaspol neměl před střetnutím v trestu ani jediného hráče a důvody k návrhu amnestovat hráče na tento mimořádný zápas pro příští pátek i do budoucna jsou čistě pragmatické.
Začátek střetnutí je stanoven v pátek 15.4. na 17.30hod. a pro oba kluby bude hodně náročné dostat do Chrudimi všechny své opory, přesto by měla být vysoká úroveň utkání zajištěna. Alespoň tak hovoří zprávy z obou táborů, protože oba kluby budou brát duel maximálně prestižně. Sestava Jeseníku bude zveřejněna až v den zápasu, připraveni by měli být všichni hráči mimo zraněných Martina Furika a Jana Daniela. Přímý přenos zápasu Gardenline Litoměřice – AC Gamaspol Jeseník najdete v pátek od 17.25hod. … ZDE!!!

26.03.2016

FC Baník Ostrava - AC Gamaspol Jeseník 4 : 4 ( 1 : 1 )
Branky: Slavík 2, Neumann, Vantuch – Kozelský, Macura, Vavrušák, Plhák
Jeseničtí futsalisté se loučili s mistrovskou sezónou na palubovce třetího Baníku Ostrava, kterému jen výhra zajištovala udržení medailového postavení. Hosté neměli zdánlivě o co hrát a tak odjížděli s cílem nezasáhnout do bojů o medaile a odevzdat i v posledním zápase sezóny poctivý výkon. Hrálo se na gumovém povrchu sportovní haly v Brušperku, který zpomaluje hru a kombinace Jeseníku postrádaly obvyklou kvalitu. Skóre se v průběhu střetnutí přelévalo ze strany na stranu, aby se nakonec zastavilo na nerozhodném výsledku.
Trenéři Gamaspolu před zápasem burcovali hráče ke stoprocentnímu výkonu, ovšem každý kdo sportoval pochopí, že dostat z hráčů vše je nemožné. První poločas se odehrál ve vlažném tempu, z průměrné podívané vybočily prakticky jen gólové momenty. Ve čtvrté minutě postupoval Slavík sám na Tilla, který jeho střelu chytil a míč přimáčkl k palubovce, ovšem dobíhající hráč mu jej ukopl do brány. Na sporný moment odpověděl po dvou minutách Kozelský, když uklidil do sítě Vavračovu střelu vyraženou domácím gólmanem. Duel pokračoval v nezáživném tempu s minimem vzruchu. Ještě v patnácté minutě svítil na tabuli stav akumulovaných faulů 0:0, což se později ukázalo jako velký problém. Rozhodčí na zápas přijeli, chtěli pískat a když se hrálo čistě a nedůrazně, naladili na jiný metr, patrně na metr nastavený na ženské zápasy.
Po změně stran se v páté minutě prosadil střelou ze dvanácti metrů Macura, hosté získali po několika dobrých šancích vedení na svou stranu a pokračovali aktivně. Baník se v útočné činnosti spoléhal především na brejky a po jednom z nich vyrovnal Slavík, který mimo své nesporné individuální kvality bavil střídačku hostů zvláštním způsobem komunikace směrem ke svým spoluhráčům. Na vyrovnávací branku odpověděl po několika vteřinách Vavrušák, ovšem ostravský Neumann byl po dalších dvou minutách na konci třetí branky Baníku, znovu z rychlého přečíslení do otevřené obrany. Necelé čtyři minuty před koncem se domácí dostali do vedení šťastným gólem Vantucha a překvapivě sahali po bronzových medailích. Gamaspol přistoupil ke hře bez brankáře a i po vyrovnávací trefě Plháka se snažil pokračujícím power-play odvézt plný počet bodů. Větší šanci urvat tři body ale vykouzlili rozhodčí pro domácí celek, když šestý kontakt se soupeřem proměnili v šestý faul. Futsalová spravedlnost však nebyla slepá a třetí místo se v pátek večer slavilo v jiné tuzemské sportovní hale.

Jesenické hráče nyní čeká tříměsíční pauza, funkcionáře naopak měsíc složité přípravy všech podkladů pro rozhodování zda proměnit druholigové vítězství v postup do elitní soutěže. V první fázi dojde ke schválení domácí haly, protože ani jedna z připadajících v úvahu na listině sportovních hal pro nejvyšší soutěž aktuálně nefiguruje. Jedná se o halu v polských Glucholazech a jako druhá varianta je sportovní hala v Krnově. A to je zatím na delší dobu poslední informace k případnému startu Gamaspolu v Chance futsal lize. Ke konečnému rozhodnutí dojde v neděli 8.5.2016 a až tento den bude zveřejněno, jakou soutěž bude AC Gamaspol Jeseník hrát v příští sezóně…
Sestřih zápasu s Baníkem Ostrava na klubovém facebooku … najdete ZDE!!!
Sestava AC Gamaspol Jeseník: Till Jakub, Růžička Martin - Kozelský Marek, Macura David, Novák Vladimír, Plhák Patrik, Vavrač Jan, Vavrušák Radim, Woitek Lukáš, Zrník Richard

25.03.2016

Gamaspol dnes uzavře povedenou sezónu na palubovce ostravského Baníku
Podle regulí komise futsalu FAČR se poslední dvě kola sezóny musí odehrát ve stejném termínu i čase a pro kluby, které nehrají v pátek večer, většinou nastává problém s rezervací domácí haly. A to je přesně problém Baníku Ostrava, jenž má obsazenou halu Dubina a na poslední střetnutí sezóny „musí vzít za vděk“ sportovní halou v Brušperku. Musí vzít za vděk v úvozovkách, protože co by za takový stánek Jeseník dnes dal! Právě tato hala je dávána za vzor zastupitelům Jeseníků a sportovní hala velmi podobného řešení, jen lehce honosnější a s dvojnásobnou kapacitou hlediště, by měla v Jeseníku již brzy vyrůst. Poslední duel sezóny 2015/16 začíná jako tradičně ve 20.00hod.. Textové onlajny z Ostravy pokud se vůbec rozjedou, mají nízkou kvalitu, ale utkání bylo na webu onlajny.com založeno a snad bude jeho prostřednictvím možno vývoj zápasu sledovat. Odkaz … najdete ZDE!!!

V pozvánce pro web fotbal.cz odhalili představitelé obou klubů, že budou postrádat několik hráčů:
Pavel Němec, sportovní manažer FCB: „Musím přiznat, že už vyhlížím konec soutěže. V posledních kolech se nám zcela rozsypala soupiska a proces pokračuje i směrem k poslednímu utkání. Navíc přijede vítěz soutěže Jeseník, který bude chtít potvrdit oprávněnost svého postavení v tabulce. Já osobně už rekapituluji, co se nám v úvodní sezóně povedlo a na čem je třeba zapracovat do budoucna.“
Rudolf Schneider, vedoucí A-týmu Gamaspol Jeseník: „Dosáhli jsme na druholigové vítězství, ale z našeho pohledu nic neřešící zápas určitě nepojedeme odchodit. Baník se neustále zlepšuje a já věřím, že dokáže prověřit naše morální vlastnosti. Poslední, co bychom si přáli je připustit nějaký individuální výkon, který nebude odpovídat naší filozofii. Uvědomujeme si, že nemáme právo brát do rukou osud celků bojujících o postavení v konečné tabulce druhé ligy. Na druhou stranu máme dostatečně široký kádr a někteří klíčoví hráči v sestavě jistě nebudou.“

19.03.2016

AC Gamaspol Jeseník – SKP Třinec 2 : 2 ( 0 : 0 )
Branky: Marcinov, Schneider – Opluštil 2
Pohádkový večer má za sebou jesenický futsal a potažmo také celý regionální sport. Napěchovaná hala v Mikulovicích byla svědkem neskutečné bitvy, na jejímž konci domácí hráči rozrazili bránu do elitní tuzemské soutěže a od září se mohou těšit na souboje s týmy plnými zahraničních legionářů, či s populárními kluby jako Sparta nebo Slavia Praha. Klíčový souboj s Třincem naservíroval domácímu publiku futsal vrcholné úrovně, plný taktické vyspělosti i individuální kvality. V první bezbrankové půli dominovala především taktika, druhá část hry už byla adrenalinovou jízdou a výtečnou reklamou na futsal. Jeseník získal vedení, Třinec po třech minutách během třiceti vteřin dvěma góly otočil. Gamaspol tři minuty před koncem při hře bez brankáře vyrovnal, stejnou herní variantu soupeře ve zbytku zápasu dokázal ubránit a pak už mohli vypuknout obrovské oslavy!

Třinec hrál v minulé sezóně nejvyšší soutěž a přes poměrně povedenou sezónu nakonec sestoupil za hodně kontraverzních okolností. Jeseník v loňském druholigovém ročníku zase jako jediný bojoval o postup s brněnským Agromeli a tak se na prahu letošní sezóny zmiňovali tyto týmy jako hlavní aspiranti na vítězství ve východní fázi druhé ligy. Prognózy se potvrdily a kluby spolu v tabulce osamoceny soupeřily až do pátečního vzájemného zápasu. Před klíčovým duelem o postup si lepší výchozí pozici vytvořil Gamaspol a tomu odpovídala taktika, kterou oba týmy zvolily. Domácí čekali se zónovou obranu na půlící čáře, hosté vysunuli napadání a snažili se stěžovat rozehrávku Gamaspolu již na jeho obranné polovině. Třinec měl více času míč ve své moci, ale nebezpečnější akce se odehrávali před jeho brankou. Na solidní šance vyhráli první půli domácí hráči, míč za záda gólmana hostí však nedostali a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.
Po přestávce se pokračovalo v podobném duchu, jen hosté přidali do hry více rizika a hned při prvním povedeném střídání zle zatopili obraně Gamaspolu. Skóre zápasu otevřel benjamínek jesenického týmu Marcinov, který při postupu na Krežoloka zachoval klid a brankáře hostů chladnokrevně obstřelil. Hra se samozřejmě okamžitě dostala do ještě vyšších obrátek. Domácí patrně podlehli lehkému uspokojení z vedení a Třinec trestal. Vyrovnávacímu gólu Opluštila, jehož střelu Růžička zblokoval, ale míč doskákal za brankovou čáru, předcházelo nesoustředění domácích hráčů, kteří u rozhodčích reklamovali neodpískaný zákrok. Po půlminutě se Opluštil trefil znovu, když na konci secvičené standartky procedil se štěstím přes Růžičku míč, jenž se do brány pomalu dokoulel podruhé. Od této chvíle se karta herně obrátila a aktivitu převzal Gamaspol. Domácí šance však zůstávaly nevyužity, až přišel oddechový čas a po něm hra vabank. Jeseník s brankářem v poli zamkl hosty na jeho polovině a po necelé minutě vyrovnal střelou z ostrého úhlu Schneider, čímž vyvolal na mikulovické tribuně výbuch šílenství. Hned po gólové rozehrávce, přesně tři minuty před koncem utkání, šli z pochopitelných důvodů do power-play třinečtí hráči, protože remíza se rovnala konci jejich postupových nadějí. Jesenický celek však bránil precizně a mimo střel ze středních vzdáleností ohrožení Růžičkovi svatyně nedopustil. Dramatická a naprosto džentlmensky vedená bitva o nejvyšší soutěž dospěla ke šťastnému konci pro domácí klub. Hned po závěrečném klaksonu zaplavila palubovku nekonečná vlna sportovní euforie a zasloužené oslavy úspěšného tažení Gamaspolu, který dlouhá léta, krůček po krůčku, dokráčel až mezi 12 nejlepších, v konkurenci více než 2000 registrovaných klubů v zemi.

Fotogalerie i video sestřih bude doplněn později…
Sestava AC Gamaspol Jeseník: Růžička Martin, Till Jakub - Furik Martin, Kozelský Marek, Macura David, Marcinov David, Novák Vladimír, Plhák Patrik, Schneider Daniel, Vavrač Jan, Vavrušák Radim, Woitek Lukáš
Sestava SKP Třinec: Krezelok Ondřej, Sikora Martin – Baron Lukáš, Hudzieczek Jaroslav, Samek Miroslav, Opluštil Jan, Kantor David, Buryan Filip, Przycko Filip, Očadlík Daniel, Csikan Vojtěch, Sierota Dariusz, Mendrok Lukáš, Cieslar Josef

18.03.2016

Pátek od 20.00hod. AC Gamaspol Jeseník – SKP Třinec (SH Mikulovice)
Dnes večer pokračuje druhá liga a vedoucí Jeseník přivítá svého největšího soupeře v boji o druholigový triumf. Klíčový zápas letošní druholigové sezóny bude na dálku sledovat drtivá většina tuzemských futsalových příznivců, neboť může mít zásadní vliv na obsazení nejvyšší soutěže v příští sezóně. Duel začíná jako tradičně ve 20.00hod. a pokud se nedostanete přímo do haly, můžete ho sledovat alespoň prostřednictvím textového on-line přenosu, jehož odkaz … najdete ZDE!!!

Nyní již nelze objednávat vstupenky, ale… V 19.45hod. bude zahájen prodej nevyzvednutých vstupenek, které si futsaloví příznivci zálohovali přes mail a nevyzvedli si je do tohoto času a také vstupenek, které nevyužily kluby pro svou potřebu. Především třinecké, protože vedení soupeře potvrdilo, že po porážce s Baníkem zájem jeho příznivců o tento zápas výrazně ochladl.

17.03.2016

Zápas s Třincem je vyprodán – šance dostat se na zápas ale stále je!
Všichni zájemci o vstupenky, kteří poslali na klubový email závaznou objednávku do čtvrtku 14.00hod. si vstupenky mohou během zítřka od 8.00hod. do 17.00hod. vyzvednout v prodejně nářadí Profes na městském koupališti v Jeseníku, nebo přímo v hale v čase 19.20 až 19.40hod.. Od 19.45hod. by mělo být k dispozici ještě 40 vstupenek. Jednak je 15ks zablokováno pro členy klubu, kteří jako tradičně podcení objednávání a z povinně blokovaných nebude 25ks podle zpráv ze strany soupeře zcela jistě vyčerpáno. Pokud již někdo přijede a místa k sezení nebudou, připraví pořadatelé prostor pro stání pro dalších 30 diváků, který bude bezplatný.

Děkujeme, že nám fandíte!!!

16.03.2016

Gamaspol může v pátek otevřít bránu nejvyšší soutěže!
Jeseničtí futsalisté zvítězili v posledních osmnácti domácích zápasech v řadě a v příštím zápase se mohou stát znovu vítězové, byť by tři body ani nezískali. Takovou pozici si dokázali vytvořit před rozhodujícím zápasem sezóny, protože také remíza je definitivně posadí na pomyslný druholigový trůn. Gamaspol má na ex-prvoligový Třinec dvě kola před koncem náskok čtyř bodů a jakýkoliv páteční bodový zisk může odstartovat neskutečnou vlnu euforie.

Nyní ovšem v domácích řadách podobné rozpoložení nenajdete, všichni hráči i realizační tým budou v pátek ve 20.00hod. maximálně koncentrovaní a oběma nohama na zemi, neboť do Mikulovic nedorazí žádní „nazdárkové“, ale kvalitní, nejvyšší soutěží ostřílený tým, který si přijede pro tři body. Vzájemné zápasy obou soupeřů jsou tradičně velmi vyrovnané a rozhodují je maličkosti. Oba celky se velmi dobře znají, ani pro jeden tým není lehké protivníka překvapit a není se co divit, vždyť většina hráčů proti sobě nastupuje již od mladších juniorských kategorií. Vzájemné měření sil jsou vždy důrazné, plné osobních soubojů a nasazení, ale vždy a za všech okolností jsou vedeny férovým způsobem bez sebemenších záludností. A také díky tomu jsou zápasy Jeseníku a Třince mimořádně kvalitní a přinášejí futsalovým fanouškům opravdový sportovní zážitek.
Jeseník půjde do rozhodujícího zápasu v téměř optimálním složení. Scházet bude jen Richard Zrník, který nebyl uvolněn z kádru juniorské reprezentace do 21let, která startuje na mezinárodním turnaji ve Vsetíně. Vedení Gamaspolu mohlo páteční zápas odložit, ale vzhledem k tomu, že reprezentační trenéři uvolnili pro potřeby klubu ze stejné akce alespoň Davida Marcinova, bude se hrát v plánovaném termínu.
Většina vstupenek je již rozebrána, ovšem díky vstřícnému jednání Třince, který včas snížil povinnou rezervaci hostujícímu klubu, zbývá okolo čtyřiceti volných míst. Možnost zajistit si vstupenky na klíčový zápas sezóny … najdete ZDE!!!

Druholigovou postupovou matematiku na webu e.futsal.cz … najdete ZDE!!!

Předpokládaná sestava AC Gamaspol Jeseník: Růžička Martin, Till Jakub – Daniel Jan, Furik Martin, Kozelský Marek, Macura David, Marcinov David, Novák Vladimír, Plhák Patrik, Schneider Daniel, Vavrač Jan, Vavrušák Radim, Woitek Lukáš

12.03.2016

AC Gamaspol Jeseník – UTB Zlín 14 : 3 ( 11 : 0 )
Branky: Marcinov 4, Plhák 3, Schneider 2, Macura 2, Furik, Vavrač, Kozelský - Hradil 2, Slobodian
Generálku na klíčový zápas sezóny si jeseničtí hráči výrazně usnadnili, na celek usilující o konečné třetí místo vlétli s nasazením odpovídajícím důležitosti střetnutí a v drtivé úvodní pětiminutovce svého soupeře doslova knokautovali. Slušně zaplněná sportovní hala se těšila na dramatický zápas s dobrou koncovkou pro domácí barvy, ale nakonec se musela spokojit s jednoznačnou demonstrací připravenosti Gamaspolu na bitvu, která čeká jesenické hráče příští pátek. Málokdo z domácích příznivců se ovšem po zápase zlobil, vše totiž vypadá, že se jesenická „mašina“ dokázala vyladit na ten správný čas. Zda jde o zdání, nebo o realitu ale ukáže až páteční bitva s Třincem, po které může být o vítězi druhé ligy východ jasno.

Zlín se v utkání, které z jeho pohledu mnoho neřešilo, musel obejít bez několika hráčů, z nichž nejcitelnější byla asi absence nejlepšího střelce Postavy. Karetní trest a několik zranění vyřadilo celku z města obuvi hned čtveřici hráčů základní sestavy. Oproti tomu Jeseník po delší době nastoupil v plné síle a navíc s vědomím, že uspěl na zlínské palubovce i v notně okleštěné sestavě, byť se na tři body značně nadřel. Domácí tedy byli favoritem zápasu a této role se zhostili hned od úvodního hvizdu rozhodčích. Na začátku druhé minuty si Plhák vyměnil míč s Vavračem, zbavil se bránícího hráče a z úhlu překvapil brankáře hostů. Po několika vteřinách se lídr kanadského bodování druhé ligy prosadil podruhé, když odebral míč soupeři a prostřelil Nevřalu. Ještě neuběhli ani tři minuty a Schneider z dálky zaskočil brankáře Zlína potřetí. Po následných gólových příspěvcích Macury a Furika viselo na světelné tabuli drsné vysvědčení hostů za vstup do střetnutí v podobě dvou pětek – pět minut, pět gólů! V následné fázi zápasu se hostům podařilo zastavit brankostroj domácích, gólman Nevřala si konečně několikrát sáhl na míč a ševci se začali pozvolna osmělovat na polovině domácích. Na víc než dvě trefy brankové konstrukce to však v první půli ze strany Zlína nestačilo. Jeseník hře nadále dominoval, ovšem na vysokou produktivitu ze začátku zápasu navázal až od dvanácté minuty. Po trefě Vavrače zkompletoval domácí kapitán Plhák hattrick, což zjevně nenechalo v klidu juniorského reprezentanta Marcinova, který si čistý hattrick vystřílel v průběhu tří minut! Za stavu 11:0 se některým pamětníkům jesenického futsalu vybavil divizní výprask ostravského Fer@netu v poměru 19:1, ale zlínští futsalisté podobný scénář ve zbytku zápasu odmítli.
Po návratu z kabin hosté využili zjevného povolení uzdy ze strany uspokojených domácích, ukázali solidní pasáž hry a opticky zmírnili dosavadní obrovský výkonnostní rozdíl. Několik solidních šancí však nevyužili a naopak se skóre po čtvrté trefě Marcinova měnilo opět v jejich neprospěch. Korekce stavu se Zlín dočkal až okolo poloviny druhého dějství, kdy dvěma góly potvrdil svou zlepšenou mezihru, ale záhy přišla odpověď Kozelského znamenající návrat k jedenácti brankovému náskoku Jeseníku. Závěrečné minuty se odehráli v exhibičním tempu, diváci oceňovali potleskem pěkné akce na obou stranách a oba týmy se ještě propracovali k jedné brankové radosti. Domácí hráči kvalitním výkonem potvrdili své postavení v tabulce a mohou se těšit na mimořádný zápas s Třincem. Hosté sice neobstáli v prvním poločase, ale ke cti jim slouží, že se v nelehké pozici dokázali zvednout a druhou část hry odehráli se vztyčenou hlavou.

Sestava AC Gamaspol Jeseník: Růžička Martin, Till Jakub - Furik Martin, Macura David, Novák Vladimír, Woitek Lukáš, Zrník Richard, Marcinov David, Plhák Patrik, Schneider Daniel, Vavrač Jan, Woitek Lukáš

11.03.2016

Pátek od 20.00hod. AC Gamaspol Jeseník – UTB Zlín (SH Mikulovice)
Dnes večer pokračuje druhá liga dvacátým kolem a vedoucí Jeseník přivítá soupeře z třetí příčky tabulky, který jako nováček soutěže nezadržitelně směřuje k udržení bronzové pozice i v konečné tabulce. Pokud nechce Jeseník před sebe pustit Třinec, musí brát plný bodový zisk. Duel začíná jako tradičně ve 20.00hod. a pokud se nedostanete přímo do haly, můžete ho sledovat alespoň prostřednictvím textového on-line přenosu, jehož odkaz … najdete ZDE!!!

Přijďte podpořit jesenické hráče. Vstup je volný, občerstvení v hale zajištěno.

11.03.2016

Dnes večer se Gamaspolu postaví třetí Zlín
Druholigová sezóna vyvrcholí z pohledu jesenických futsalových příznivců nejlepším možným způsobem, protože menu závěrečných tří kol je připraveno opravdu maximálně lukrativně. Již dnes dorazí do Mikulovic Zlín, jenž má po výhře na půdě ostravského Baníku bronzové medaile téměř zajištěny. Univerzitní tým je nejpříjemnějším překvapením sezóny a byť bude večer vzdorovat téměř ideální sestavě Gamaspolu, jesenické hráče jistě dokonale prověří před hlavním chodem. Tím bude bezesporu střetnutí s Třincem, tedy nejvýznamnější duel téměř čtvrt století staré klubové historie. Zápas o prvenství v soutěži se hraje hned příští pátek a komise futsalu FAČR z tohoto nejatraktivnějšího zápasu druholigové sezóny připravuje komentovaný přímý přenos. Fantastický vrchol druhé ligy východ tak budou moci sledovat všichni futsaloví příznivci díky internetové televizi. V závěrečném kole míří Gamaspol na palubovku Baníku Ostrava a pokud ještě nebude rozhodnuto o postupujícím do Chance futsal ligy, bude také z tohoto utkání zajištěn přímý přenos.
Všichni příznivci Jeseníku tedy mohou být u závěrečného snažení hráčů a realizačního týmu o přepis regionální sportovní historie. Zápasy s cizineckými legiemi Chrudimi a Benaga, měření sil s pražskými „S“, nebo duely před kamerami České televize jsou lákavé jak pro jesenické sportovní příznivce tak také pro hráče a ti dají do posledních zápasů vše. Poslední domácí vystoupení neměli dostatečnou kvalitu, to však nyní nehrozí. V tradiční pozvánce pro web fotbal.cz to také zmínil vedoucí A-týmu Rudolf Schneider: „V pátek nás čeká velmi důležité utkání se třetím Zlínem, které dozajista prověří naši připravenost na klíčovou bitvu sezóny s Třincem. Naše poslední tři utkání neměly žádný náboj, což není ideální pro naši rozehranost. Věřím, že duel se třetím týmem tabulky navnadí také naše fanoušky, kteří pak o týden později zaplní halu do posledního místa a v postupové bitvě nám výrazně pomohou. Pro nás je samozřejmě žádoucí udržet se v tabulce před Třincem a v pátek musíme pro výhru udělat maximum.“

Přijďte podpořit jesenický tým, hráči se vám odmění výtečným výkonem. Vstup jako tradičně volný….

27.02.2016

AC Gamaspol Jeseník – FK Sistemo Volfířov 5 : 2 ( 3 : 1 )
Branky: Plhák 3, Schneider, Furik – Jindra, Kněžínek
Mělo jít o zatěžkávací zkoušku na blížící se klíčové utkání sezóny s Třincem, místo toho se hrál zápas proto, aby se prostě a jednoduše odehrál. Hostující trenér Novák začal ve čtvrtek sčítat omluvenky hráčů a v pátek před odjezdem již měl popsaný celý list. Do vzdáleného Jeseníku se jeho svěřencům patrně moc nechtělo a na palubovku favorita nakonec dorazilo jen torzo Volfířova. Poprvé v historii Gamaspolu od vstupu do oficiálních soutěží Futsal FIFA tak jeho hráči stáli proti týmu, který neměl byť jediného hráče na střídání. Tuto tragickou vizitku sice hostující čtveřice dokázala zmírnit svým ucházejícím výkonem, ale zápas postrádal to nejdůležitější a to náboj dramatičnosti. Domácí hráči při pohledu na prázdnou lavičku soupeře nenacházeli dostatek motivace k nějakému mimořádnému výkonu a pro tři body si došli bez výraznějšího nasazení.

Stav hostujícího týmu předurčil ráz utkání, které se prakticky celé odehrálo podle stejného scénáře. Volfířov vystavěl svou obranu kousek před hranicí brankoviště a soustředěně bránil. Jeho útočná činnost spočívala v náhozech na fyzicky dobře disponovaného pivota, nebo z pokusů o rychlé protiútoky. Domácí celek trpělivě kroužil na polovině soupeře a střídal zakončení ze vzdálenějších pozic, s pokusy proháčkovat se zhuštěným prostorem. Skóre otevřel Schneider, jehož našel v ideální pozici Vavrač, který před tím připravil o míč chybujícího Nováka. První branka vyvolala v domácích nedůslednost při bránění a Volfířov překvapivým výpadem ve třech hráčích udělal z bránící dvojice futsalové školáčky. Pěkná akce hostů vyléčila domácí z lehkovážných pokusů vyzkoušet si hru na „bukaře“. Jeseník v úvodní desetiminutovce trefil třikrát tyč, ovšem vedení mu vrátila až střela z úhlu v provedení Furika, jehož našel neobsazeného svou druhou asistencí Vavrač. Minutu před poločasem si domácí kapitán narazil s benjamínkem Mrázem a nechytatelně poslal svůj tým do dvoubrankového vedení.
Po obrátce se obraz hry neměnil, Gamaspol monotónně dobýval zhuštěnou obranu a Sistemo se snažilo překvapit z brejků. Po šesti minutách vybojoval míč Plhák a svým druhým gólem dal svým spoluhráčům stoprocentní jistotu plného bodového zisku. Další průběh zápasu mnoho vzruchu nepřipravil a diváci se bavili především kombinacemi uprostřed hřiště, nebo technickými kousky jednotlivců. Povedené akce pak potleskem odměňovali jak na straně domácích, tak také na straně hostů, jako by chtěli podpořit čtveřici Volfířova, aby vydržela vzdorovat se vztyčenou hlavou. A torzu hostů se to nakonec podařilo. Na zkompletování hattricku domácího kapitána Plháka odpovědělo Sistemo korigující brankou, když využilo brejk dvě vteřiny před závěrečným klaksonem. S konečným výsledkem byli po zápase spokojeni asi všichni. Jeseník potvrdil roli favorita, aniž byl donucen k zařazení vyššího rychlostního stupně a poklidný zápas se odehrál bez emocí a bez sbírání karet, které by následně ohrožovali hráče v účasti na klíčovém zápase sezóny.

Domácí příznivci sice neviděli v pátek večer ten pravý futsalový adrenalin, kdy se většinou hrává v úplně jiném nasazení a často také v obrovských emocích, ale truchlit nemusí. Již za čtrnáct dní přijede třetí Zlín a dozajista prověří domácí hráče před rozhodujícím zápasem sezóny o poznání více. A hned další pátek si fanoušci Gamaspolu budou moci užít fantastický vrchol druholigového ročníku, přímý souboj Jeseníku s Třincem o postup do elitní tuzemské soutěže!
Sestava AC Gamaspol Jeseník: Till Jakub, Dostál Jaroslav – Furik Martin, Kozelský Marek, Mráz Jiří, Novák Vladimír, Plhák Patrik, Schneider Daniel, Vavrač Jan, Woitek Lukáš

26.02.2016

Pátek od 20.00hod. AC Gamaspol Jeseník – FK Sistemo Volfířov (SH Mikulovice)
Dnes večer pokračuje druhá liga devatenáctým kolem a vedoucí Jeseník přivítá soupeře ze středu tabulky, který vyznává ofenzivní způsob hry. V sestavě domácích chybí několik známých jmen, přesto pokud chce Gamaspol pomýšlet na triumf v soutěži, musí bodovat naplno. Zápas začíná jako tradičně ve 20.00hod. a pokud se nedostanete přímo do haly, můžete ho sledovat alespoň prostřednictvím textového on-line přenosu, jehož odkaz … najdete ZDE!!!

Přijďte podpořit jesenické hráče. Vstup je volný, občerstvení v hale zajištěno.

25.02.2016

V pátek zahájí Gamaspol sérii tří domácích zápasů
Jeseničtí futsalisté v posledních šestnácti domácích zápasech neztratili ani bod a pokud se jim podaří tuto sérii prodloužit o další tři výhry, poputuje pohár za druholigové prvenství do nejsevernější sportovní haly Moravy. Jako první z trojice soupeřů dorazí do Mikulovic Volfířov, který se stejně jako Jeseník prokousal loňský ročníkem Poháru FAČR až do čtvrtfinále. FK Sistemo se jako tradičně pohybuje okolo středu tabulky a jeho výsledky jsou jen velmi těžko předvídatelné. Jihočeši drží jedno zajímavé prvenství v soutěži a toto prvenství se zamlouvá všem futsalovým příznivcům. Na zápasech Volfířova padá nejvíce branek ze všech druholigových klubů východní zóny a nejde o náhodu, neboť tuto statistiku si páteční hosté uzmuli hned při svém vstupu do ligy v sezóně 2013/14 a od té doby ji ovládají nepřetržitě.
Do skládání domácí sestavy opět výrazně promluví celá řada omluvenek. Scházet budou kvůli pracovním povinnostem Macura s Vavrušákem. Nenastoupí ani jeden z juniorských reprezentantů, jelikož Marcinov cestuje mimo region a Zrník se z reprezentačního srazu vrátil se svalovým zraněním. Schneidera skolila viróza a není jediným nachlazeným hráčem klubu, takže výčet absentujících na straně Jeseníku nemusí být konečný. Šířka domácího kádru je ovšem dostatečná a především dostatečně kvalitní, což bude chtít Gamaspol v pátek potvrdit. Po delší době nastoupí Kozelský a další šanci dostane talentovaný junior Jirka Mráz. Na lavičce tentokrát určitě nebude trenér Novák, který se včera podrobil operaci a minimálně proti Volfířovu bude scházet.

V tradiční pozvánce pro web Fotbal.cz potvrdil vedoucí jesenického týmu Rudolf Schneider, že domácí tým se v pátek role favorita nezříká: „Čekají nás tři domácí zápasy v řadě, které budou rozhodovat o obsazení medailových příček a podle toho k nim přistoupíme. Aktuálně držíme bilanci šestnácti domácích výher v řadě a nemáme menší cíl, než tuto sérii protáhnout do konce sezóny. Sistemo je nevyzpytatelný tým, který má své mezery v defenzivní činnosti, ovšem dokáže je umně nahradit útočnou kvalitou. Budeme se muset obejít bez Macury, Marcinova, Vavrušáka a také bez trenéra Nováka, který ve středu podstoupil operaci a já mu tímto přeji za celý tým brzké uzdravení. Očekávám, že splníme roli favorita, ale zároveň jsem přesvědčen, že hosté přispějí k úrovni zápasu, který by mohl být divácky velmi atraktivní.“
Josef Novák, trenér Volfířova vyjádřil pro stejný web odhodlání svého celku poprat se o dobrý výsledek: „Do Jeseníku jedeme s respektem, nikoli však se strachem. V posledních týdnech máme sice velké problémy s docházkou na tréninky a sestavou, přesto věřím, že ostudu snad neuděláme. Co se týče nominace na páteční zápas, opět je to velká neznámá. S největší pravděpodobností budeme muset povolat i hráče, kteří mají s touto soutěží minimální zkušenosti. Uvědomujeme si sílu soupeře, ale pouze na výlet a pro příděl do hor jet nehodláme.“

Jak si Gamaspol povede, zjistíte nejlépe, pokud tým podpoříte přímo ve sportovní hale, pokud se však do Mikulovic nedostanete, můžete sledovat textový on-line přenos, který začíná stejně jako zápas v pátek ve 20.00hod. a odkaz na něj … najdete ZDE!!!

20.02.2016

VŠB Ostrava – AC Gamaspol Jeseník 3 : 5 ( 1 : 3 )
Branky Jeseník: Macura 2, Vavrač 2, Plhák
Nebývá zvykem, aby jeseničtí trenéři nominovali k zápasu mimo dvou brankářů více než devět hráčů do pole, před pátečním zápasem v Ostravě k tomu tentokrát došlo. V průběhu zápasu ovšem domácí tým nedokázal hosty ničím zaskočit, byť se o to od úvodního hvizdu pokusil hrou bez brankáře a do hry nakonec zasáhla jen tradiční osmička hráčů. Vedení Gamaspolu se podařilo před zápasem vyjednat přítomnost jesenických juniorů, kteří si od čtvrtku plní v Ostravě reprezentační povinnosti, ale příspěvek Marcinova se Zrníkem nakonec nebyl potřeba a oba hráči byli podle plánu ušetřeni pro víkendový program juniorského národního týmu na ostravském mezinárodním turnaji.
VŠB Ostrava má za sebou zářnou futsalovou minulost, když dokonce jeden čas patřila mezi kvalitnější účastníky nejvyšší soutěže. Současnost tohoto univerzitního týmu je však o mnoho skromnější a potvrdilo to i jeho domácí vystoupení proti vedoucímu týmu soutěže. Ostravané od úvodního hvizdu přistoupili ke hře v pěti v poli a snažili se eliminovat držení míče favorita zápasu. Patrně je zaskočil počet přihlížejících fanoušků, které přilákal na tribunu Gamaspol, jenž má v „hlavním“ městě severní Moravy několik členů a samozřejmě také své příznivce a touto hrou chtěli zřejmě do budoucna zajistit dostatečně velkou volnou kapacitu hlediště své nové sportovní haly. Dvacetiminutová hra bez brankáře samozřejmě přinesla optickou převahu domácích, ale poločasové vedení hostů o pouhé dvě branky byl prakticky milosrdný dárek hostů, kteří mohli směšný pokus zaskočit soupeře trestat mnohem produktivněji. Skóre otevřel v šesté minutě Vavrač, který odebral míč soupeři a z poloviny hřiště trefil odkrytou bránu. V šestnácté minutě uvolnil Schneider Macuru, jenž po krátkém postupu prostřelil hráče zastupujícího gólmana. Domácí byli za svou „fantastickou“ podívanou, kterou připravili pro návštěvníky zápasu, odměněni minutu před koncem, když pětice hráčů konečně hostující čtveřici přečíslila. Odpověď Macury byla ale rychlá a do šatny se šlo s dvoubrankovým vedením Gamaspolu.
Po změně stran nastoupila Ostrava s brankářem a Jeseník si ve hře čtyři na čtyři vytvořil solidní herní převahu, kterou korunoval po čtyřech minutách přesnou trefou Vavrač. Domácí celek byl v normálním rozložení sil neškodný a brzy sáhl opět k power-play. Jeseník spálil množství obrovských příležitostí, ale čtyři minuty před koncem pojistil výhru kapitán Plhák. Branka patrně hosty ukolébala, protože si v závěru nechali vstřelit dvě naprosto zbytečné branky z brejků a výsledkově tak lehce degradovali svůj velmi dobrý herní a taktický výkon. „Dnes si všichni naši hráči zaslouží pochvalu za bezchybně odehranou větší část utkání. Domácí zkusili něco, co sice vyhání futsalové diváky z haly, ale patrně je k tomu donutili okolnosti. Mrzí mě jen závěr, kdy jsme polevili v koncentraci a nechali si dát dva hloupé góly. VŠB má svou historii a má potenciál vrátit se lepší hrou do horních příček tabulky.“ ohodnotil páteční zápas ostravský kouč Jeseníku Milan Novák.

Nezaváhal ani druhý Třinec a druholigová sezóna na východě tak nezadržitelně směřuje k velkému finále, které uvidí futsaloví příznivci na Jesenicku. SKP Třinec dorazí do Mikulovic v pátek 18.3. a pokud ani jeden z klubů nepředvede v následujících dvou kolech nějaké kotrmelce, bude právě tento zápas fantastickým vyvrcholením tuzemské druholigové sezóny. Vedení Gamaspolu připraví na bitvu o Chance futsal ligu podobný systém distribuce vstupenek jako na zápas s Chrudimí. Pohár s jedničkou Českého futsalu byl atraktivní, ale mistrovský zápas o výhru ve druhé lize je ještě něco víc. Aby však měl zápas tento mimořádný náboj, musí Gamaspol zvládnout dva nejbližší zápasy v Mikulovicích proti Volfířovu a poté proti Zlínu.
Sestava AC Gamaspol Jeseník: Růžička Martin, Till Jakub – Daniel Jan, Furik Martin, Kozelský Marek, Macura David, Marcinov David, Plhák Patrik, Schneider Daniel, Vavrač Jan, Vavrušák Radim, Woitek Lukáš, Zrník Richard

18.02.2016

Gamaspol bude v pátek v Ostravě hájit pozici lídra druhé ligy východ
Do konce druholigové sezóny zbývá odehrát pět kol, třikrát se jeseničtí futsalisté představí domácím příznivcům a dvakrát pojedou do Ostravy. V pátek se v nově rekonstruované sportovní hale ostravské VŠB, postaví domácímu celku, který je nejtradičnějším protivníkem Gamaspolu v dosavadní historii klubu. V dobách působení Jeseníku v severomoravské divizi F se jeho hráči utkávali s rezervou VŠB a od postupu do druhé ligy s A týmem tohoto univerzitního celku. Není bez zajímavosti, že oba páteční soupeři jsou jedinými kluby, které ve druhé lize východ působí posledních pět sezón bez přerušení. To ukazuje na značnou obměnu druholigové východní skupiny v soutěži Futsal FIFA za poměrně velmi krátkou dobu. Historie vzájemných zápasů je vzácně vyrovnaná a jen zanedbatelně hovoří ve prospěch Jeseníku. Oba kluby procházejí generační výměnou, která se zatím daří lépe zvládat Gamaspolu. Vzájemná měření sil mají ještě jednu zajímavou statistiku, kterou se ovšem hostující hráči pokusí zítra přerušit. Ještě nikdy v éře druholigových zápasů se jednomu z týmů nepodařilo uhrát na soupeři plný počet bodů a to ani, když se jednomu klubu dařilo v soutěžním ročníku o dost více, než tomu druhému.
Domácí klub pracuje v naprostém utajení a mimo posledních výsledků, lze jen těžce odhadovat, v jakém rozpoložení půjde VŠB do pátečního střetnutí. Ostrava v posledním zápase sice prohrála, ale těsný výsledek z palubovky favorizovaného Třince naznačuje zlepšení oproti začátku letošní sezóny, kdy se bývalému účastníku nejvyšší soutěže výrazně nedařilo. Základní sestava Jeseníku zatím hlásí jedinou omluvenku, Vladimír Novák se tento týden stal otcem a logicky zůstane doma. Ohrožen je start kapitána Patrika Plháka, kterého znovu trápí svalové zranění a zda nastoupí, se rozhodne až po předzápasovém rozcvičení. Všichni ostatní hráči jsou připraveni k zápasu a to včetně juniorských reprezentantů Marcinova se Zrníkem. „David s Ríšou jsou v nominaci České republiky U21 na víkendový turnaj v Ostravě, ale trenér Kopecký nám je na večerní důležitý zápas uvolnil, za což mu touto cestou ještě jednou děkuji. “ vysvětlil trenér Gnida a dodal: „Oba hráči nebudou v základní sestavě, abychom je nepřetěžovali na soustředění reprezentace, ale v případě potřeby je využijeme. ČR U21 hraje v sobotu pouze základní skupinu ostravského mezinárodního turnaje a naštěstí byl prostor pro tuto dohodu.“
V prosinci měl Gamaspol na dotírající Třinec luxusní šestibodový náskok, který se ovšem v dosavadním průběhu odvetné části smrskl už jen na jediný bod. Zda se hostujícímu celku podaří udržet výhodnější pozici před svým pronásledovatelem, budou moci jeseničtí příznivci sledovat v textovém on-line přenosu, kde by měla probíhat minimálně aktualizace změn průběžného stavu.
V tradiční pozvánce pro web fotbal.cz se v úterý vyjádřil k zápasu Rudolf Schneider, vedoucí A-týmu, když ještě nevěděl o dohodě ohledně juniorských reprezentantů z Gamaspolu: „V pátečním střetnutí nás čeká kvalitní soupeř, jehož postavení v tabulce neodpovídá jeho výkonnosti a toho jsme si vědomi. Postrádat budeme juniorského reprezentanta Marcinova, ale do sestavy se nám vrací hned několik klíčových hráčů, takže ve hře dopředu by neměl být problém. Třinec se na nás dotáhl na jediný bod, pokud si chceme udržet výhodnější postavení před vzájemným zápasem, musíme bodovat naplno.“

12.02.2016

Eliška Vitoulová se postaví Ruskám po boku s další odchovankyní Gamaspolu!
V nominaci trenéra České ženské futsalové reprezentace Karla Krakovčíka na dvojzápas proti Rusku, jsou dvě futsalistky z Jeseníku. Podobně jako u juniorů jde o jednu stálou členku kádru Gamaspolu, brankářku Elišku Vitoulovou a o odchovankyni klubu, které v současnosti již hájí barvy úřadujících mistryň republiky Dominiku Plhákovou. Zápasy se hrají 25.2. v Kadani a 27.2. v Chomutově a popravdě čeká naše reprezentantky zkouška ohněm, protože favorizované Rusky jsou v ženském futsale absolutní evropská elita.

Kompletní nominace Česká republika ženy:
Brankářky: Kuglerová Lenka (Slovan Ostrava), Vitoulová Eliška (Gamaspol Jeseník)
Hráčky: Brázdová Šárka (Slovan Liberec), Břenková Denisa (FC Vítkovice), Hýlová Barbora (FK Hradec Králové), Hrobská Pavlína (TJ Sokol Sezimovo Ústí), Jungová Aneta (Slovan Liberec), Kladrubská Lucie (Bohemians Praha), Kütnerová Veronika (FK Panorama Ostrava), Lacinová Jana (FK Hradec Králové), Novotná Jana (Chemcomex Sokol Vysočany Praha), Plháková Dominika (Bohemians Praha), Skálová Denisa (Démoni Česká Lípa), Svobodová Veronika (Zbrojovka Brno)
Náhradnice: Havlíková Monika (Slavia Sokol Vysočany), Horáčková Alexandra (Slavia Praha), Bulavová Martina (FK Panorama Ostrava), Mrázová Barbora (Viktoria Plzeň), Ondrášková Adéla (Viktoria Plzeň), Plzáková Sára (Dukla Praha), Sedlačíková Irena (FC Baník Ostrava), Šebestová Renáta (FC Baník Ostrava), Špičková Gabriela (Zbrojovka Brno), Šteffanová Lenka (DFC Heidenreichstern), Veselá Iva (Zbrojovka Brno), Žáková Terezie (Zbrojovka Brno)

11.02.2016

David Marcinov v nominaci proti Francii a Slovensku
V nominaci trenéra České reprezentace U19 Davida Friče na mezinárodní turnaj Ostrava Cup 2015 jsou také dva futsalisté z Jeseníku. Mimo bývalého hráče Gamaspolu Jakuba Řezníčka se na turnaji objeví i David Marcinov, který je zároveň v nominaci na juniorského sportovce roku 2015 v okrese Jeseník. Slavnostní ocenění sportovců regionu se uskuteční ve středu 2.3. v 18.00hod. a velký talent jesenického futsalu není jediným nominováným zástupcem Gamaspolu (více k tématu uvedeme v dalších aktualitách). Česká reprezentace do 19 let se na turnaji střetne v základní skupině s vrstevníky Francie a Slovenska.

Kompletní nominace Česká republika U19:
Brankáři: Lukáš Kýček (Carl Zeis Jena), Hůla Michal (Baník Chomutov)
Hráči: Jakub Řezníček (Tango Brno), Dominik Mládek (Tango Brno), Dominik Flachs (Tango Brno), Vasiljev Roman (Sigma Olomouc), Marcinov David (Gamaspol Jeseník), Marek Lukas (Era-Pack Chrudim), Rozboud Karel (Interobal Plzeň), Stýblo Lukáš (Benago Zruč), Lukáš Mach (Era-Pack Chrudim), Patrik Lidmila (Helas Brno), Ivan Šarközy (Helas Brno), Trávníček Michal (Mados Hradec Králové)
Náhradníci: Běhan Zdeněk (Baník Ostrava), Dominik Malinský (Olympik Mělník), Hochman Petr (Benago Zruč), Koubek Martin (Sparta Praha), Ritschel Daniel (Sparta Praha), Buchta Bronislav (Interobal Plzeň), Frébort Jaroslav (Baník Ostrava), Šach Martin (Sparta Praha), Garčár Radim (Liberec), Tomáš Markovič (Era-Pack Chrudim), Dědeček Roman (Era-Pack Chrudim)

06.02.2016

AC Gamaspol Jeseník – Nasan Brno 13 : 2 ( 5 : 0 )
Branky: Schneider 5, Macura 3, Daniel 2, Marcinov, Zrník, Novák – Nesvadba, Štefl
V Mikulovicích se tentokrát odehrálo nezáživné střetnutí bez sebemenšího náboje dramatičnosti. Nasan přijel značně oslaben, citelně postrádal především své dva nejproduktivnější hráče Svobodu s Rampulou a v jeho sestavě nastoupili i hráči z rezervního týmu. Domácímu celku „naštěstí“ také chybělo několik klíčových hráčů, protože představa, že by se hosté postavili Gamaspolu v optimálním rozpoložení, působí poněkud děsivě. Brňané s ohledem na pravděpodobný sestup obou týmů z Chance futsal ligy do západní druholigové skupiny stále živí naději na záchranu soutěže, ovšem na mikulovické palubovce touhu zůstat ve druhé lize moc nepředvedli. Na druhou stranu mohlo jít o určitou taktiku, kdy zápas jednoduše odepsali a budou se soustředit na hratelnější protivníky.

Gamaspol neměl sebemenší zájem pustit Nasan do vedení a v úvodu střetnutí vycházel ze zajištěné obrany. Přesto od první minuty dokazoval brankáři Černému, patrně nejlepšímu hráči hostí, že cestu z Brna nevážil zbytečně. Skóre otevřel v šesté minutě Daniel, který se dostal první k vyraženému míči a z bezprostřední blízkosti ho přes Černého procedil. Jeseník svého soupeře přehrával velmi výrazným způsobem a další branka Schneidera v jedenácté minutě už začala viditelně ubírat ze snahy hostů o poctivé a obětavé bránění. Ještě do přestávky se trefili podruhé Daniel se Schneiderem a jednu branku přidal také Macura. Při odchodu do kabin nebyla v hale jediná osoba, které by nebylo jasné, že je po zápase. Držení míče i střelba na bránu plně v režii domácích a na straně hostů občas kratičká mezihra ovšem pouze na své polovině a bez jediné šance na ohrožení Tillova čistého konta.
Do druhého dějství se do domácí svatyně postavila opora juniorského týmu Gamaspolu U19 Jaroslav Dostál a v kabině už zůstal i zkušený Woitek. Nasanu se v přestávce podařilo vyburcovat alespoň ke snaze zanechat v Mikulovicích trošku lepší dojem a úvodní pětiminutovku druhého dějství zvládl poměrně slušně. Oživení hostů ovšem zpražil dalšími dvěma góly uzdravený navrátilec do jesenické sestavy Schneider. Deset minut před koncem střetnutí pobavil tribunu v Mikulovicích hostující Nesvadba, který v brankovišti tečoval nástřel spoluhráče a ošálil tak mladého jesenického gólmana. Oslava vstřeleného gólu probudila usínající diváky, protože spontánní radost v provedení autora branky byla opravdu úžasná. Následný návrat do reality byl však pro Brňany tvrdý. Šest přesných zásahů za pár minut znamenal konečný třináctigólový import do jihomoravské metropole. V závěrečných sekundách se hosté ještě jednou prosadili v zakončení, když překombinovanou akci Jeseníku přečetl brankář Černý, výhozem našel Štefla, jenž v brejku prostřelil Dostála a zmírnil konečný stav z pohledu Nasanu.
Jednoznačný, ale nepříliš atraktivní zápas přinesl pro Jeseník několik pozitiv: Zvládnutí úlohy favorita bez sebemenšího záchvěvu, pětigólový návrat Schneidera, hattrick Macury a premiéra Jirky Mráze z juniorského rýmu U17. Benjamínek týmu se sice nezapsal do statistik, byť byl několikrát velmi blízko, ale svou technikou a čtením hry vytvářel situace pro spoluhráče a bezezbytku naplnil očekávání.

Závěr druhé ligy nabídne domácím příznivcům úplně jinou podívanou. Domácí hráči budou v Mikulovicích postupně konfrontováni se špičkou ligy a po zápasech se čtvrtým a třetím týmem tabulky se odehraje šlágr jara AC Gamaspol Jeseník – SKP Třinec. Příští víkend je druholigová pauza, poté zamíří Gamaspol do Ostravy a pak již přijde zmiňovaná atraktivní série domácích zápasů.
Sestava AC Gamaspol Jeseník: Till Jakub,Dostál Jaroslav – Daniel Jan, Macura David, Novák Vladimír, Zrník Richard, Marcinov David, Mráz Jiří, Schneider Daniel, Woitek Lukáš
Sestava Nasan Brno: Černý Martin – Jaša Alois, Kramoliš Martin, Čejka Lukáš, Janeček Jaromír, Nesvadba Lukáš, Štefl Lubomír

05.02.2016

Pátek od 20.00hod. AC Gamaspol Jeseník – Nasan Brno (SH Mikulovice)
Dnes večer pokračuje druhá liga sedmnáctým kolem a vedoucí Jeseník přivítá prozatím předposlední celek tabulky Nasan Brno. V sestavě Gamaspolu najdete hned čtyři hráče juniorského věku, z nichž ovšem tři prošli mládežnickou reprezentací České republiky. Zápas začíná jako tradičně ve 20.00hod. a pokud se nedostanete přímo do haly, můžete ho sledovat alespoň prostřednictvím textového on-line přenosu, jehož odkaz … najdete ZDE!!!

Přijďte podpořit jesenické hráče. Vstup je volný, občerstvení v hale zajištěno.

04.02.2016

V pátek v Mikulovicích další souboj s týmem ohroženým sestupem!
Nasan Brno hrál 2.ligu ještě v dobách působení Gamaspolu v severomoravské divizi F, rok před vstupem Jeseníku ale sestoupil. Před minulou sezónou se do druhé nejvyšší soutěže vrátil, ale jeho aktuální postavení v tabulce naznačuje, že návrat tohoto celku zpět do jihomoravské divize E odvrátí jen zázrak. A domácí příznivci by určitě nebyli rádi, pokud by Brňané takový počin dokázali nastartovat na palubovce lídra tabulky, neboť náskok Jeseníku na Třinec se ztenčil už jen na jediný bod. Gamaspol na podzim v Brně nepřipustil sebemenší komplikace, v pohodovém tempu domácí futsalisty přehrál v poměru 5:1. Byl to sice z pohledu vedoucího týmu soutěže zatím nejhorší výsledek ze vzájemných měření sil, ale s možná ještě skromnější výhrou by se domácí spokojili v Mikulovicích i tentokrát. V jesenické sestavě totiž v pátek nenajdeme hned několik klíčových hráčů. Vedoucí muž kanadského bodování druhé ligy východ Patrik Plhák bude odpočívat, stejně jako juniorský reprezentant Jan Vavrač, když oba hráči inkasovali ve Vyškově zbytečné žluté karty v závěrečných vteřinách zápasu. U obou opor týmu šlo již o čtvrté zhlédnutí tohoto kartónku v probíhající sezóně, znamenající automatické jednozápasové zastavení činnosti. K vynucené absenci tahounů domácí kabiny se přidalo několik dalších omluvenek, ale Nasan situaci mít ulehčenou příliš nebude. Po třech zápasech se vrací Daniel Schneider, který v pořádku dokončil jeden z tréninků, ale druhý den ráno si poranil kotník při plnění pracovních úkolů, čemuž se zasmáli snad všichni, mimo realizační tým Gamaspolu. Nažhaveni zbavit se zklámaní z nepostupu do Final Four tím nejlepším možným způsobem budou jistě junioři z týmu do 19let David Marcinov a Richard Zrník. Rozhodnutí vyzkoušet v A-týmu kapitána juniorského celku do 17let padlo již před čtrnácti dny, ale Jirka Mráz onemocněl a svou premiéru mezi muži zažije až v pátek s Nasanem. Zda bude pro hosty jednodušší nebo naopak složitější čelit ještě více omlazené sestavě, již tak nejmladšího druholigového kádru, se projeví zítra večer na mikulovické palubovce. Vzhledem k postavení soupeřů v tabulce i stoprocentní bilanci Jeseníku ze vzájemných utkání bude domácí tým velkým favoritem a případné zaváhání by bylo s určitostí největším překvapením letošní druholigové sezóny ve východní zóně.

Jak si Gamaspol povede, zjistíte nejlépe, pokud tým podpoříte přímo ve sportovní hale, pokud se však do Mikulovic nedostanete, můžete sledovat textový on-line přenos, který začíná stejně jako zápas v pátek ve 20.00hod. a odkaz na něj … najdete ZDE!!!

V tradiční pozvánce pro web fotbal.cz se představitelé obou klubů vyjádřili k zápasu:
Rudolf Schneider, vedoucí A-týmu AC Gamaspol Jeseník: „V pátek dorazí tým, který bude bojovat o možná poslední naději na udržení druhé ligy a očekáváme tedy stejně urputnou obranu jako v posledním domácím duelu s Bílovicemi. Skončila juniorská liga a v pátek dostanou prostor mladí hráči. Naši příznivci sice v sestavě jistě nenajdou vykartované Plháka s Vavračem, ani absentující Furika, Kozelského, Vavrušáka nebo Kazára, ale po zranění se vrací Schneider a velká premiéra čeká objev letošní juniorské sezóny, kapitána týmu U17 Jirku Mráze.“
Alois Jaša, vedoucí mužstva Nasan Brno: „V Mikulovické hale očekáváme nápor domácích, kteří se chtějí udržet na prvním místě za dotírajícím Třincem. Soupeř je doma nesmírně silný, což dokazuje přes dva roky trvající ligová neporazitelnost. Loni se nám však podařilo v Mikulovické hale vstřelit první gól a skoro celý první poločas držet nerozhodný stav, z čehož začínali být domácí nervózní. O něco podobného se chceme pokusit i tentokrát a dostat tak mladé futsalisty Jeseníku pod tlak, kdy mohou tropit chyby. Svoji roli může hrát i psychická připravenost, kdy u domácích se může projevit nutnost výhry a tlak ze strany Třince, u nás je to soupeř, kterého jsme zatím nedokázali porazit. Sám jsem zvědav, jak se s tím hráči obou celků poperou.“

01.02.2016

SK Amor Vyškov – AC Gamaspol Jeseník 2 : 2 ( 0 : 1 )
Branky: Chubírka, Tachtadžis – Marcinov, Plhák
Hektická sobota začala pro několik členů Gamaspolu již v sedm hodin ráno, kdy se jeseničtí junioři začali přemisťovat do Vysokého Mýta. Tam je čekal veledůležitý souboj s mládežníky tuzemské futsalové jedničky Era-Packu Chrudim a s vrstevníky domácího Nejzbachu. Společně s trenérem Gnidou měli Marcinov se Zrníkem jiné plány, než doplnit večer sestavu A-týmu ve Vyškově, ovšem neúspěch v prvním duelu týmu U19 znamenal vyřazení z bojů o Final Four a jesenický kouč se rozhodl své mládežnické naděje v dalším průběhu turnaje pošetřit a posílit jimi první tým v těžkém zápase. A zápas se očekával nadmíru složitý, vždyť domácí ve své hale porazili všechny týmy z horní poloviny tabulky. SK Amor se sice překvapivě drží až ve středu druholigové tabulky, ovšem v tradičně báječné atmosféře domácí arény se hráči Vyškova dokáží namotivovat k výtečným výkonům.

Úvodní minuty střetnutí patřili tradičnímu oboustrannému seznamování s aktuální formou soupeře s opatrnější mezihrou. S přibývajícím časem se ale Jeseníku dařilo svého soupeře přehrávat svou typickou kombinační hrou a pozvolna se objevovali před brankáři zajímavé situace. Do první největší šance zápasu se dostal Kazár, jehož lišácký pokus o přehození domácí gólman Karabina vystihl. Gamaspol od poloviny prvního dějství začal Amor svírat jako neúprosný škrtič, ovšem domácí hráči se několikrát prosmýkli do nebezpečného brejku a důsledně nutili hosty myslet také na zadní vrátka. O jedinou změnu skóre se postaral Marcinov. Kapitán Plhák se kličkou zbavil svého strážce, v přečíslení uvolnil Marcinova, na jehož střelecký pokus z úhlu domácí Karabina již nedokázal dosáhnout. Tři minuty po změně stran rozložil Gamaspol domácí obranu do šroubku a zdánlivě již překombinovanou akci zakončil po příhře Macury lídr kanadského bodování druhé ligy Plhák. Hosté nadále drželi otěže zápasu poměrně přesvědčivě, ovšem další skulinu za Karabinou již nenašli ani v nejvyloženějších pozicích. Domácí celek i po druhé inkasované brance dál velice zodpovědně a obětavě bránil a vyplatilo se, když z dobře secvičené standartní situace dokázal ukrojit z náskoku hostů. Vyškov snížení nabudilo. Hrdina utkání domácí gólman Karabina si troufnul vyvézt míč, aby získal přečíslení, jeho snahu však vystihl Macura, který společně se dvěma spoluhráči pelášil na jediného bránícího hráče, ovšem míč skončil v autu. A přišel tvrdý trest! Vyškov překvapil hosty rychle provedenou hrou bez brankáře a než se jeseničtí hráči srovnali do obranného postavení, dokázal Amor tři minutu před závěrečným klaksonen srovnat skóre. Gamaspol svého soupeře ve zbývajícím čase ještě několikrát dostal do úzkých, ale domácí hráči se za obrovského aplausu výborného futsalového publika mohli radovat z ubojovaného bodu. Sympatický výkon, sympatického týmu byl odměněn.

Škraloup na výjimečně kvalitním zápase dvou důrazných, ale naprosto korektních rivalů, udělal při závěrečném podávání rukou domácí Tachtadžis. Při slovní výměně s hráčem Jeseníku se z ničeho nic chytil za tvář, upadl a začal hlasitě pištět na celou halu. Vzhledem k tomu, že situaci již delší dobu sledoval sudí, měl velmi jednoduchou úlohu a vrchol drzého nesportovního chování po zásluze ocenil. Nicméně tento hráč, letos ve Vyškově hostující, rozhodně vzájemný respekt mezi oběma protivníky nenaboural, pouze sklidil soucit napříč oběma kluby.
Gamaspol Jeseník ve Vyškově tři body nezískal, ale těžko hovořit o ztrátě. Po té co klub stráví smolné vyřazení z juniorské soutěže, bude ve zbývajících šesti zápasech rozhodně usilovat o vítězství ve druhé lize. Hned v pátek přivítá v Mikulovicích zachraňující se Nasan Brno a scházet bude několik důležitých hráčů, například Plhák s Vavračem, kteří si odpykají trest za čtvrté žluté karty v sezóně, které inkasovali ve Vyškově za technické prohřešky. Trenérské duo se ale může již stoprocentně spolehnout na osvědčené talentované juniory a navíc se domácím příznivcům představí ve druholigové premiéře objev letošní juniorské sezóny, kapitán Gamaspolu U17 Jirka Mráz.
Sestava AC Gamaspol Jeseník: Till Jakub, Růžička Martin – Macura David, Novák Vladimír, Vavrušák Radim, Zrník Richard, Kazár Tomáš, Marcinov David, Plhák Patrik, Vavrač Jan, Woitek Lukáš
Ohlédnutí za zápasem z Deníku.cz … najdete ZDE!!!
Ohlédnutí za zápasem z webu soupeře … najdete ZDE!!!

29.01.2016

Víkend nabitý důležitými zápasy!
1.liga juniorů: V sobotu hrají juniorské týmy Gamaspolu U17 a U19 prvoligové zápasy se svými vrstevníky z Era-Packu Chrudim a Nejzbachu Vysoké Mýto. Zatímco mladší tým je již ze hry v boji o Final four, celek do 19 let má vše ve své moci, byť ho čeká velmi náročný úkol. V zápasech s prvním a s posledním týmem soutěže musí uhrát nejméně čtyři body, aby se na finálový turnaj jeseničtí hráči podívali. Tedy myšleno: podívali v dresu Gamaspolu, protože někteří z nich již byli osloveni na hostování do týmu, který by postoupil právě na úkor Jeseníku. Tento způsob komunikace s hráči soupeře ještě v probíhající sezóně nemá smysl dál rozebírat, snad jen, že je opovržení hodný! Jak se junioři popasovali se složitým úkolem, najdete na klubovém facebooku v průběhu soboty odpoledne. V každém případě se na obou týmech podepsala početná marodka a Jeseník do dějiště ligového turnaje nepocestuje právě v optimálním rozpoložení.

2.celostátní liga – skupina východ: Gamaspol jede do Vyškova podobně jako juniorské celky oslaben o některé hráče. Mimo zraněného Schneidera zůstane doma nemocný Furik a nakonec nebude z práce uvolněn ani pivot Kozelský. V součtu s absencí mladých útočně laděných tahounů „devatenáctky“ Marcinova a Zrníka nebude tým úplně optimálně vyvážen. Nicméně Plhák, Kazár, Macura a Vavrač mají střílení gólů v krvi a také defenzivní hráči v jesenickém dresu nejsou na palubovce pouze na branění. Domácí Amor je ve své tvrzi velmi silným soupeřem, což mohou potvrdit všechny týmy z horní poloviny tabulky. Export bodů z Vyškova, v provedení celků seřazených od druhého do šestého místa aktuální tabulky je totiž nula!
SK Amor Vyškov pracuje velmi dobře směrem ke svým fanouškům a obecně k příznivcům futsalu v regionu, díky čemuž se těší na svých zápasech výtečné divácké kulise. Tradiční pozvánku představitelů obou klubů pro web Fotbal.cz najdete v pozvánce na webové prezentaci soupeře … ZDE!!! Pozvánku na zápas z webu Deník.cz najdete … ZDE!!! Utkání začíná ve 20.00hod. a příznivci Gamaspolu budou moci průběh louskání těžkého oříšku jesenickými hráči sledovat v sobotu od času výkopu v tradičním textovém on-line přenosu.

Složitý víkend klubu uzavře v neděli dívčí tým Gamaspolu, který v nově rekonstruované hale VŠB v Ostravě nastoupí k dalším zápasům severomoravské divize F. Asi lze prozradit, že stejnou soutěž, samozřejmě v mužské kategorii, bude v příští sezóně hrát i juniorský tým AC Gamaspol Jeseník U21.

23.01.2016

AC Gamaspol Jeseník – SK Egretta Bílovice 5 : 3 ( 1 : 2 )
Branky: Plhák 2, Macura, Vavrač, Marcinov – Trojáček 2, Vrbka
V pátek večer se po delší době představili jeseničtí futsalisté na domácí palubovce v Mikulovicích a podle papírových předpokladů neměli mít se ziskem plného počtů bodů sebemenší problém. Domácí vedou druholigovou soutěž a od začátku sezóny nasbírali již 35bodů, oproti tomu hosté se s pouhými čtyřmi body krčí na dně tabulky a mají nepříjemně vážně nakročeno zpět do divize. Egretta Bílovice si v říjnu roku 2014 odvezla ze severu Moravy bod za remízu, což se od té doby nepodařilo žádnému jinému soupeři Gamaspolu a posílena tímto úspěchem se nehodlala v žádném případě stavět do role předem poraženého týmu. Souboj prvního s posledním, patrně v součtu s extrémními mrazy, tentokrát nepřilákal domácí příznivce, kterých se sešlo nejméně v dosavadním průběhu sezóny, ale ti co do haly dorazili, se rozhodně nenudili.

Gamaspol se ujal rozehrávky zápasu a hned v první minutě se jeho hráči dostali do zajímavého přečíslení. To ovšem zakončili způsobem, který jakoby předznamenal jejich herní projev v celé první části - tedy naprostá mizérie. Bílovice věděli co s míčem o mnoho lépe. Ve druhé minutě využil Trojáček stínování místo bránění ze strany domácích a šikovně zakončil spoluhráčův lob do brankoviště, střelou z otočky otřenou o tyč Tillovy svatyně. Jesenický cíl nepustit hosty do vedení vzal za své hodně brzy a Ergetta svou pozici ještě vylepšila na konci sedmé minuty. Mezi soupeři se neproháčkoval Vavrač, přišel na své polovině o míč a hostující Vrbka po přečíslení dva na jednoho střílel druhý gól do prázdné brány. Po necelé minutě Gamaspol snížil, když Bočánek nezkrotil střelu domácího kapitána Plháka a důrazný Macura byl u odraženého míče dříve. Domácí celek měl sice mírně více ze hry, ovšem hosté byli neustále nebezpeční a zápas vypadal spíše na souboj sousedů v tabulce. Pokud už domácí hráči dokázali hosty přikovat na jejich polovinu, tak je zase po chvíli vraceli do sedla neuvěřitelným množstvím nepřesností. Ztráty balónů v jednoduchých situacích neatakovaných hráčů v prvním poločase tentokrát překročili na straně Jeseníku únosnou mez a díky nim šli hosté do poločasové přestávky za nečekaného vedení.
Pokud držení míče na straně domácích postrádalo v prvním poločase obvyklou úroveň, do druhé půle se tato dovednost dařila Gamaspolu prosazovat o poznání lépe. Rázem se změnil obraz hry, zajímavé situace se přesunuli výhradně na polovinu hostů a bylo jen otázkou času, kdy domácí střelci procitnou. Skóre se po několika závarech srovnalo až po nenápadné akci. V souboji kapitánů nevyzrál ten hostující na Plháka a nejproduktivnější hráč soutěže svou individuální akci dotáhl k vyrovnání. Po signálu z rohu si sice Bílovice ještě vzali během půl minuty vedení zpět na svou stranu, ale odpověď Vavrače byla podobně rychlá. Rozdílový gól, znamenající první vedení favorita v průběhu utkání, padl během další minuty. Marcinov vybojoval na půlce míč a po rychlé kombinaci s Macurou ho pohodlně dovedl do prázdné brány. Klidnějšího závěru se ale domácí příznivci nedočkali, jeseničtí hráči totiž neměli i nadále v koncovce svůj den. Hosté se v závěrečné desetiminutovce snažili o vyrovnání a několik posledních minut zkoušeli i hru s brankářem v poli. Mimo jednu ošemetnou situaci však vymysleli jen nástřely z autů. Závěr mohl zklidnit z desetimetrového kopu za šestý faul klíčový hráč zápasu Patrik Plhák, ale nemířil přesně. Vše si vynahradil několik vteřin před koncem, když vystihl rozehrávku, obešel bránícího hráče a do prázdné brány zpečetil tříbodový zisk.

Gamaspol udržel tříbodový odstup na svého pronásledovatele v tabulce a příští týden ho čeká další náročná zkouška. Do Vyškova jede v sobotu tým opět bez juniorů, kteří budou v nejvyšší soutěži usilovat ve Vysokém Mýtě o postup mezi republikovou mládežnickou smetánku. Scházet bude znovu i trenér Gnida, ale druhý kouč Novák se v důležitém zápase bude moci spolehnout na větší zastoupení ofenzivních hráčů, než tomu bylo ve střetnutí s Egrettou. Sobotní termín umožní start Kazára, Furika, Kozelského a snad bude připraven i Schneider. Informace z průběhu juniorských soutěží U17 a U19 i vývoj utkání ve Vyškově budou moci jeseničtí příznivci průběžně sledovat, odkazy najdou ke konci pracovního týdne na klubovém webu nebo na facebooku.
Sestava AC Gamaspol Jeseník: Till Jakub, Růžička Martin – Daniel Jan, Macura David, Novák Vladimír, Vavrušák Radim, Zrník Richard, Marcinov David, Plhák Patrik, Vavrač Jan, Woitek Lukáš
SestavaSK Egretta Bílovice: Bočánek Ondřej – Maruš Pavel, Rozbořil Lukáš, Sedlák Tomáš, Vrbka David, Zouhar Matěj, Trojáček Michal, Cenek Lukáš

22.01.2016

Pátek od 20.00hod. AC Gamaspol Jeseník – SK Egretta Bílovice (SH Mikulovice)
Dnes večer pokračuje druhá liga patnáctým kolem a vedoucí Jeseník přivítá prozatím poslední celek tabulky Egrettu Bílovice. Z původně avizované sestavy se v utkání určitě neobjeví ofenzívní hráči Kazár a Kozelský, které na palubovku nepustí pracovní povinnosti. Zápas začíná jako tradičně ve 20.00hod. a pokud se nedostanete přímo do haly, můžete ho sledovat alespoň prostřednictvím textového on-line přenosu, jehož odkaz … najdete ZDE!!!

Přijďte podpořit jesenické hráče. Vstup je volný, občerstvení v hale zajištěno.

21.01.2016

V pátek v Mikulovicích souboj soupeřů z opačných pólů tabulky, ale…
SK Egretta Bílovice se v letošní sezóně trápí, ze čtrnácti zápasů získala pouhé čtyři body a její loučení s druhou ligou se každým kolem přibližuje. To ale neznamená, že jesenické futsalisty čeká lehká práce, zvláště pak, pokud dovolí hostům získat vedení. Gamaspol svého soupeře na podzim v Brně přehrál poměrně jasným výsledkem 7:2, ale skóre nevypovídalo objektivně o poměru sil na palubovce a bylo z pohledu domácích kruté. Zítřejší střetnutí má dopředu napsané noty, hosté se s největší pravděpodobností opět spolehnou na důslednou obranu a trpělivé čekaní na protivníkovi chyby a domácí budou opatrně dobývat obraný blok seřazený na hranici brankoviště. Přesně takto se odvíjelo zatím jediné vzájemné střetnutí pátečních soupeřů v Mikulovicích v říjnu předloňského roku a výsledkem byla dělba bodů. Tento výsledek by ovšem neřešil nic ani jednomu z týmů, Gamaspol usilující o druholigový triumf i Egretta bojující o zachování příslušnosti ve druhé nejvyšší soutěži potřebují připsat do tabulky nejlépe plný počet bodů. Tento fakt je příslibem pro příznivce Gamaspolu, kteří se rozhodnou svůj tým podpořit přímo v hale. Pohled na tabulku sice může svádět k mylné představě nudného zápasu, ale připomeňme, že Egretta Bílovice z dosavadních pěti zápasů s celky seřazenými od prvního do třetího místa prohrála třikrát jen o jedinou branku a jediný přemožitel Gamaspolu v letošní sezóně Vítkovice, byl Egrettou sestřelen výsledkem 9:4. Hosté navíc před patnácti měsíci jako poslední odjížděli z Mikulovic s bodovým ziskem za remízu 3:3, takže domácí hráči mají hned několik důvodů zachovat soupeři ze dna tabulky maximální respekt!
Bílovice v krátké vánoční pauze získali dva hráče na hostování, Jeseník si naopak dovolil hráče pustit a vedení klubu se bude v nejbližších dnech rozhodovat, zda uvolní další dva členy Gamaspolu, kteří jsou v hledáčku dvou prvoligových celků. Rozhodovat se bude ovšem až po příští sobotě, kdy se vyjasní, zda junioři skončí v juniorské soutěži v základní části a budou plně k dispozici pro A-tým, nebo zda postoupí do finálových bojů o titul Mistra ČR. V páteční jesenické sestavě není žádné překvapení. Daniel Schneider má pochroumaný kotník, Martinu Furikovi vypršel trest za vyloučení, ovšem do hry ho nepustí studijním povinnosti mimo region. Poprvé se na domácí palubovce představí kanonýr Tomáš Kazár a účast nejznámější fotbalisty regionu je další z důvodů, proč by jeseničtí příznivci měli po měsíci zase vyrazit na futsal.

Jak si Gamaspol povede, zjistíte nejlépe, pokud tým podpoříte přímo ve sportovní hale, pokud se však do Mikulovic nedostanete, můžete sledovat textový on-line přenos, který začíná stejně jako zápas v pátek ve 20.00hod. a odkaz na něj … najdete ZDE!!!

V tradiční pozvánce pro web fotbal.cz se představitelé obou klubů vyjádřili k zápasu:
Rudolf Schneider, vedoucí A-týmu AC Gamaspol Jeseník: „Z posledních sedmi zápasů jsme hráli šestkrát venku a velice rádi si od cestování trochu odpočineme. Postaví se nám Egretta, která nás v Mikulovicích před patnácti měsíci jako poslední z druholigových soupeřů připravila remízou o body, takže o motivaci mají hráči postaráno. V dalším kole se kryje juniorská soutěž se zápasem ve Vyškově a trenér to bude zohledňovat již při skládání páteční sestavy. Jistě nenastoupí zraněný Schneider a ani Furik, který má studijní povinnosti, ale naši příznivci se mohou těšit na první domácí start Tomáše Kazára.“
Tomáš Zezulka, trenér SK EGRETTA Bílovice nad Svitavou "Na začátek roku máme utkání s celky ze špičky ligy, kde jsme dokázali potrápit jak Zlín tak i Třinec a nyní nás čeká Gamaspol Jeseník. Chceme navázat na dobré výkony z posledních dvou kol, i když to nebude snadné, jelikož Jeseník se řadí mezi aspiranty na postup do Chance futsal ligy. Věřím, že se bude jednat o velmi kvalitní utkání se spoustou pohledných akcí na obou stranách"

16.01.2016

FK Dukla Hodonín – AC Gamaspol Jeseník 1 : 4 ( 0 : 4 )
Branky: Brezina – Vavrač 3, Woitek
Jeseničtí futsalisté odpověděli na otázku případného poklesu výkonnosti nejlepším možným způsobem, na palubovce nevyzpytatelného nováčka soutěže dokráčeli ke třem bodům bez sebemenšího zaváhaní. Gamaspol v předchozím kole prohrál ligové utkání téměř po roce, do Hodonína tedy odjeli pouze tři hráči z minulého zápasu, jelikož se trenérské duo chtělo vyhnout případné kocovině z nečekané porážky a změny přinesly kýžený efekt. Hrálo se v nádherné sportovní hale v pořizovací ceně 180 miliónů korun! Výše této částky, nebo spíše ostrý kontrast schopností minulých hodonínských a jesenických zastupitelů, může na tvářích regionálních sportovců vyvolat pouze trpké pousmání… Pakliže Hodonín na úrovni politického vyjednávání vítězí nad Jeseníkem astronomickým rozdílem, na palubovce měli navrch zástupci severomoravského města.
Po necelých třech měsících se v sestavě hostů objevil univerzál Vladimír Novák, který po operaci kolena uspíšil svůj návrat na palubovku a vůbec poprvé v sezóně oživil ofenzívu jesenický žolík, technicky a hlavně střelecky disponovaný Tomáš Kazár. V Hodoníně nastoupili i tři hráči Gamaspolu U19, kteří měli v lize volný víkend a prostor měl dostat i kapitán prvoligové jesenické U17 Jirka Mráz, který za své výkony v lize v dresu mladších jesenických juniorů sklízí chválu trenéra Gnidy. Z premiéry další velké naděje jesenického futsalu nakonec sešlo kvůli nemoci.

Od úvodních minut se Jeseník neostýchal uchopit režii zápasu do své moci a trpělivou kombinací oťukával defenzivní schopnosti domácího celku. První mezeru objevil kapitán Plhák, když obešel na půli hřiště protihráče a v následném přečíslení uvolnil nezištně Vavrače, pro kterého nebylo složité dopravit míč do odkryté brány. Krátce po gólové rozehrávce Dukly připravil soupeře o míč Kazár a po jeho vysunutí se trefil Vavrač podruhé. Hodonín se v celé první půli dostával do příležitostí poměrně složitě, ale brankář Till se musel vyznamenat při velké šanci a následné dorážce Bidmona. Domácí obrana pracovala o poznání kompaktněji, než v prvním vzájemném zápase, kdy se k rakouským hranicím vezla z Mikulovic desetigólová nadílka, přesto do konce poločasu vyrobila dvě školácké hrubky, které hosté ztrestali. Nejprve Vavrač zkompletoval čistý hattrick a po něm z téměř identické akce uzavřel poločasový účet Woitek. V obou případech převzali hráči míč na své polovině od brankáře Tilla a využili nezvyklého rozestupování obrany k samostatné akci vedoucí až k prostřelení domácího Jankoviče. Po změně stran nebyl výkon hostů zdaleka tak dominantní. Pod dojmem bezpečného vedení ubrali jeseničtí hráči na koncentraci v obranné činnosti a před oběma gólmany se vytvářeli zajímavé příležitosti. Je zvláštní, že v uvolněnějším prostoru padla jen jediná branka, na čemž mají lví podíl dobré výkony obou brankářů, ale částečně také střelecká mizérie na obou stranách. V posledních minutách začali hostům, patrně i po 250 kilometrovém cestování, docházet síly a závěr patřil domácím. Po vstřelení čestného úspěchu navíc Hodonín svou hru prokládal hrou s brankářem v poli, čímž získal optickou převahu a slušně zaplněné tribuně sympaticky ukázal bojovnost až do závěrečného klaksonu.
„Oživením sestavy jsme sledovali určitý cíl, což se nám podařilo. Na hráčích nebyl v pátek patrný sebemenší náznak ztráty sebevědomí. Máme nejširší kádr kvalitně připravených hráčů v soutěži, což se nám daří nejen tvrdit, ale také dokazovat. Potěšil mě návrat univerzála Nováka a příspěvek Kazára, který své mimořádné útočné kvality dokáže skloubit s bezchybnou prací dozadu, čímž je pro tým velkým přínosem.“ komentoval bezprostředně po zápase trenér Novák a dodal: „Pochvalu ale zaslouží všichni naši hráči i ti co tentokrát nehráli. Máme za sebou sérii šesti venkovních zápasů, ze sedmi odehraných a vracíme se do normálního režimu. Chtěli jsme si i po této šňůře udržet trumfy ve svých rukou, což se nám podařilo a můžeme se těšit na poslední třetinu soutěžního ročníku.“

V pátek hraje Gamaspol po měsíci v domácím prostředí se zatím posledním týmem druholigové tabulky. Favorit je sice jasný, ovšem ostražitost a maximální soustředění je rozhodně na místě! Egretta Bílovice v posledním kole sahala po bodu s druhým Třincem a je posledním týmem, který obral Gamaspol v domácím prostředí o body. Před patnácti měsíci zachraňovali domácí hráči remízu v Mikulovicích až čtyři minuty před koncem, když Bílovice po většinu zápasu drželi dvou brankový náskok. Soubojem prvního s posledním se do Mikulovic vrací futsal! Jeseník hraje ve zbývajících osmi kolech pětkrát doma a třikrát na palubovkách soupeřů…

Komentář Hodonínského deníku … najdete ZDE!!!
Sestava FK Dukla Hodonín: Ján Jankovič, Aleš Parobek – Ondřej Krejčiřík, Karel Kučí, Pavel Kotásek, Michal Bidmon, Roman Parobek, Tomáš Janulík, Jakub Kolařík, Martin Březina
Sestava AC Gamaspol Jeseník: Jakub Till, Jaroslav Dostál – Vladimír Novák, Tomáš Kazár, Patrik Plhák, David Martinov, Lukáš Woitek, Jan Vavrač, Jan Daniel, Richard Zrník

14.01.2016

V Hodonínu končí téměř dvouměsíční okružní jízda po palubovkách soupeřů
Od poloviny listopadu odehrál Gamaspol jediné druholigové utkání v domácím prostředí, v prosinci s Baníkem Ostrava. Zítřejší souboj s jihomoravským nováčkem soutěže ukončí sérii venkovních duelů. Dlouhá šňůra bez porážky byla ukončena v minulém kole ve Vítkovicích a jeseničtí hráči mohou díky tomu nastupovat v o poznání větší pohodě. Hodonín se vracel z Jeseníku po prvním vzájemném zápase s pořádnou nadílkou, přesto bude mít respekt hostů. Dukla v domácí hale připravila o všechny body druhý Třinec a má ze všech týmů nejvíce nevyzpytatelnou výkonnost, takže pokud se jí zápas vydaří, může být velmi nepříjemným protivníkem. Jak se povede Gamaspolu na rakouských hranicích se tentokrát příznivci nedozví z tradičního on-line přenosu, ale po skončení poločasů bude stav a střelci zveřejněn na klubovém Facebooku.
Oproti poslednímu zápasu ve Vítkovicích dojde ke značné obměně sestavy. Po více než dvou měsících nastoupí univerzál Vladimír Novák, který doléčil zraněné koleno. Problémy s třísly překonal Lukáš Woitek a je rovněž připraven hrát. S cílem zvýšit efektivitu v koncovce nastoupí poprvé v nové sezóně nejznámější fotbalista regionu, bývalý hráč A-týmu olomoucké Sigmy Tomáš Kazár. Junioři mají volný víkend a celkem logicky se vrací do sestavy juniorští reprezentanti David Marcinov s Richardem Zrníkem. O druholigovou premiéru přišel sedmnáctiletý kapitán Gamaspolu U17 Jirka Mráz, který přesvědčil trenéra Gnidu o svých možnostech být prospěšný A-týmu, ale ve čtvrtek ho skolila viróza.

Vedoucí A-týmu Rudolf Schneider komentoval ve středu aktuální náladu v klubu pro server Fotbal.cz: „Zápas s Hodonínem ukáže, zda máme nějakou krizi, nebo se nám jen nevydařily dva zápasy. V Brně to herně skřípalo, ale v Ostravě jsme pouze nedávali góly, šancí jsme totiž měli dostatek. Do sestavy se vrací po zranění univerzál Novák a naši produktivitu jistě probudí kreativní Marcinov s kanonýrem Kazárem, který se k týmu konečně připojí, a v několika nejbližších zápasech určitě potrápí obrany soupeřů. Změn bude více, několik hráčů potřebuje prostor na doléčení drobných šrámů a někteří mladí hráči si o sestavu řekli výtečnými výkony v juniorské lize.“

11.01.2016

KFV Roub Vítkovice – AC Gamaspol Jeseník 4 : 2 ( 1 : 2 )
Branky: Kováčik, Holman, Fojtík, Švábík – Furik, Macura
Dlouhá série Gamaspolu bez druholigové porážky byla ukončena v nejméně očekávanou chvíli. Vítkovice nedokázali Jeseník přehrát jedenáct zápasů v řadě, podvanácté však na favorita vyzrály, čímž se vzdálily od sestupových příček a zároveň částečně přispěly ke zdramatizování druholigové sezóny. Jeseničtí hráči selhali v Ostravě především v koncovce, což se občas stává, trenér Novák však byl rozladěn z nedisciplinovaného výkonu jednoho z hráčů, který domácím značně usnadnil zvládnout závěr zápasu. Devět kol před koncem se náskok Gamaspolu ztenčil na tři body, to ale neznamená žádnou dramatickou komplikaci v boji o triumf ve druhé nejvyšší soutěži.
Pět dní před zápasem odešel na hostování do prvoligového Tanga Brno juniorský reprezentant Řezníček a již o víkendu nastoupil v zápasech proti pražské Spartě i plzeňskému Interobalu v první čtyřce svého nového týmu. Gamaspol postrádal také reprezentanty Marcinova a Zrníka, kteří září v nejvyšší soutěži juniorů, kde v neděli táhli jesenickou devatenáctku v Hradci Králové za postupem do juniorského Final Four 2016 a ze stejného důvodu necestoval k zápasu ani trenér Gnida. Z původně nominované sestavy odpadl den před odjezdem do Ostravy Kazár a po něm i Woitek.
Takticky velmi dobře připravené týmy předváděli od začátku svou typickou hru. O mnoho zajímavější příležitosti si vytvářel hostující tým, který šel do dvoubrankového vedení. V šesté minutě vybojoval míč Vavrušák, posunul ho na Plháka, který našel do ideální pozice nabíhajícího Furika. O dvě minuty později vystihl rozehrávku Macura, jenž si poradil se samostatným nájezdem na domácího gólmana Rozsypala naprosto ukázkově. Jak se později ukázalo, tato dovednost byla několika jeho spoluhráčům v neděli zapovězena a to nakonec rozhodlo. Vítkovice snížili šest minut před koncem poločasu, ale nadále měl více ze hry Jeseník. Tento scénář trval do poloviny druhého dějství a hosté v poslední desetiminutovce za střeleckou impotenci tvrdě zaplatili. Vyrovnání přišlo poté, co jeden z jesenických hráčů otřesen střídal, domácí rychle rozehráli do otevřeného prostoru a prostřelili Růžičku. Po dvou minutách získal Roub vedení po rychlém přečíslení a pojistku přidal pět minut před koncem, po závaru v rozhozené obraně Jeseníku. Závěrečnou snahu hostů utnul Furik, jenž se se žlutou kartou slovně osočil na protihráče za úder loktem do žeber a rozhodčí ho nemilosrdně poslal po druhé žluté do sprch. Hosté rozhodně nebyli horším týmem, z palubovky devátých Vítkovic však odjeli s prázdnou.
„Dva zápasy po sobě jsme výsledkově nezvládli. To co jsme vyváděli v koncovce ve Vítkovicích, bylo žalostné. Některým hráčům vyschl střelný prach a u některých jsem marně hledal hlad po vítězství. Nikdo nám nedá nic zadarmo, což možná zní jako klišé, ale někteří z hráčů mají patrně jiný názor.“ zhodnotil nečekané zaváhání trenér Gnida a dodal: „Po tom co jsem viděl, jak naši junioři v první lize rvou pro úspěch palubovku na kusy a po pár hodinách jsem sledoval video A-týmu ze zápasu ve Vítkovicích, tak jsem nevěřil svým očím. Nechci ze zápasu v Ostravě dělat ukvapené závěry, porážka dřív nebo později přijít musela, ale sestavu do Hodonína značně okysličíme!“

Podrobnou textovou reportáž z webu onlajny.com … najdete ZDE!!!
Záznam celého zápasu … najdete ZDE!!!
Komentář z webu soupeře … najdete ZDE!!!
Sestava Roub Vítkovice: Rozsypal, Vosol – Kováčik, Holman, Soško, Jaroš, Vančo, Kašpar, Polášek, Švábík, Fojtík, Bláha
Sestava AC Gamaspol Jeseník: Růžička Martin, Till Jakub – Daniel Jan, Furik Martin, Kozelský Marek, Macura David, Plhák Patrik, Schneider Daniel, Vavrač Jan, Vavrušák Radim

08.01.2016

Titulek z fotbal.cz : Vítkovice chtějí zdramatizovat ligu a obrat Jeseník o body
Dlouhá léta čekají vítkovičtí futsalisté na výhru nad Gamaspolem a posíleni domácí remízou s Třincem by více než desetileté prokletí vzájemných zápasů chtěli zlomit právě v neděli. Roub odstartovat letošní ročník hodně špatně a po polovině sezóny je nebezpečně blízko k sestupovým příčkám. Výkony ostravanů však šli v posledních dvou zápasech nahoru a v nich zisk čtyř bodů je pro hosty velkým varováním. Navíc v těchto střetnutích Vítkovice bodovaly proti aktuálně druhému a třetímu celku druholigové tabulky, což samozřejmě musí budit respekt.
Nedělní sestava Gamaspolu je zatím velkou neznámou. Ve středu bylo dotaženo hostování Jakuba Řezníčka do brněnského Tanga a kapitán juniorské reprezentační devatenáctky se minimálně do léta v dresu Jeseníku v rámci soutěže mužů neobjeví. Vladimír Novák se po artroskopickém zákroku sice zotavuje po zranění menisku, ale scházet bude ještě několik kol. Nejistý je start Lukáše Woitka, kterého trápí problémy s třísly. Sestavu tentokrát nemohou pro pracovní a studijní povinnosti vystužit ani Tomáš Kazár a Jan Němec. Devatenáctka bude v Hradci Králové bojovat o udržení místa zajišťujícího účast ve Final Four 2016 a nikdo z hráčů tohoto celku nebude na duel mužů uvolněn. Ze stejného důvodu bude na lavičce Gamaspolu ve Vítkovicích scházet také trenér Gnida. Sestava bude zveřejněna až po pátečním tréninku.
Jak si Gamaspol v Ostravě povede, můžete sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu, který začíná v neděli v 18.30hod. a odkaz na něj … najdete ZDE!!!

V tradiční pozvánce pro web fotbal.cz se představitelé obou klubů vyjádřili k zápasu:
Pavel Michura, trenér KFV Roub Vítkovice: „V neděli nás na domácí palubovce čeká lídr soutěže z Jeseníku. V zápase s Třincem jsme si dokázali, že když se zápas odmaká, tak se dá hrát s každým, a se stejným zápalem budeme chtít odehrát i zápas s Gamaspolem. V minulém vzájemném utkání jsme měli i dost smůly, tak věřím, že tentokrát budeme my těmi šťastnějšími a trochu zdramatizujeme boj o první místo.“
Milan Novák, trenér AC Gamaspol Jeseník: „V posledním vzájemném zápase jsme s Vítkovicemi sehráli vyrovnaný duel, ale se šťastným koncem pro nás. Domácí se zlepšují zápas od zápasu, což potvrdili v posledním zápase proti Třinci, a proto si myslím, že to bude dost vyrovnané utkání. Do Ostravy jedeme bez našich juniorů, neboť hrají ligu v Hradci Králové, ale jinak nebudeme oslabeni. Jako člen Roubu se na zápas velmi těším, ale střetnutí bude přece jenom prestižnější pro Radima Vavrušáka, neboť ještě na začátku sezóny hrával právě za Vítkovice.“

07.01.2016

Nejúspěšnější rok historie A-týmu Gamaspolu je minulostí
Sluší se malé ohlédnutí za výsledkově vydařeným rokem 2015. Jeseničtí futsalisté prohráli jediné ligové utkání, v Poháru FAČR je zastavila až brazilsko - reprezentační zeď a také na zbývajících akcích kam Gamaspol zamířil, se dařilo týmu s věkovým průměrem 21let potvrdit svou velmi dobrou úroveň. Na nostalgii ovšem není čas, již o víkendu míří A-tým do Vítkovic. Klub navíc čeká mimořádně náročný víkend a tříštění sil. Ve stejný den jako Áčko, hrají totiž junioři v Hradci Králové. Cestování na ostravsko čeká i ženský tým, který se v sobotu v rámci severomoravské divize F představí v Brušperku…

AC Gamaspol Jeseník v roce 2015:

Únor / Generali Cup, Vsetín - 2.místo za Českou republikou U21: Dvoudenní mezinárodní turnaj v konkurenci tří mládežnických reprezentací, prvoligového Třince a výběru Valašska. K finálové porážce 2:3 přispěl jedním gólem odchovanec klubu Jan Vavrač, který na turnaji hájil barvy ČR U21.

Březen / 2.celostátní liga - 2.místo za Agromeli Brno: Po pomalém rozjezdu, kdy měl Gamaspol po třech kolech jen čtyři body, nastupovali jeseničtí hráči čtyři kola před koncem k pomyslnému finále. Pokud by v Brně proti domácímu Agromeli získal Jeseník tři body, soutěž by vyhrál. Z výhry 2:1 a z postupu do Chance futsal ligy se nakonec radovali ex-prvoligoví domácí, s nesrovnatelně zkušenějším kádrem. Druhé místo s velkým odstupem na pronásledovatele byl prozatím nejlepší výsledek Gamaspolu v soutěžích Futsal FIFA.

Červen / Qanto Cup: 5.místo (čtvrtfinále): Téměř stovka týmů na nejkvalitnějším tuzemském letním turnaji, ve dvou dnech usilovala o nejprestižnější pohár ve své kategorii. Ligoví futsalisté i fotbalisté, téměř všichni futsaloví reprezentanti, prostě úroveň která jinde k vidění není! Jeseník ztroskotal popáté v řadě ve čtvrtfinále, když byl v penaltové loterii vyřazen pozdějším finalistou.

Červenec / Big Holiday: 1.místo: Šedesát týmů z ČR, Polska a Slovenska láká každoročně největší a nejpopulárnější severomoravský futsalový turnaj. Gamaspol vyhrál v roce 2012 a následující dva ročníky neabsolvoval kvůli termínové kolizi. Návrat do Darkovic se vydařil na výtečnou, byť si musel Jeseník pomoci v semifinále v penaltách, neboť soupeř vyrovnal téměř se závěrečným hvizdem. Finále se slovenským Martinem ale již bylo jednoznačnou jízdou za přepisem dějin turnaje. Gamaspol je se třemi prvními a dvěma druhými místy nejúspěšnějším týmem dosavadních šestnácti ročníků Big Holiday cupu!

Červenec / Dobrušský pohár 2015: 1.místo: Jubilejní pětadvacátý ročník skvělého turnaje v rodišti F.L. Věka začal Jeseník remízou v základní skupině. Poté však již Gamaspol fungoval jako dobře namazaný stroj a především druhý hrací den byl demonstrací, jak se hraje vyřazovací turnaj. Jeseničtí hráči v nedělních sedmi zápasech jen jednou vytahovali míč ze své sítě a to ještě z penalty za ruku v brankovišti. Sedm výher v normální hrací době znamenalo, že na konci dalšího dvoudenního maratonu se přepisovaly dějiny dalšího velkého turnaje. Bilance čtyř zlatých, dvou stříbrných a dvou bronzových medailí posunulo Gamaspol na trůn historických tabulek také v Dobrušce!

Září / Nabídka na účast v nejvyšší tuzemské soutěži Futsal FIFA: Cizinecká legie z Teplic se nepodařila vedení Balticflory udržet a ambiciózní tým dobrovolně sestoupil z Chance futsal ligy do krajského přeboru. První na řadě byl Gamaspol, který měl ve východní skupině lepší výsledek než Česká Lípa na západě. Na nabídku komise futsalu FAČR vedení klubu reagovalo logickým odmítnutím, bez sportovní haly v Jeseníku totiž účast klubu mezi elitou nepřipadá v úvahu.

Listopad / Pohár FAČR (čtvrtfinále): Radost z dalšího pohárového postupu mezi nejlepší osmičku zkalilo rozlosování čtvrtfinálových dvojic. Mnohonásobný Mistr ČR z Chrudimi potvrdil papírové předpoklady a vyřadil Gamaspol bez sebemenšího zaváhání. Vysoká porážka 1:10 se může zdát jesenickým příznivcům hrozivá, ale Era-Packu se prostě a jednoduše tuzemská konkurence ani nepřibližuje. V následném semifinále Poháru FAČR sestřelila Chrudim druhý tým nejvyšší soutěže Benago 5:1 a finálová výhra 7:1 s Plzní se blížila čtvrtfinálovému výsledku s Jeseníkem. Plzeň v době finálového střetnutí držela šesté místo v první lize.

Prosinec / 2.celostátní liga: 1.místo po polovině ročníku: Deset výher a dvě remízy drží Gamaspol na čele druholigového pelotonu …

… a jedeme dál!!!Starší zprávy 2015